اخبار کسب و کاراقتصادی

بهترین کتاب ها برای 100 زدن در زیست

بهترین منابع کنکور تجربی نظام جدید

متاسفانه عدم آگاهی کامل خانواده ها و دانش آموزان و گاها تقلیدهای دور از فکر کردن باعث میشود که داوطلبان کنکور 1402 در مهمترین و سرنوشت ساز ترین سال زندگیشان راه را به اشتباه و به خطا بروند و تحت تاثیر این اشتباه به کلی باعث تغییر و دگرگونی زندگیشان شوند. کنکور 1402 مهمترین و سرنوشت سازترین مقطع زندگی یک دانش آموز است. به جرات میتوان گفت شخصیت کاری و زندگی دانش آموزان در زندگی آینده به کنکور گره خورده است. جاده دو طرف عبور و عدم عبور از سد کنکور بسیار متفاوت از هم دیگراست. بنابراین تاکید ویژه ما این است که حتما با چشم باز و با آگاهی کامل منبع کنکورتان را انتخاب کنید.بهترین منابع کنکور تجربی 1402 :

زیست نشر الگو :بررسی سوالات کنکور از سال 90 به بعد نشان میدهد که هر سال سوالات به نسبت مفهومی و ترکیبی طرح می شود و این تغییرات در گروه آزمایشی تجربی بسیار چشم گیر است.(بهترین منابع کنکور 1402) اما متاسفانه بسیاری از منابع کنکوری که امروزه به راحتی در اختیار دانش آموزان و داوطلبان کنکور قرار میگیرد این تغییرات را احساس نکرده اند و به همان شیوه و روش قبل راه خودشان را پیش گرفته اند. استفاده از روش های تشریحی و فاقد کارایی دیگر جوابگوی سوالات مفهومی کنکور نیست که موسسات و انتشارات کنکوری باید این مهم را درک کنند و این مساله را جدی بگیرند.بهترین منابع کنکور تجربی 1402

 بهترین کتاب های کنکور تجربی

کتاب های زیست خیلی سبز یک منبع خوب برای کنکور باید بتواند تمام مباحث کتاب را پوشش بدهد. این پوشش نباید به صورت کلی باشد؛ بلکه باید خط به خط کتاب را تجزیه و تحلیل کند. چون ماهیت کنکور و سوالات آن کاملا با امتحانات تشریحی فرق دارد و در برخی دروس تخصصی مثل زیست شناسی که سوالات بصورت ترکیبی و مفهومی طرح میشود، نیاز است خط به خط کتاب مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.بهترین منابع کنکور تجربی 1402

بهترین کتاب ها برای 100 زدن در زیست

ارائه راهکار های ساده و کوتاه(بهترین منابع کنکور 1402) :

یکی از آیتم های مهم سرجلسه کنکور و قبل از آن در دوران آموزش و آمادگی مبحث زمان و مدیریت بهینه زمان است. بعضا پیش آمده که برخی از دانش آموزان با آمادگی کامل سرجلسه کنکور حاضر شده اند اما به دلیل عدم مدیریت بهینه زمان موفق به پاسخگویی به تمامی سوالات نشده اند. دلیل اصلی این کار هم روش های بسیار طولانی و وجود فرمولهای زیاد در متاب های درسی و منابع کمک کنکور است. بسیاری از منابع کنکوری گاها تعداد فرمولها و تکنیک ها را به جای کاهش و سادگی، افزایش هم میدهند. بنابراین منابع کمک کنکوری باید راهکارهای ساده و کوتاه را پیش پای داوطلبان کنکور قرار بدهد تا هم در حین مرحله آموزش به سطح آمادگی لازم برسند و هم اینکه سرجلسه کنکور در کمترین زمان هر تست را پاسخ بدهند.بهترین منابع کنکور تجربی 1402 :

