عمل لیپوماتیک چگونه انجام میشود؟

آیا شما درباره لیپوماتیک با بی حسی اطلاعات کافی دارید؟ لیپوماتیک با بی حسی معمولا توسط جراح پلاستیک در کلینیک انجام می شود، اما بهتر است این جراحی توسط بهترین جراح لیپوماتیک در تهران انجام شود.

لیپوماتیک دارای روش های گوناگونی می باشد که طی آن چربی های اضافی  از داخل بدن خارج می شوند و فرد به تناسب اندام دلخواه خود دست می یابد.

لیپوماتیک یکی از محبوب ترین روش های جراحی زیبایی و یک عمل کم تهاجمی محسوب می شود. بعد از برداشتن چربی های اضافی و خوش اندام شدن، بیمار می تواند کلینیک را ترک کند و به کارهای سبک روزانه خود بپردازد، اما بهتر است فرد برای یک هفته استراحت داشته باشد. این روش درمانی بیشتر برای  درمان چاقی موضعی استفاده می شود. پزشک متخصص در این روش با تزریق داروها، بافت چربی را از محل مورد نظر خارج می کند سپس این چربی ها به وسیله لوله ساکشن یا کانول از بدن خارج می شوند.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک معمولا در کلینیک توسط و لیپوماتیک انجام می شود این جراحی در غرب کلینیک نیز انجام می شود. لیپوماتیک دارای انواع روش های مختلفی است که با توجه به میزان مورد نیاز برای کاهش حجم چربی و ناحیه مورد نظر، روش را انتخاب می کند و شروع به انجام جراحی لیپوماتیک می نماید.

در این روش که مقدار زیادی چربی برداشته می شود، جراح پلاستیک مقداری مواد دارویی را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند. که باعث می شود تا این چربی ها با مدیریت و به درستی و به کمک کانول هایی که وارد کرده اند، چربی ها را تخریب کرده و خارج نمایند.

از آن جایی که تزریق این مواد دارویی نیز قبل از جراحی انجام می شود، ممکن است باعث افزایش خونریزی در افراد شود. همچنین به دلیل این نوع از نیز در افراد دارای حجم چربی اضافه انجام می شود، نیاز است تا بررسی ها و آزمایشات لازم قبل از جراحی در این گروه از افراد با دقت انجام شود.

لیپوماتیک با بی حسی چگونه انجام می شود؟

خانم دکتر ثنایی در این خصوص این گونه توضیح می دهند که، انجام جراحی های زیبایی با بی حسی دارای مزایای زیادی است و به طریق زیر انجام می شود:

با تزریق مواد بی حسی مخصوص و به میزان مورد نیاز برای جراحی در فرد آغاز می شود. این مواد تزریق علاوه بر داروی بی حسی دارای داروهایی خاص برای کاهش میزان خونریزی در فرد کاندید لیپوماتیک است. بنابراین سبب می شود تا فرد در زمان جراحی و بعد از آن دچار خونریزی شدید و کم خونی نشود.

هدف از انجام لیپوماتیک با بی حسی

  1. هدف استفاده از روش لیپوماتیک برای کم کردن وزن نمی باشد بلکه در این روش چربی های اضافی موجود در  بخش هایی از بدن خارج شده تا فرم بهتری در بدن ایجاد شود. سپس این چربی ها در قسمت دیگری از بدن استفاده می شود. این روش موجب بهبود خطوط بدن می گردد. جراحان برای کم کردن خونریزی از روش تکنیک تومس استفاده می کنند.
  2. داروهای بی حسی خاص و به میزان لازم برای بدن فرد، در روش لیپوماتیک تزریق می شود. علاوه بر داروی بی حسی، از داروهایی استفاده می شود تا احتمال خونریزی در فرد کاهش یابد.

روش های انجام لیپوماتیک با بی حسی

  1. استفاده از انرژی PAL: در این روش با کمک انرژی و یک ابزار ارتعاشی، چربی ها سریعتر خرد می شوند و راحت تر از بدن خارج می شوند.
  2. استفاده از سونوگرافی UAL : در این روش چربی ها به وسیله انرژی سونوگرافی از راه هندپی ذوب می شوند. در این روش چربی های زیادی از بین می روند.
  3. استفاده از لیزر: با کمک لیزر چربی ها ذوب می شود. مدت زمان انجام این روش طولانی تر از دو روش قبل می باشد.

مزایای لیپوماتیک با بی حسی چیست؟

آقای دکتر محسن فدائی از جمله جراحان پلاستیک خوب است که از بی حسی برای انجام همه ی جراحی های زیبایی خود استفاده می کند به جز جراحی های زیبایی سینه در مورد مزایای لیپوماتیک با بی حسی می گویند که انجام جراحی لیپوماتیک با بی حسی دارای مزایای بسیار زیادی است.

شما می توانید در سایت drmohsenfadaee.com از خدمات آقای دکتر مطلع شوید. در ادامه به برخی از مزایای لیپوماتیک با بی حسی اشاره می کنیم:

تفاوت های لیپوماتیک و لیپوساکشن

  1. لیپوماتیک در قسمت های کوچک بدن انجام می شود ولی لیپوساکشن در قسمت های بزرگتری از بدن انجام می شود.
  2. در روش لیپوماتیک، چربی به طور سالم از بدن خارج می شود و در جای دیگر بدن، جهت تزریق چربی استفاده می شود. اما در لیپوساکشن چربی ها از بین می روند و دیگر استفاده نمی شوند.
  3. روش لیپوماتیک برای بخش هایی از بدن که با ورزش و رژیم درمان نشده باشند، کاربرد دارد.

