شرایط اقامت در بالی چیست؟

مهاجرت به اندونزی (‌شرایط + تعرفه ها‌‌)

ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا شما را با روش‌های مخلتف دریافت ویزای اندونزی و مهاجرت به این کشور اعم از تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه‌گذاری، همراه، ازدواج، تولد، شرایط خاص و پناهندگی آشنا کنیم. در ادامه به تفکیک در مورد هرکدام از روش‌های مهاجرت به اندونزی و دلایل سفر به اندونزی توضیح خواهیم داد.

مقدمه

سطح امنیت در کشور اندونزی چندان بالا نیست، در این کشور جیب بری و همینطور دزدی بسیار دیده می‌شود، حمل مواد مخدر از دیگر جرم های موجود در کشور اندونزی است. شایان ذکر است که از ویزای توریستی کشور اندونزی روز به روز استقبال می‌شود. آمار مهاجرانی که به قصد پژوهش به این کشور می‌روند بیش از 40 درصد از کل مسیر های مهاجرت است، در نظر داشته باشید که در این کشور به طور کلی مسیر های پژوهشی در زمینه گردشگری و ایجاد فضای گشت و گذار به طور دقیق فراهم شده است و افراد محقق سعی می‌کنند کشور اندونزی را به عنوان یک منبع گردشگری بسیار عالی در نظر بگیرند.

ارزیابی‌ها نشان داده است که رشد مهاجرپذیری کشور اندونزی در سال 2020 به حدود 11 درصد می‌رسد که رقم خوبی است. این کشور توانسته فضای شهری بسیار عالی در نظر بگیرد و در این زمینه بسیار موفق بوده است. کشور اندونزی از کشورهای بسیار دیدنی و خاص محسوب می‌شود. کارآفرینی و ایجاد شغل در کشور اندونزی نیز به‌طور‌کلی از دسته روش های موفقیت آمیز محسوب می‌شود و می‌تواند با میزان بودجه اولیه مشخصی دنبال شود.

در این روش باید طرح کاری خوبی داشته باشید و در این مسیر موفقیت خود را افزایش دهید. در نظر داشته باشید که وجود طرح کاری مناسب در زمینه کارآفرینی برای شما می‌تواند اقامت دائم این کشور را فراهم سازد. در دوره های کارشناسی در این کشور تمرکز بر روی دانش و مهارت های عملی برای موفقیت پس از فارغ‌التحصیلی است. دوره های کارشناسی 4 ساله با آزمون های نهایی به اتمام می‌رسد.

بیشتر رشته هایی که در رشته های کارشناسی در این کشور دیده می‌شود در رشته‌های مهندسی موسیقی، مهندسی برق و حسابداری است. رشد صنعت در این کشور در زمینه منسوجات، پوشاک و کفش و معدن و سیمان و همینطور کوه های شیمیایی دیده می‌شود. در نظر داشته باشد که رشد کاری در این کشور نسبت به سال های گذشته رشد 46 درصدی داشته است. برای اخذ ویزای کار اندونزی باید سابقه کاری خوبی داشته باشید.

انواع ویزای اندونزی برای ایرانیان

این کشور انواع مختلفی از ویزا‌ها را به شما ارائه می‌دهد.

ویزای توریستی بالی چیست؟

ویزای اندونزی به شما اجازه می‌دهد تا برای تفریح ​​و دیدن مناظر به این کشور سفر کنید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد هر 3 ماه یک بار 14 روز در این کشور اقامت داشته باشید. البته این ویزا در صورت درخواست شما می‌تواند به مدت‌های 30 یا 60 روزه هم صادر شود. برای اطلاع از هزینه زندگی در اندونزی لطفا کلیک کنید.

ویزای توریستی یک‌بار و چند‌بار ورود اندونزی

مدارک موردنیاز ویزای توریستی بالی

مدارک لازم برای اخذ ویزای مولتی

بهترین روش اخذ ویزای بالی برای ایرانیان

ویزای بالی در حال حاضر برای ایرانیان به صورت الکترونیکی (E-visa) صادر می‌شود. برای دریافت این ویزا شما باید از طریق یک آژانس توریستی معتبر اقدام کنید! آژانس مسافرتی در مراحل صدور روادید نقش اسپانسر شما را بر عهده دارد و اندونزی به اعتبار شرکت توریستی ویزا را صادر می‌کند.

هزینه اخذ ویزای اندونزی توسط گروه ویزالند

باتوجه‌به اینکه در شرایط جدید، اسپانسر (شرکت توریستی) باید درخواست ویزای شما را به سفارت ارسال کند، هزینهٔ آژانس مسافرتی نیز روی مبلغ ویزا محاسبه می‌شود. بر همین اساس هزینه ویزای بالی توسط گروه ویزالند 225 دلار می‌باشد. شما می‌توانید این هزینه را به صورت ریال یا دلار در دفتر آژانس پرداخت کنید.

اخذ ویزای توریستی اندونزی برای ایرانیان در 3 مرحله

ویزای تجاری اندونزی

اگر هدف از سفر شما به اندونزی شرکت در جلسات کاری، آموزش یا امضای قرارداد است، برای ورود به این کشور باید ویزای تجاری اخذ کنید. ویزای تجاری عموماً به این دلیل که افراد دعوت‌نامه تجاری دارند به صورت مولتی (چند بار ورود) صادر می‌شود اما در صورت درخواست مانعی برای صدور سینگل (یک‌بار ورود) آن وجود ندارد!

ویزای تحصیلی اندونزی

با دریافت ویزای تحصیلی اندونزی می‌توانید در این کشور در بازه زمانی 1 تا 5 سال مشغول به تحصیل شوید. این ویزا در ابتدا به صورت 1 ساله صادر می‌شود اما حداکثر برای 5 سال قابل تمدید است. هزینه این ویزا برای مدت 1 سال 105، 2 سال 180 دلار است.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی

ویزای کاری اندونزی

برای کار در این جزیره باید ویزا کار دریافت کنید. برای اخذ ویزای کار باید ابتدا از این کشور پیشنهاد کاری داشته باشید. ویزای کاری به شما اجازه می‌دهد در ابتدا به مدت 1 سال در این کشور اقامت داشته باشید و تا زمانی که قرار داد کاری داشته باشید در اندونزی اقامت کنید.

مدارک موردنیاز ویزای کاری

سایر انواع ویزای اندونزی

ویزای سرمایه‌گذاری

کسانی که قصد دارند اقامت بلند مدت از این کشور دریافت کنند می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این کشور به هدف خود برسند!

ویزای بازنشستگی

مناسب برای افراد بالای 55 سالی که قصد داشته باشند دوره بازنشستگی خود را در این کشور سپری کنند.

ویزای خبرنگاری

برای خبرنگارانی مفید است که قصد پوشش دادن یک رویداد خبری مهم را داشته باشند.

جریمه اقامت بیشتر در اندونزی

این کشور در مورد اقامت بیش از حد توریست‌ها بسیار سخت‌گیرانه برخورد ‌می‌کند و جریمه‌های سنگینی را برای این افراد وضع کرده است. جریمه مالی اقامت بیش از حد در این کشور به‌ازای هر روز 70 دلار است. اما در مورد جریمه‌های غیرمادی، در بعضی پرونده‌ها شاهد بودیم که شخص متخلف برای چندین سال در لیست سیاه این کشور قرار گرفته و امکان ورود از آن سلب شده است.

نکاتی که قبل از ورود به اندونزی بهتر است رعایت کنید!

خروج از نسخه موبایل