آموزش مفهومی و شهودی

:  همانگونه که پیش تر اشاره کردیم سوالات کنکوری از سال 90 به بعد کاملا مفهومی و شهودی شده است و متاسفانه خیلی از منابع کمک کنکوری با توجه به تغییرات پیش آمده در سطح سوالات کنکوری هیچگونه تغییری در محتوای خود ایجاد نکرده اند. تغییر سطح سوالات کنکوری منبع کاملا مفهومی و شهودی می طلبد تا داوطلبان بتوانند حتی دروس محاسباتی مانند فیزیک، ریاضی و شیمی را به صورت مفهومی یاد بگیرند و نیازی به حفظ کردن فرمول و تکنیک نباشد.بهترین منابع کنکور تجربی 1402 :

زمان مناسب تدریس و آموزش

یکی از مهمترین آیتم های منابع خوب کنکوری زمان تدریس و آموزش آن است. بسیاری از منابع کنکور موجود در بازار کنکور وقت گیر و حجیم هستند و خیلی از وقت دانش آموزان و داوطلبان را میگیرد. این امر خسته کننده و به مرور باعث ایجاد استرس و اضطراب در داوطلبان میشود چون حجم زیاد منابع و طولانی شدن دوران آموزش باعث میشود دانش آموزان دوران مرور و جمعبندی را دیرتر شروع کنند و به موقع نتوانند سطح خود را بالا ببرند.

اگرچه کتابهای سال دوازدهم هنوز تالیف نشده اما مطمئن باشین که هر انتشاراتی، همانطور که کتب کمک آموزشی برای سال دهم و یازدهم رو منتشر کرده اند؛ برای سال دوازدهم هم منتشر میکنه!بهترین منابع کنکور تجربی 1402 :

شما با تهیه برنامه 8 ماهه شخصی سازی شده مشاور گروپ ، دغدغه چی خوندن رو از خودتون دور میکنید ? اولا این برنامه بصورت شخصی و حرفه ای برای خود شما طراحی شده در نتیجه کاملا منطبق بر ساعات زندگی و برنامه کلاس و مدرسه و کار و … شماست . ثانیا در این برنامه در درس های ریاضی و فیزیک مباحثی رو براتون انتخاب کردیم که پر بازده باشن و شما رو به پزشکی برسونن ?
برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه برنامه 8 ماهه شخصی سازی شده با مشاور گروپ تماس بگیرید ..

 دروس عمومی منابع کنکور 1402

منابع ادبیات کنکور 1402

گاج نقره ای: یکی از کتاب هایست که در تمامی مباحث بسیار قدرتمند عمل کرده و با اختصاص بیش از 6000 تست به یک از تسلط می رسین که تمامی مباحث مثل آب خوردن میشه براتون!!

سیر تا پیاز: از ویژگی های بارز این کتاب،ساده سازی فهم مطالب کتاب درسی است چون خط به خط کتاب درسی رو از لحاظ قرابت و املا و آرایه بررسی می کنه بنابراین مفاهیم کتاب درسی خیلی خوب توضیح داده شده و یکی از کتاب های است که حرف زیادی برای گفتن داره.

نشر الگو: یکی از کتب برتر در این درس هستش و همانند سیرتاپیاز چون درس به درس مفاهیم رو بررسی کرده بنابراین برای آزمون دادن راحت تره ولی بهتون میگم که کلیه مباحث رو پوشش میده!

خیلی سبز: کتابیست که درس به درس پیش میره و اگه قول بدین تا سرحد مرگ بخونینش بهتون قول میدم که درصد بسیار زیادی رو بدست میارین.

 منابع عربی کنکور 1402

گاج نقره ای: اگه دنبال یک منبع خوب می گردین که با استفاده از اون، این درس ررو بالای 90 درصد بزنین من پیشنهاد میدم که کتاب گاج نقره ای رو استفاده کنین!!

کتابی که هم درسنامه نسبتاً کم حجم و بسیار خوبی داره و هم تست های نکته دار!!

سیرتاپیاز:کتابی که نسبت به گاج نقره ای کمی سنگین تره اما از لحاظ پوشش مباحث هر دوی این ها حرف زیادی برای گفتن دارن!

تست های نکته دار+ درسنامه ی بسیار خوب و کم حجم از ویژگی های اصلی این کتابه!

خیلی سبز: کتابی با لحن متفاوت و ساده است؛ کتاب خوبیه اما روی قواعد کمتر کار کرده بنابراین به عنوان تنها منبع نمیشه ازش استفاده کرد.

مبتکران: یکی از کتب قدیمی که از قدیم الایام مورد استفاده کنکوری ها بوده و هست اما همانطور که قبلاً گفتم به درد کنکوری های جدید نمیخوره چون کمی وقت گیره اما کتاب خوبیه؛ می تونین ازش استفاده کنین.

مبتکران است! پس با خوندن کامل همین منبع میتونین درصد بالای 90 رو کسب کنین..

 منابع دینی کنکور 1402

گاج نقره ای: چند سالی ست که دینی بر محور آیات و پیام آیات میچرخه بنابراین به نظرم تنها کتابی که خیلی خوب روی آیات کارکرده و پیوستگی بین متون و آیات برقرار کرده همین کتاب گاج نقره ای است و جای هیچ شک و شبهه ای رو باقی نمیذاره! پس میتونین ازش استفاده کنین و نتیجه بسیار خوبی بگیرین.

خیلی سبز: خیلی سبز هم کتابیه که تو این درس هم حرف زیادی برای گفتن داره چون واقعا از کلی گویی فاصله گرفته و پیام آیات رو با لحنی روان و مفهوم توضیح داده!

آبی قلم چی: شاید اگه کمی منصف باشیم بتونیم بگیم که کتاب آبی قلم چی هم یکی از کتاب خوب در این درس است اما اولویت دار نیست. اگه خواستین میتونین ازش استفاده کنین چون برعکس درسنامه که اصلاً خوب نیست؛تست های خوبی داره.

نشر الگو: اگه خیلی ساده بخوام بگم باید بگم که اگه حوصله زیاد خوندن دارین از این کتاب استفاده کنین!

کتابی که خیلی شبیه گاج نقره ایه؛ بنابراین خیلی کمک کننده است.

 منابع زبان کنکور 1402

مبتکران: تا وقتی که کتاب مبتکران هست نمی تونم کتاب دیگه ای رو پیشنهاد بدم! خوشبختانه دکتر اناری بسیار خوب روی این کتاب کار کرده و به دانش آموز چنین قولی داده میشه که اگه از این کتاب به عنوان منبع استفاده کنه درصد خیلی بالایی رو کسب میکنه.

گاج نقره ای: متاسفانه این کتاب در زبان کمی بد کار کرده چون هم تیپ بندی و هم سطح تستهاش کمی پایین تر از سایر کتابهای برتر است.

خیلی سبز: کتابی با یک درسنامه بسیار خوب و روان است که بیشتر تمرکزش متوجه پیش دانشگاهی میشه اما واقعاً شما را مسلط می کنه اما نسبت به مبتکران نه!

زبان جامع شبقره: توصیه نمیکنم از این کتاب استفاده کنین

هر چند منبع با ارزشی است اما خوب روش کار نشده.

سیر تا پیاز: از لحاظ درسنامه و تست های نکته دار بسیار با قدرت کار کرده و شما را به این حد میرسونه که با خوندن این کتاب حداقل 80 درصد بزنین اما دلیل نمیشه که از مبتکران بهتر باشه.

دروس اختصاصی منابع کنکور 1402 تجربی

منابع زمین شناسی کنکور 1402

یکی از دروسی که بهای بسیار بسیار پایینی بهش داده میشه اما در رتبه خیلی تاثیر داره و کمک کننده است بنابراین تنها منبعی که میتونم بهتون پیشنهاد بدم مهر و ماه هست چون از هر نظر شما را آماده می کنه.

منابع ریاضی و فیزیک کنکور 1402

2 تا از دروس تکنیکی و خشک (چغر و بدبدن) که در این رشته بهای کمی هم بهشون داده میشه!

یادگیری این دروس با استفاده از جزوه و کتاب کار،بسیار سختیه! مخصوصاً برای بچه هایی که پایه ضعیفی دارن!! استفاده از دی وی دی یا کلاس کنکور بهترین روش برا یادگیریه! اما همانطور که گفتم تنها روش نمیس ..با جزوه هم میشه اما کار سختیه..

