راهکارهایی برای افزایش تمرکز و نشاط

برای اینکه بتوانید در طول روز کار خود را با انرژی و نشاط انجام دهید، اولین کار این است که سطح «دوپامین» را در خون خود افزایش دهید.

این خبر توسط روزنامه تیتر نیوز منتشر خواهد شد همشهری وی در ادامه نوشت: دوپامین ماده ای است که احساسات شما را در مورد انگیزه و پاداش کنترل می کند و کاهش یا افزایش آن باعث عدم تعادل در سلامتی و خلق و خو می شود. اگر این عدم تعادل دوپامین برای مدت طولانی ادامه یابد، بیماری های مختلفی برای شما ارسال می شود. نکته ای که نباید فراموش کنید این است که با افزایش سن، توانایی مغز در جذب دوپامین کاهش می یابد، اما با رعایت سبک زندگی سالم و عادات غذایی صحیح… اگر دوپامین به خوبی در بدن شما ترشح شود، می توانید راضی باشید. مغز

علائم کمبود دوپامین

گزارش شده است که اگر سطح دوپامین به طور مزمن (یعنی بیشتر اوقات) پایین باشد، ممکن است طیف وسیعی از علائم ذهنی و جسمی را تجربه کنید. اگر از کمبود تمرکز و انگیزه، اضطراب، افسردگی، بی خوابی، مشکلات حافظه کوتاه مدت، سندرم پای بی قرار، یبوست و گرفتگی عضلات مکرر رنج می برید، این موارد می تواند نشان دهنده سطوح پایین دوپامین در مغز شما باشد، اما دوپامین بیش از حد نیز می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند اضطراب، بیقراری و بی خوابی، پرخاشگری و جنون می شود. با این حال، بشر نتوانسته هیچ “قرص جادویی” برای افزایش سطح دوپامین در مغز انسان بیابد، با این حال، “مرکز مغز آمریکا” پیشنهاد می کند که اگر خواب کافی دارید، ورزش کنید و مواد مغذی لازم را کشف کنید. ، بدن می تواند دوپامین مورد نیاز خود را تامین کند.

به اندازه کافی خوابیدن: وقتی هر شب به هفت تا نه ساعت خواب شیرین نیاز دارید، متوجه نشوید که روز بعد گیرنده های دوپامین زیادی نخواهید داشت. یک ساعت قبل از خواب، چشمان خود را از سایر عوامل حواس پرتی (مانند صفحات دیگر در تلفن همراه و تبلت) دور نگه دارید و زمانی را برای استراحت اختصاص دهید.

انجام فعالیت های آرامش بخش: تنفس عمیق، کشش یا مدیتیشن به طور قابل توجهی به شما کمک می کند تا آرام شوید و حتی بهتر بخوابید. گوش دادن به موسیقی مورد علاقه شما نیز راهی عالی برای کمک به تولید دوپامین است.

تمرین ریاضی را انجام دهید: ورزش باعث تحریک تولید دوپامین و ایجاد حس انگیزه می شود. تمرینات طبیعی نه تنها ماهیچه های شما را تقویت می کند، بلکه سیستم عصبی مرکزی شما را تقویت می کند و مقاومت شما را در برابر استرس بهبود می بخشد.

افزودن غذاهای غنی از پروبیوتیک ها (باکتری های طبیعی و مفید) به رژیم غذایی شما به حمایت از بیوم روده سالم و تعادل تولید دوپامین کمک می کند.

از چربی های اشباع شده اجتناب کنید و ویتامین D و چربی های امگا 3 بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

آخرین پیام

خروج از نسخه موبایل