اخبار کسب و کاراقتصادی

زندگی در اطراف دریاچه زیبای چیتگر در پروژه های تریتیوم vip ، زاگرس و نیکان

سرمایه گذاری ملکی در منطقه 22 دریاچه چیتگر

هر شخص همواره به دنبال  تأمین نیازهای اولیه زندگی است که یکی از مهمترین آنها داشتن مسکن است. به همین سبب افراد زیادی  به سرمایه گذاری در بخش املاک به عنوان مثال در پروژه زاگرس روی آورده اند تا علاوه بر رفع یکی از مهمترین نیازهای اولیه زندگی خود، با افزایش قیمت در بازار ملک به سود دست پیدا کنند.  سرمایه گذاری عموماً به این معنی است که فرد بخشی از دارایی خود را که در حال حاضر به آن نیازی ندارد با خرید چیزی اندوخته میکند تا در آینده سودآور باشد.

پروژه تریتیوم vip سرمایه گذاری روی ملک و املاک از گذشته تاکنون طرفداران زیادی داشته است و بازار مسکن یکی از کم خطرترین بازارهای سرمایه گذاری شناخته شده است.  اغلب افراد سعی کرده اند که سرمایه های مازاد و کنارگذاشته خود را در بازار املاک خرج کنند و به این ترتیب علاوه بر حفظ سرمایه اولیه خود، با رونق بازار ملک از ارزش افزوده نیز برخوردار شوند.

در سرمایه گذاری روی بخش املاک باید صبر بیشتری داشته باشید، زیرا این نوع  سرمایه گذاری در بلند مدت نتیجه بهتری به دنبال خواهد داشت و به سود دهی خواهد رسید. همچنین اگر اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید و با سرمایه گذاری ملکی آشنا نباشید ، نخواهید توانست انتخاب درستی انجام دهید و در نهایت به نتیجه دلخواه  دست پیدا نمی کنید. در ادامه به بیان نکاتی می پردازیم که رعایت آنها برای انجام یک سرمایه گذاری موفق و سودآور در بخش املاک ضروری است.

در سرمایه گذاری ملکی باید به رعایت یکسری نکات مهم پرداخت که بدون درنظرگرفتن آنها سود دهی غیرممکن خواهد بود و سرمایه گذاری موفقی صورت نخواهد گرفت. چند مورد از مهمترین نکات در این زمینه عبارتند از:

 • مشورت با افراد حرفه ای و مجرب: مشورت کردن با افراد ماهر در هر کاری از موارد مهم و ضروری به شمار می آید. با این کار به راحتی میتوان از تجربیات آنها برای شروع یک سرمایه-گذاری مطمئن استفاده کرد و ریسک کمتری را پذیرفت.
 • زمان مناسب برای انجام  سرمایه گذاری:  به این معنی که شخص باید بداند چه زمانی برای خریدوفروش ملک مناسب است و بازار در چه زمانی دچار تغییر قیمت می شود.
 • موقعیت جغرافیایی و مکانی ملک: این نکته تأثیر بسیار زیادی در رونق ملک دارد و بالطبع هرچه زمین یا ملک موردنظر در منطقه بهتری وجود داشته باشد قیمت بهتر و خریداران بیشتری برای فروش جلب خواهد کرد.
 • امکانات موجود در منطقه ای که ملک در آن واقع شده است: هرچه امکانات رفاهی بیشتری در آن منطقه قرار داشته باشد، ملک پیشرفت بیشتری خواهد داشت و در هر زمان متقاضیان فراوانی برای خرید خواهد داشت.

در این مقاله قصد داریم یکی از بهترین مناطق سرمایه گذاری در تهران را به شما معرفی کنیم. بدون شک یکی از بهترین و پرطرفدارترین مناطق برای سرمایه گذاری املاک در تهران، منطقه 22 به شمار می آید.

طی 10 سال اخیر بحثهای زیادی درباره این منطقه بیان شده است. میتوان گفت منطقه 22 به یکی از مهمترین قطبهای گردشگری پایتخت تبدیل شده که ساخت وسازهای فراوان در آن سروصدای زیادی در بازار املاک به راه انداخته است. این منطقه با حدود 6200 هکتار وسعت از بزر گترین مناطق تهران به شمار می آید که حدود 1300 هکتار آن را فضای سبز تشکیل داده است.

