ورزشی

رضا کلهر طلا گرفت، ساغر مرادی نقره/برنامه روز پایانی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، در ادامه سیزدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان امروز شنبه 24 مرداد و در پنجمین روز تکواندوکاران در چهار وزن 73 و 78- کیلوگرم پسران و 59- و وزن 63- کیلوگرم دختران با حریفان خود دیدار خواهند کرد. تیم ملی ایران سه نماینده داشت که یک طلا و یک نقره کسب کردند.

رضا کلهر توانست عنوان قهرمانی وزن 73- کیلوگرم را از آن خود کند. وی در دیدار پایانی در 2 راند متوالی با نتیجه (9 بر 3 و 11 بر 5) “دوگرو منیر فورکان” از ترکیه را شکست داد و اول شد. وی با نتایج مشابه مقابل «هه یینگ جی» از چین تایپه، «کیم دو هیون» از کره جنوبی، «اورین باسار» از قزاقستان و «هیثم زاروتی» از مراکش به پیروزی رسید و راهی فینال شد.

ساغر مرادی در گروه دختران در وزن 63 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت. وی در دیدار پایانی مقابل “سارا چاری” از بلژیک در یک منظره تماشایی پس از شکست در دور اول با نتیجه 15 بر 8 حریف خود را در دو دور بعدی با نتایج 9 بر 8 و 10 بر 6 شکست داد.نقره با ارزش.

مرادی با پیروزی مقابل “بن یونس” از مراکش، “استینل” از ترکیه، “سو یو سی” از چین تایپه و “والنتینو” از ایتالیا به نیمه نهایی رسید و در این مرحله “ماریا رومانکو” از اوکراین نیز به پیروزی رسید.14 به 1 و 6 بر 1) و فینال رسید.

برنامه نمایندگان ایران نهایی است

در صورت حضور تیم ملی در هر سه وزن، مسابقات فینال اوزان 68 و 68- کیلوگرم دختران و 78+ کیلوگرم پسران فردا یکشنبه برگزار می شود.

در وزن 68- کیلوگرم 32 تکواندوکار زن حضور دارند که در دور نخست «الهام حقیقی» «له واوا سون» از هائیتی دیدار می کند و سپس به مصاف برنده تاهیتی و کره جنوبی می رود.

کیشورمان نماینده نیوشا شادلو در وزن 68+ کیلوگرم در صورت ثبت نام 30 تکواندوکار در اولین دیدار به مصاف “زهرا شراف” از الجزایر می رود و در صورت پیروزی به مصاف انگلیس و چین تایپه می رود.

در وزن 78+ کیلوگرم پسران، ابوالفضل عباسی در دور نخست «آمیت کومار» از هند پیشتاز است و به مبارزه با برنده قبرس و چین ادامه می دهد.

تیم ملی ایران تا پایان روز پنجم این مسابقات 5 مدال طلا و 2 نقره کسب کرده است. سوگند شری، مبینا نعمت زاده، ابوالفضل زندی، رضا کلهر و متین رضایی 5 مدال طلا، پرنیا سلمانی و ساغر مرادی نیز 2 مدال نقره برای تیم کیشورمان کسب کردند.

سیزدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان فردا یکشنبه شانزدهم اسفندماه در صوفیه بلغارستان به پایان می رسد.