لیپوماتیک با بی حسی مناسب چه کسانی می باشد؟

مراقبت های قبل از انجام لیپوماتیک با بی حسی

 

جراحی لیپوماتیک به منظور به حداقل رساندن تورم، تروما و ناراحتی طراحی شده است و بهبودی سریع تری نسبت به سایر انواع روش های  مانند لیپوساکشن دارد. با تمام آنچه گفته شد، لیپوماتیک شما را از برش ها وجراحی های سنتی دور می کند و باعث افزایش سرعت بهبود می شود.

روش لیپوماتیک امکان تخلیه حداکثر 12 لیتر چربی را فراهم می کند. این روش بسیار ماندگارتر از سایر روش های جراحی لاغری موضعی می باشد.

یکی از مهم ترین فواید روش لیپوماتیک این است که با خارج کردن بافت چربی به روش ارتعاشی به اندام های داخلی یا تمام مناطق بدن، از جمله شکم، بازو، باسن، پاها، پشت و غیره، به دلیل عدم وجود برش، آسیبی وارد نمی شود.

بخیه زیبایی در اندازه 2 میلی متری بر روی پوست زده می شود که این اندازه فقط به دلیل امکان ورود کانولا ایجاد می شود.

بخیه های مورد استفاده کاملا جذبی هستند و به مرور خود به خود از بین می روند.

تجمع چربی در شکم به عوامل مختلفی از جمله سابقه چاقی، کاهش وزن، بارداری و زایمان بستگی دارد. لیپوماتیک شکم یکی از روش های موثر برای خلاص شدن از چربی های تجمع پیدا کرده شکم است. این کار با بیهوشی Thommescent انجام می شود و فرد در حین عمل هوشیار است و می تواند بدن خود را حرکت دهد. پس از انجام می تواند به طور همزمان از چربی های فوقانی و پایین شکم خلاص شود. با این کار افراد با شکم بزرگ مقدار زیادی چربی از دست می دهند و شکم آنها کوچک تر و خوش فرم می شود. افرادی که شکم کوچک دارند نیز با جراحی لیپوماتیک می توانند به شکمی صاف و تخت دست پیدا کنند.

لیپوماتیک بازو

عواملی مانند افزایش سن، تجمع چربی و افزایش وزن یکی از دلایل اصلی شل و آویزان شدن بازوها است. این مشکل بیشتر در زنان نسبت به آقایان دیده می شود. در واقع عمل لیپوماتیک بهترین راه برای خلاص شدن از بازوهای شل شده می باشد. برای انجام عمل لیپوماتیک بازو، ابتدا معاینه های لازم توسط پزشک معالج انجام می شود، سپس با استفاده از یک کانول مخصوص، چربی های اضافی تخلیه می شود و با عمل لیفتینگ، حجم زیادی از چربی های اضافی بازو برداشته می شود. لیپوماتیک در یک جلسه طی مدت زمان 2 تا 3 ساعت انجام می شود.

لیپوماتیک باسن (لیفت برزیلی)

با استفاده از روش لیپوماتیک می توان چربی گرفته شده از شکم و اطراف آن را به باسن تزریق کرد. در نتیجه می توان ظاهری ساعت شنی به دست آورد. چربی های تزریق شده می توانند در 1 ماه اول 30 تا 40 درصد کاهش پیدا کنند. بعد از عمل لازم است به مدت 1 ماه صاف دراز بکشید و نباید در مکان های خیلی صاف بنشینید. برای حفظ شکل داده شده می توانید از میان بالش های مخصوص موجود در بازار استفاده کنید.

لیپوماتیک غبغب

چربی های اضافی در زیر چانه و گردن باعث می شود پیرتر به نظر برسید. بنابراین یکی از راه های خلاص شدن از شر چربی های ذخیره شده در این ناحیه لیپوماتیک است. این روش با بی حسی موضعی انجام می شود و حدودا 45 دقیقه طول می کشد. در لیپوماتیک چربی ها با استفاده از یک ویبراتور سه بعدی شکسته می شود و سپس آن را در لوله های کوچک تخلیه می کنند.

لیپوماتیک ران

چاقی ران بسیار آزار دهنده است و می تواند به دلیل عواملی مانند بارداری یا سابقه خانوادگی تشکیل شود. خلاص شدن از شر چربی های ران دشوار است و ممکن است پاسخگوی رژیم و ورزش نباشد. بنابراین یکی از محبوب ترین روش هایی که در بین مردم رواج دارد، است. لیپوماتیک شامل قسمت های داخلی و خارجی ران است.

در بعضی از افراد، چربی بیش از حد در بخش ران آنها جمع می شود و باعث می شود این قسمت بزرگتر از سایر قسمت های بدن باشد. رژیم های غذایی و ورزش در بیشتر موارد نمی تواند به افراد کمک کند. یکی از روش های موثر برای شکل دادن به پا، استفاده از عمل لیپوماتیک به منظور تخلیه چربی های اضافی این ناحیه می باشد. لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی انجام می شود و فرد هیچ دردی را احساس نمی کند. توجه به این نکته مهم است که اگر بعد از جراحی لیپوماتیک رژیم غذایی به طور دقیق رعایت نشود، احتمال بازگشت این چربی ها وجود دارد.

مزایای لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش ها

مزایای عمل لیپوماتیک در یک نگاه

خروج از نسخه موبایل