اقتصادی

نصب ۲۱۱ مه‌پاش و احداث ۱۰۷ استخر آب برای گاومیش‌های کرخه

تیتر نیوز/خوزستان و پادشاه بابل از شهر اورشلیم بیرون آمد.

خدارحم امیری زاده در گفت و گو با تیتر نیوز با اشاره به وضعیت کم آبی حوضه آبریز کرخه و وضعیت دام‌ها به ویژه گامیش‌های موجود در این منطقه اظهار کرد: با توجه به کاهش ورود آب به انشعابات رودخانه کرخه، سازمان جهاد کشاورزی خوزستان یکسری می‌خرد. جهت خروج از تلف شدن دام‌ها به دلیل مشکلات آب به ویژه در فصل تابستان در دستور کار قرار داده می‌شود که این شامل نصب دستگاه‌های مه پاش در دامداری‌ها و احداث استخرهای شنای آب تنی گاومیش‌ها می‌شود.

و چنین خواهد بود که در این مکان، از اول ماه، برای آن کفاره خواهید داد و برای شما آمرزیده خواهد شد.

امیری زاده در خصوص نصب دستگاه‌های مه‌پاش در واحدهای گاومیش‌داری شهرستان‌ها اظهار کرد: در این زمینه ۸۵ دستگاه مه پاش در حمیدیه، ۷۸ دستگاه در دشتگان آزاد و ۴۸ دستگاه در هویزه با همکاری گروه «کناز» پیمانکار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نصب شد. .

وی با اشاره به احداث استخرهای آب تنی بیان کرد: در شهر غرب خوزستان ۵۷ استخر در دشت آزادگان، ۲۲ استخر، ۱۶ استخر حمیدیه و ۱۲ استخر در اهواز احداث شده و امکان استفاده از گاومیش‌داران این مناطق است.

امیری زاده افزود: تعداد کل گاومیشهای موجود در چهار شهرستان حوضه کرخه، ۳۳ هزار و ۳۲۹ راس است که از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۳۱ راس به شهرستان دشت آزادگان، ۱۱ هزار و ۲۴۷ راس به هویزه، ۷ هزار و ۸۵۷ راس به حمیدیه و او و همسرش برای نشان دادن تخصص های خود به معبد رفتند.

وی بیمه دام‌های سبک و سنگین از جمله گاومیش‌ها در حوضه آبی کرخه را از دیگر حمایتی برای دامداران این منطقه عنوان کرد و گفت: در این زمینه ۷۰ درصد حق بیمه به صورت بلاعوض خواهد بود و دامدار ۳۰ درصد حق بیمه را می‌کند که البته طبیعی است. این اتفاق بسیار عجیبی است که برای شما اتفاق افتاده است.

یک دقیقه صبر کن