بین الملل

🔥 حضور این جنگنده روس در ایران باعث هراس شدید آمریکا شده! /عکس

به گزارش خبرگزاری تیتر نیوز درحالی که تا پیش از این تنها شایعاتی درباره فروش سوخوی 35 از سوی روسیه به ایران نوشته می شد ، حالا انتشار خبری به همراه عکس ماهواره ای از وجود ماکت های سوخوی 35 در مراکز نظامی ایران و در آشیانه های پروازی از سوی نیویورک تایمز این هراس را دو چندان کرده است. اما این جنگنده روس چه ویژگی هایی دارد که آمریکایی ها و اروپایی ها از فروشش به ایران هراسی جدی دارند؟

سوخو ۳۵ فلانکر

فلانکر جنگنده‌ای تک‌سرنشین با قابلیت مانور بالا است که توانایی انجام دشوارترین مانورهایی هوایی از کبری گرفته تا تیل‌ اسلاید را دارد.

این جنگنده با دو موتور AL-۴۱F۱S در دسته‌ هواگردهای نظامی نسل ++۴ طبقه‌بندی می‌شود. جنگنده‌های این نسل برتری‌های قابل توجهی نسبت به جنگنده‌های نسل چهار دارند. این قابلیت‌ها شامل سنسورهای یکپارچه پیشرفته، آرایه اسکن الکترونیکی فعال، قابلیت پرواز ابرپیمایشی، ابرمانورپذیری، قابلیت استفاده به عنوان جنگنده‌های چندمنظوره و کاهش سطح مقطع راداری است.

سوخو ۳۵ نسبت به جنگنده‌های قبل از خود چون سوخو ۲۷، از ویژگی‌های آیرودینامیکی و مانورپذیری بهتر، برد بیشتر، موتور قوی‌تر، وسایل الکترونیکی و تجهیزات ارتباطات هوایی پیشرفته‌تری برخوردار است.

مشخصات پیشرفته‌ترین جنگنده روسیه که خبر آمدنش به ایران را زیاد می‌شنویم/ عکس

رادار این پرنده از نقاط قوت آن به شمار می‌رود. سوخو-۳۵ از رادار بسیار نیرومند N۰۳۵ ایربیس E بهره می‌برد. این رادار توانایی شناسایی اهداف هوایی در فاصلهٔ ۴۰۰ کیلومتری را دارد و می‌تواند ۳۰ هدف هوایی را از فاصلهٔ ۳۰۰ کیلومتری رهگیری کرده و همزمان با ۸ فروند از آنها درگیر شود.

این پرنده پیشرفته مجهز به سیستم جنگ الکترونیک ال‌۱۷۵‌ام خیبینی است و می‌تواند به اهدافی در ۳۰۰ کیلومتر موشک هوا به هوا شلیک کند. در عین حال توانایی درگیر شدن با اهداف زمینی را دارد و می‌تواند موشک‌های سنگین ضدکشتی را نیز حمل و شلیک کند.

۴۱۴۱