اخبار کسب و کارعلمی و پزشکی

آیا در دوران شیوع ویروس کرونا میتوان کاشت مو انجام داد؟

ویروس کرونا چگونه بر هزینه های کاشت مو تأثیر می گذارد ؟

به نقل از بهترین کلینیک کاشت مو ویروس کرونا که به آن کووید -19 (Covid-19) نیز می گویند مناطق زیادی را در دنیا تحت تأثیر قرار داده است. با قرنطینه شدن بسیاری از شهر ها در روزهای ابتدایی انتشار ویروس کرونا زندگی در بسیاری از کشورها تقریباً متوقف شد. این وقایع همچنین کسانی را که می خواستند عمل کاشت مو انجام دهند تحت تأثیر قرار داد. بنابراین سوالی که پیش میاید این است که ویروس کرونا چگونه بر هزینه کاشت مو تأثیر می گذارد؟ آیا انجام عمل کاشت مو در این دوره مناسب است؟ در زیر به پاسخ همه این سوالات خواهید رسید.برای اطلاع از بهترین کلینیک کاشت ابرو لطفا کلیک کنید

آیا اکنون زمان مناسبی برای کاشت مو می باشد ؟

کاشت مو از نظر روانشناسی تأثیر بسیار مثبتی در روحیه فرد مراجعه کننده می گذارد. بنابراین می توانید در اسرع وقت و با رعایت نکات بهداشتی و توصیه های متخصص عمل پیوند مو را انجام دهید. بنابراین آیا تصمیم درستی است که در این دوره عمل کاشت مو انجام دهید؟

آیا در دوران شیوع ویروس کرونا میتوان کاشت مو انجام داد؟

کووید – 19 در ماه های آخر سال 2019 ظهور کرد و در مدت زمان بسیار کوتاهی در سراسر جهان گسترش یافت. اگرچه مدت زمان زیادی از زمان مشاهده آن نمی گذرد اما متأسفانه این ویروس به طور کامل کنترل نشده است. کارشناسان پیش بینی شده کرده اند که کنترل ویروس کرونا ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد.

این یک واقعیت است که امروزه اقدامات لازم برای پشگیری از ابتلا به کویید – 19 همانند اوایل شیوع ویروس کرونا اجرا نمی شود. بسیاری از کشورها با انجام یکسری اقدامات به زندگی عادی برگشته اند. اگر در شهر شما و کشوری که کاشت مو انجام می دهید محدودیت خاصی وجود ندارد می توانید عمل کاشت مو را انجام دهید. در این مرحله به اظهارات کارشناسان و مسئولان توجه داشته باشید.

در زمان شیوع ویروس کرونا عمل کاشت مو چگونه انجام می شود ؟

این ویروس در سراسر جهان وجود دارد، بنابراین باید به زندگی با این ویروس عادت کرده و یکسری نکات را رعایت کنیم. ازجمله :

  • از دست زدن به دهان و بینی خودداری کنید.
  • استفاده از مواد ضد عفونی کننده.
  • فاصله اجتماعی را باید حفظ کنید.
  • توجه به قوانین بهداشتی.

در طی روند همه گیری ویروس کرونا عمل کاشت مو نیز در چارچوب این قوانین انجام می شود. که در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا بسته شده بودند، چند ماه پیش دوباره فعالیت خود را دوباره آغاز کردند. برخلاف گذشته کلینیک ها به طور مداوم ضد عفونی می شوند و افراد مراجعه کننده به آنها ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی اند. علاوه بر این ضد عفونی کننده های حاوی الکل در بسیاری از نقاط کلینیک موجود می باشند.

آیا در دوره ی شیوع ویروس کرونا عمل کاشت مو در داخل کشور بهتر است یا خارج ؟

به یاد داشته باشید که این شما هستید که باید به این سوال پاسخ دهید. با این حال کووید – 19 در سراسر جهان گسترش یافته است. هیچ کشور یا شهری وجود ندارد که ویروس کرونا وارد آن نشده باشد. در دوره شیوع ویروس کرونا با انجام اقدامات احتیاطی می توانید عمل کاشت مو انجام دهید.

همانطور که می دانید منشا و مرکز اولیه این ویروس چین می باشد. با این حال ویروس کرونا به سرعت در ایالات متحده آمریکا و کشورهای اتحادیه اروپا شیوع پیدا کرد. همچنین در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، انگلیس، ایتالیا و اسپانیا باعث مرگ و میر بسیار زیادی شده است. بنابراین با توجه به همه گیر بودن ویروس کرونا عمل کاشت مو در داخل نسبت به خارج از کشور بهتر می باشد. علاوه بر این کلینیک هایی که در داخل کشور کاشت مو انجام می دهند بسیار حرفه ای تر هستند. بنابراین با انجام پیوند مو در داخل کشور می توانید احتمال ابتلا به ویروس کرونا را به حداقل برسانید.

نتیجه گیری :

ویروس کرونا امکان دارد برای مدت زمان طولانی در زندگی ما وجود داشته و به احتمال زیاد به زودی از بین نخواهد رفت. بنابراین به تعویق انداختن عمل کاشت مو ضروری نخواهد بود. اگرچه هزینه های پیوند مو اندکی افزایش یافته، اما این هزینه ها در اکثر کلینیک ها هنوز منطقی بوده و می توانید با خیال راحت عمل کاشت مو را بدون اینکه از نظر بودجه مشکلی داشته باشید انجام دهید.

