رییس جمهور سیاست دولت برای کاهش رنج مردم از گرانی‌ها را تبیین کرد

رئیس جمهور در چهار سال گذشته تورم را عامل اصلی تورم دانسته و به اقدامات دولت برای مهار تورم و تورم اشاره کرد و در ماه های آینده کمتر و کمتر خواهد شد.

به گزارش تیتر نیوز، ایرنا نوشت: آیت الله سید ابراهیم رئیسی در حاشیه هنرمندان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا به ویژه در خصوص علت تورم، چهار سال تورم بالای 4 درصد و رشد اقتصادی را نزدیک به 4 درصد دانست. صفر دلیل اصلی تورم است.رشد در ماه های اخیر کند شده و کند شده است.

وی با تاکید بر اینکه هیچکس حق ندارد از تورم ساختاری موجود برای اهداف شخصی یا گروهی بهره برداری کند، افزود: دولت اصلاحات سیاست پولی و همچنین مبارزه با تعصب را نیز دنبال می کند.

رئیس جمهور در دو ماه اخیر خود قیام علیه گرانی را اصلی ترین برنامه معیشتی دولت عنوان کرد و ادامه داد: چهار سال تورم بالای 4 درصد و رشد اقتصادی منفی یا نزدیک به صفر الف. بنابراین، دولت برای مهار تورم و بهبود قدرت خرید خانوارها اقدام فوری کرده است.

آیت الله رئیسی می افزاید: اتخاذ تصمیمات مهم پولی و مالی در این مدت موجب شده است که نرخ تورم 12 ماهه از مرز 3 درصد در شهریور ماه به 2 درصد در اسفند ماه برسد. یعنی بیش از 5 درصد تلاش.

وی با بیان اینکه اقدامات دولت به معنای عدم افزایش قیمت کالا و خدمات در این مدت نبوده است، گفت: موفقیت دولت این است که توانسته هشت ماه دوام بیاورد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هنوز تورم و تشدید آن متوقف نشده است، افزود: ما در دولت هفدهم نشان دادیم که می توانیم نرخ تورم را کاهش دهیم و انشاالله در ماه های آینده آن را کاهش خواهیم داد تا به تدریج کاهش یابد. اقتصاد ملی.» آور تورمی کمر را صاف می کند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: البته سوء استفاده هایی در حاشیه تورم به عنوان عامل هزینه های ساختاری صورت می گیرد، اما کسانی هم هستند که اساساً ناظر دولت برای جلوگیری از این سوء استفاده ها هستند.

برخورد با سوء استفاده کنندگان و جدیت عنوان و شعار برنامه دولت: باید مراقب بود که این سازه ها به بهانه تورم سازی، برای تامین منافع نامشروع شخصی و گروهی، قیمت هایی فراتر از قیمت ها تحمیل نکنند. واقعیت های اقتصادی و تحمیل بر مردم اینجاست که مراقبت می کنیم که حقوق مردم تضییع نشود.

رئیس جمهور با اشاره به تلاش سازمان دیده بان برای افزایش ارزش دیده بان گفت: کند.

آیت الله رئیسی همچنین تاکید کرد: دولت در هر دو زمینه اقدامات موثری انجام خواهد داد، یعنی تداوم اصلاحات سیاست پولی و مبارزه با گرانفروشی انشاالله جدی گرفته شود تا بتوانیم به تدریج از فشار بر اقتصاد عزیز بکاهیم. .

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل