درمانگاه شهر مهاجران شبانه روزی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، فتح اله توسلی دوشنبه در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه نگاه وزارت بهداشت باید به مناطق محروم عادلانه باشد گفت: شرایط به گونه‌ای است که در شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ با کمترین پزشک متخصص مواجه هستیم و غالباً پزشک‌ها در مراکز استان هستند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محرومیت‌زدایی در حوزه سلامت امری ضروری است گفت: در راستای پیگیری مطالبات به حق شهروندان مهاجران و مذاکراتی که با وزیر بهداشت صورت پذیرفت دستور صریح این مقام مبنی بر ۲۴ ساعته شدن درمانگاه این شهر اخذ شد.

وی ادامه داد: پس از مکاتبات مداوم بالاخره چارت درمانگاه شبانه روزی شهر مهاجران با اعلام وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی همدان و ارائه خدمات پزشکی، دندان پزشکی، ماما، رادیولوژی و… مقرر شد مرکز خدمات جامع سلامت مهاجران به درمانگاه شبانه روزی تغییر یابد.

فتح الله توسلی، توزیع عادلانه امکانات بخش بهداشت و درمان را حق مردم دانست و افزود: تأمین سلامت مردم باید مورد توجه جدی باشد و یکی از مطالبات مهم مردم رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان است، بنابراین مجلس شورای اسلامی مطالبات مردم در این حوزه را با جدیت دنبال می‌کند.

وی ادامه داد: تکمیل درمانگاه تأمین اجتماعی بهار بعد از چهار سال توقف، پیگیری و دستور اخذ دستگاه سی. تی. اسکن و تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی برای شهرستان بهار و همچنین اورژانس بیمارستان کبودراهنگ و انبار دارویی نیز در حال ساخت است.

وی در پایان به ضرورت توسعه و تجهیز مراکز درمانی شهرستان‌های بهار و کبودراهنگ متناسب با نیاز مردم تاکید کرد.

خروج از نسخه موبایل