جهت اطلاع از و یا سایر خدمات در کلینیک تخصصی کاشت مو رنسانس می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. انجام کلیه فرآیند های کاشت مو و یا دیگر خدمات کلینیک رنسانس با توجه به پروتوکل های بهداشتی و ضوابط ستاد مبارزه با کرونا به منظور جلوگیری از همه گیری این بیماری انجام می گیرد.

کاشت مو در زمان شیوع ویروس کرونا :

شیوع ویروس کووید-19 در جهان باعث ایجاد ترس و وحشت در میان مردم شده و عدم آگاهی کافی در این مورد موجب چند برابر شدن ترس مردم در مواردی مانند عمل کاشت مو دراین زمان شده است. یکی از روش های اصلی مقابله با این ویروس تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد، بنابراین نباید با داشتن ترس باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شویم.

همچنین یکسری سوالات از قبیل: آیا می توان در زمان شیوع ویروس کرونا پیوند مو انجام داد؟ آیا عمل کاشت مو در زمان همه گیری ویروس کرونا دارای عوارض زیادی می باشد؟ آیا کاشت مو هنگام ابتلا به کویید 19 COVID-19 خطرناک است؟ آیا به تاخیر انداختن عمل کاشت مو در این زمان کاری منطقی می باشد؟ اگر پس از کاشت مو به کووید-19 مبتلا شویم چه اتفاقی می افتد؟ آیا احتمال ابتلا به کووید-19 در افرادی که کاشت مو انجام می دهند نسبت به سایر مردم بیشتر است؟ برای افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند پیش می یاید.

موارد گفته شده و عدم اطلاعات کافی در این زمینه باعث می شود تا مردم برای کاشت مو دچار تردید شوند. بنابراین در این مقاله در مورد مواردی مانند اینکه کاشت مو در زمان شیوع کرونا بی خطر است یا نه؟ آیا می توان در این زمان عمل پیوند مو انجام داد؟ و پروتوکل های بهداشتی که باید رعایت کنیم توضیح خواهیم داد.

آیا کاشت مو هنگام ابتلا به کویید 19 COVID-19 خطرناک است ؟

در حال حاضر هنوز مشخص نشده که کاشت مو هنگام ابتلا به ویروس کرونا خطرناک است و دارای عوارض جانبی خاصی می باشد یا نه. با این حال تا به حال در افرادی که پیوند مو انجام داده اند هیچ عوارض جانبی خاصی مشاهده نشده است.

آیا می توان در زمان شیوع ویروس کرونا کاشت مو انجام داد ؟

تصمیم گیری در این مورد بر عهده پزشک و فرد مراجعه کننده می باشد. پزشک باید تمام خطرات و مزایای مربوط به کاشت مو را بسنجند. یا به عبارتی بایستی نیاز بیمار به کاشت مو و خطر ابتلا به ویروس کرونا را ارزیابی کند. کووید-19 فقط یک خطر اضافی است که باید در کنار سایر خطرات و عوارض جانبی عمل کاشت مو مورد بررسی قرار گیرد.

در کل عمل کاشت مو در زمان شیوع ویروس کووید-19 در صورت رعایت نکات بهداشتی مشکلی ندارد. همانطور که می دانید ویروس عامل کرونا از راه تنفس منتقل می شود و شیوع این ویروس ارتباطی با کاشت مو ندارد. بنابراین فقط ارتباط با فرد مبتلا به ویروس کرونا یا زدن دست های آلوده به ویروس به صورت باعث ابتلا به این بیماری می شود.

با توجه به موارد گفته شده در زمان انجام عمل کاشت مو چون از بانک مو و گرافت های خود فرد برای کاشت مو استفاده می شود و هیچ عضو خارجی وارد بدن نمی شود امکان ابتلا به ویروس کرونا وجود ندارد.

آیا ویروس کرونا می تواند روی مو های کاشته شده تاثیر بگذارد؟

با توجه با اینکه ویروس کووید 19 باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود امکان ریزش مو در افرادی که قبلا عمل پیوند مو انجام داده اند وجود دارد. برای جلوگیری از ریزش موها بهتر از سلامت کلیه ها و کبد اطمینان حاصل کرده و تحت نظر دکتر فرد داروی زینک مصرف کند.

آیا امکان انتقال ویروس کووید 19 از تیم پزشکی به فرد مراجعه کننده در زمان کاشت مو وجود دارد ؟

چون پیوند مو یک روش زمان بر است این سوال برای اکثر افرادی که می خواهند کاشت مو انجام دهند وجود دارد که آیا در زمان کاشت مو به دلیل نزدیکی فرد به تیم جراحی امکان ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد؟ محیط کلینیک های معتبر به ویژه در زمان همه گیری ویروس کرونا به طور مداوم ضدعفونی می شود و انواع ژل و اسپری ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش در نقاط مختلف کلینیک قرار داده می شود. همچنین تمام پرسنل به طور مداوم از لحاظ سلامتی تحت نظارت قرار می گیرند تا از سلامتی آنها اطمینان حاصل شود