 

از مهمترین دلایل رونق منطقه 22 و مناسب بودن آن جهت دستیابی به یک سرمایه گذاری سودآور میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود دریاچه مصنوعی شهدای خلیج فارس معروف به دریاچه چیتگر: این دریاچه مکان تفریحی بسیار زیبایی برای گردشگران داخلی و خارجی محسوب  میشود  که اکوسیستم زیبایی را به این منطقه بخشیده است به طوریکه در تمام فصول سال میتوان شاهد حضور پرندگان مهاجر در این دریاچه بود.
 • همجواری  و  قرارگرفتن  منطقه  فرودگاه مهم:  قرارگرفتن  این منطقه در  بین چند فرودگاه مهم بین المللی (مهرآباد، امام خمینی (ره) و پیام) ، دسترسی گردشگران و مسافران بین المللی را به این منطقه آسان نموده که ویژگی مهمی برای جذب میهمانان و مسافران بین المللی محسوب م یشود.
 • قرارگرفتن  بزرگراه ها و اتوبان های مهم تهران در اطراف این منطقه:  در اطراف منطقه  22 بزرگراه های مهمی مانند: همت، حکیم، آزادگان و … قرار دارد. همچنین اتوبان مهم تهران – شمال نیز در اطراف آن واقع شده که اهمیت منطقه 22 را دوچندان می کند.
 • وجود مناطق تفریحی و گردشگری فراوان: در این منطقه امکاناتی مانند: جنگل چیتگر، رودخانه و جنگلهای کن و … وجود دارد که می تواند سبب رونق بالای این ناحیه شود.
 • چشم انداز و منظره زیبای اطراف و مقابل ساختمان ها و دید عالی آنها: یکی از ویژگیهای جالب و مهم این منطقه ،چشم انداز بسیار زیبای ساختمان ها است که می تواند منظره زیبا و لذت بخشی رافراهم کند.

سرمایه گذاری و خرید ملک در منطقه 22  تهران به دو روش کلی صورت می گیرد که عبارتند از:

 1. – سرمایه گذاری از طریق خرید آپارتمان های مسکونی یا املاک تجاری که از قبل آماده شده اند
 2. – پیش خرید یا همان خرید امتیازهای در حال ساخت از تعاونی های مسکن معتبر در این منطقه

روش اول مناسب افرادی است که بلافاصله بعد از خرید قصد استفاده از ملک خود را دارند، پس بهتر است املاک آماده را خریداری کنند.

در روش دوم هدف افراد بیشتر سرمایه گذاری است تا خرید. در این حالت بهتر است به سراغ پیش فروش ها بروند زیرا می توانند بعد از چند سال که کلیه امکانات رفاهی منطقه راه اندازی شد یک ملک نوساز و جدید تحویل بگیرند. مسلماً هرچه در آن زمان ملک نوسازتر باشد قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

اگر در رابطه با منطقه 22 تهران و اطراف دریاچه چیتگر اطلاعات کاملی داشته باشید، حتماً می دانید که در این منطقه بیشتر آپارتمانها به صورت برجهای بسیار بزرگ طراحی شد ه اند و برخی از آنها در حال احداث هستند. بیش از 90 درصد این برجها توسط تعاونی های ساخت مسکن در حال ساخت هستند و بخش عمده برج ها و آپارتمانهای این منطقه و اطراف دریاچه چیتگر را برجهای تعاونی ساز تشکیل میدهند.

پیش خرید برج  در این منطقه به سه روش انجام میگیرد:

 1. خریداری سهام:  این روش مختص افرادی است که هزینه اندکی برای  سرمایه گذاری  دارند ومی توانند بر اساس سرمایه ای که در اختیار دارند سهام چند متر از یک آپارتمان را بخرند و دربخشی از آن مثلاً  یک یا دو دانگ شریک شوند.
 2. خرید به صورت امتیاز: به این صورت که شخص امتیاز یک آپارتمان که موقعیت، طرح و متراژ آن مشخص است را می خرد ولی  طبقه و واحد آن  مشخص نیست و  در پایان پروژه نیکان  بر اساس خوش حسابی افراد تعیین خواهد شد.
 3. خرید برج های شخصی ساز: این برج ها نسبت به برج های تعاونی ساز قیمت بالاتری دارند ولی در مقابل  دارای  شرایط  بهتری  از لحاظ  ساخت  و امکانات رفاهی  هستند. همچنین  طبقه و واحد خریداری شده این برجها از همان ابتدا مشخص می شود.

پیش فروش املاک در منطقه 22 قیمتهای متفاوتی دارد و باتوجه به موقعیت مکانی ملک و امکانات رفاهی اطراف آن این قیمت تعیین می شود. البته لازم به ذکر است در پیش فروش ها قیمت نهایی و پرداختی های در حین کار با توجه به تورم دچار تغییر می شود، به همین دلیل نمی توان قیمت مشخصی را برای آن در نظر گرفت و همه چیز بستگی به ملک موردنظر دارد.  ولی حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در این منطقه حدود 200 میلیون تومان است.

با  توجه  به  موارد گفته شده می توان نتیجه گرفت که منطقه  22 تهران و اطراف دریاچه چیتگر  به دلیل شرایط بسیار عالی و ویژه آن، یکی از بهترین مناطق برای سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شود و آینده درخشانی در انتظار سرمایه گذاران آن خواهد بود. به این ترتیب افراد می توانند با اطمینان از سود دهی در این منطقه سرمایه گذاری داشته باشند