اما اگه خواستین از روی جزوه بخونین من منابع زیر رو پیشنهاد میدم :

مهروماه: یکی از چالش های اصلی تجربی ها همین دو تا درسه! بنابر تحقیقی که کردم متوجه شدم که اکثر بچه هایی که جای خوبی قبول شدند از همین کتاب استفاده می کردن! تست های خیلی زیادی داره؛ هرچند که کپی شده اما تمام مباحث رو پوشش میده!

یک درسنامه خوب همراه با مثال و آزمون های جامع آخر فصل و تفکیک تست ها به سه نوع آسان،متوسط و سخت از ویژگی های بارز این کتاب است.

گاج نقره ای: کتاب خوبیه و درسنامه ی خوب و جامعی داره اما به عنوان کتاب مستقل نمیشه ازش استفاده کرد چون به حدی نیست که شما را برای کسب یک درصد بالا آماده کنه.

خیلی سبز:کسانی که پایه شون خوب نیست و توی این دروس ضعیف تر هستن این کتاب براشون خوبه! چرا؟؟؟؟چون تست های ساده تری نسبت به باقی کتاب داره ولی خوب درسنامه ی قوی ای نداره.. اما دانش آموزان ضعیفتر این کتاب براشون بهتره.. می تونن با استفاده از همین کتاب به هدفی که میخوان برسن.

آبی قلم چی: درسنامه ای بسیار خلاصه که برای مرور عالیه و تست هایی که تدارک دیده شده به دو نوع خیلی آبکی و خیلی سخت تقسیم میشه!

 منابع زیست شناسی کنکور 1402

به دلیل اهمیت بالای این درس، کتب زیادی در بازار هست اما واقعاً کدام کتاب بهتره؟

گاج نقره ای: تست های موجود در این کتاب بسیار جامع است و اگه داوطلبی بتونه این کتاب رو به طور کامل استفاده کنه میتونه بالای 80 درصد این درس رو بزنه!

پاسخنامه بسیار کامل

تاکید بر نکات کلیدی و پرکاربرد

تفکیک سوالات کنکور و سنجش و تالیفی

از ویژگی های بارز این کتاب است!!

نشر الگو: کتاب خوبیه! درسنامه ای که نکات تستی خیلی خوبی داره و تست های فوق العاده!! اما وجود غلط هایی در این کتاب کمی توجه دانش آموزان را به خودش کمتر کرده اما نسبت به گاج نقره ای و خیلی سبز سطحش پایین تره.

خیلی سبز: کتابی با حجم زیاد و درسنامه بسیار جامع و کامل!! تنها عیبش همین حجم زیادشه اما منبع خیلی خوبیه! قول میدم با خوندن کاملش حرف زیادی در علم زیست شناسی خواهید زد!

اما من این کتاب رو برای دانش آموزان کنکوری ک نزدیک به کنکور هستن و تا حالا هم خوب نخوندن و تازه میخوان شزوع کنن پیشنهاد نمیدم؛ اگه از این کتاب استفاده نکنن بهتره چون وقتشون رو میگیره بنابراین از کتاب های جایگزین استفاده کنن.

آی کیو: واقعا تست های بسیار سختی داره هرچند امکانش هست که دانش آموز رو ناامید کنه اما بعد از مطالعه این کتاب تبدیل به “همه فن حریف” خواهید شد اما تنها عیبش اینه که وقت زیادی رو از شما می گیره و امکان ناامید شدن زیاده!

فاگوزیست: فاگوزیست نیز یکی از کتاب های پرطرفدار در رشته تجربی است؛ کتابی که حجم آن فوق العاده زیاد است،تست های بسیار زیادی دارد،درسنامه ای که کاملا خط به خط کتاب رو بررسی کرده، قیدها تماما بررسی شده است و اشکال کتاب خیلی خوب مورد توجه قرار گرفته است بنابراین حجم زیاد،تنها عیبشه اما یک منبع قدر در زیست شناسی هستش!