عمومی

با سندرم «انفجار سر» آشنا شوید

IHS نوعی اختلال خواب است که باعث می شود فرد هنگام تلاش برای به خواب رفتن یا بیدار شدن صداهای بلندی را بشنود، حتی اگر دیگران آن را نشنوند.

این خبر توسط روزنامه تیتر نیوز منتشر خواهد شد مربای مربا او نوشت: «وقتی کسی نام «سندرم التهاب سر» را می‌شنود، فکر می‌کند این مشکل بسیار دردناکی است، اما EHS یا EHS کاملاً بدون درد است. اگرچه می تواند بسیار آزاردهنده باشد. IHS نوعی اختلال خواب است که باعث می شود فرد هنگام تلاش برای به خواب رفتن یا بیدار شدن صداهای بلندی را بشنود، حتی اگر دیگران آن را نشنوند. افرادی که این وضعیت را تجربه می کنند، شنیدن صدای رعد، شلیک گلوله، تصادف یا سایر صداهای بلند و آزاردهنده را گزارش می دهند.

برخی افراد دچار انقباض چشم یا اسپاسم عضلانی می شوند. تعریق شبانه، ضربان قلب سریع و مشکل در تنفس بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب از دیگر علائم این مشکل است. مدت زمان شنیدن صداها معمولاً بسیار کوتاه است و الگوی مشخصی وجود دارد. سندرم تورم نوعی پاراسومنیا یا اختلال خواب است. موقعیت های آشناتر، مانند همنشینی یا راه رفتن در خواب، دو نمونه دیگر از پاراسومنیا هستند. IHS می تواند خواب فرد را مختل کند و باعث افزایش اضطراب شود. مدت‌هاست که محققان بر این باورند که سندرم گیرافتادگی سر عمدتاً در افراد مسن به‌ویژه زنان بالای 50 سال دیده می‌شود، اما تحقیقات جدیدتر نشان می‌دهد که ICH بسیار شایع‌تر از آن چیزی است که قبلاً تصور می‌شد.

عوامل سندرم بوروز سر

مانند بسیاری از پاراسومنیاها، علت HCS نامشخص است. با این حال، عوامل زیر ممکن است وجود داشته باشد:

استرس و اضطراب

فعال شدن بیش از حد سلول های عصبی ناشی از عدم تعادل کلسیم

هاله قبل از میگرن

آسیب یا سایر مشکلات گوش داخلی

نقص پردازش در مغز در طول انتقال خواب-بیداری

مقاومت در نورون های حسی در لوب تمپورال

مصرف داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب

سندرم چگونه درمان می شود؟

یک روانشناس یا روانپزشک متخصص در اختلالات خواب معمولاً این مشکل را از طریق روان درمانی و دارو درمان می کند. اگر پزشک بتواند عوامل ایجاد کننده عوارض را تشخیص دهد، می توانید با بهبود عادات خود از این محرک ها جلوگیری کنید. به عنوان مثال، اگر علائم معمولاً زمانی رخ می دهد که شما خسته هستید، مطمئن شوید که 9 ساعت در هفته بخوابید. اگر استرس باعث IHC شما می شود، مدیتیشن، یوگا، تنفس عمیق یا یک دوش آرامش بخش قبل از خواب بگیرید. به طور کلی، سندرم سردرد احتقانی آزاردهنده اما نسبتا بی ضرر است. با درمان مناسب و خودآگاهی می توانید مشکل را به طور کامل از بین ببرید.

منبع: ba-bamail.com »

آخرین پیام