اقتصادی

🔥 آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکن روستایی در گلستان

تیتر نیوز/گلستان مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی ساخت یک هزار واحد مسکن روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان طی دهه فجر در این استان خبر داد.

سید محمد حسینی امروز چهارشنبه ۵ بهمن در نشست گروه خبری فجر گلستان اظهار کرد: در مجموع در بازه زمانی هفته دولت تا دهه فجر ۶۵۵ میلیارد تومان پروژه در بنیاد مسکن گلستان افتتاح شد که این میزان اعتبار با کمک دولت و مشارکت‌های مردمی تأمین شده است. 

وی از افتتاح ۹۰۰ واحد مسکونی برای اقشار مختلف اعم از دهک‌های کم‌برخوردار، جوانان و افراد فاقد مسکن در حوزه روستایی با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان خبر داد و یادآور شد: زیربنای این پروژه ۷۲ هزار مترمربع است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی ساخت یک هزار واحد مسکن روستایی با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر خبر داد و ابراز داشت: در حوزه عمران روستایی ۲۵۸ طرح و پروژه عمرانی با اعتبار ۱۴۷ میلیارد تومان در گلستان به بهره‌برداری می‌رسد.

حسینی از اعطای یک هزار جلد سند مالکیت اماکن روستایی به مالکان در دهه فجر خبر داد و گفت: از هفته دولت تا دهه فجر یک هزار سند مالکیت به صورت تک‌برگ برای خانوارهای روستایی گلستان صادر شده و به متقاضیان تحویل داده می‌شود که می‌تواند مزایای خوبی برای روستائیان داشته باشد.

وی با بیان اینکه در دهه فجر ۲۰۰ قطعه زمین به ارزش ۱۸ میلیارد تومان در نقاط مختلف استان گلستان به جوانان و افراد فاقد مسکن تحویل داده می‌شود، بیان کرد: بالغ بر ۹۱ هزار خانوار گلستانی از پروژه‌های بنیاد مسکن بهره‌مند می‌شوند.

 مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان تاکید کرد: یکی از مطالبات مردم گلستان تأمین اعتبار برای آسفالت روستایی بود که در سفر رئیس جمهور مورد تایید قرار نگرفته بود اما با پیگیری‌های فراوان استاندار از هفته گذشته موافقت‌نامه این مهم از سوی نهاد ریاست جمهوری صادر شده و ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص سد به حوزه عمران روستاها تخصیص یافته است.

حسینی به آخرین وضعیت واحدهای مسکونی ساخته‌شده در اراضی ملی اشاره کرد و متذکر شد: این اراضی ملی که بیش از چهار دهه در اختیار مردم قرار دارد هنوز تعیین‌تکلیف نشده و صاحبان این واحدها سال‌ها بلاتکلیف هستند، تاکنون قانونی برای این مسئله وجود نداشت اما با پیگیری استاندار گلستان و شورای حفظ بیت‌المال و بنیاد مسکن، مقرر شد تا قبل از سال جاری تعیین‌تکلیف شده و با تخفیف ۷۰ درصدی به مالکان واگذار شود.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاهای گلستان اقدامات ارزشمندی انجام شده است، یادآور شد: در ابتدای سال جاری ۴۰ الی ۵۰ درصد تامین زمین در ۳۵ شهر استان گلستان انجام شده بود که با پیگیری‌های استاندار محترم و فرمانداران ۷۰ درصد تامین زمین انجام شده و امیدوارم مابقی آن تا پایان سال تحقق یابد.

انتهای پیام