🔥 خشونت مرگبار پلیس آمریکا علیه جوان سیاه‌پوستی با دو پای قطع شده

افسران پلیس آمریکا در جدیدترین خشونت خود، یک مرد سیاهپوست را که دو پایش قطع بود، با شلیک گلوله به قتل رساندند.

به گزارش تیتر نیوز، به نوشته پایگاه راشاتودی، بر اساس ویدیویی از این اتفاق که در فضای مجازی بازتابی گسترده یافت، ماموران پلیس در حومه شهر لس آنجلس آمریکا به شکل مرگباری یک مرد سیاهپوست را که دو پایش از زانو قطع و مظنون به چاقوکشی بوده، حین تلاش برای فرار از دست آنها مورد اصابت گلوله قرار دادند.

این حادثه که چند روز بعد از ضرب و شتم مرگبار یک مرد در ایالت تنسی از سوی ماموران پلیس آمریکا رخ می‌دهد، مجددا خشم آمریکایی‌ها را نسبت به خشونت پلیس کشورشان برانگیخته است.   

پلیس ادعا کرده، ماموران در پاسخ به یک گزارش چاقوکشی بعدازظهر پنجشنبه گذشته در هانتینگتون پارک واقع در حومه جنوبی لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا اعزام شده و در آنجا با “آنتونی لو جونیور”، مرد سیاهپوست 36 ساله‌ای که دو پایش قطع، مسلح به چاقو و متهم به حمله‌ای بدون تحریک قبلی با چاقو به یک شخص دیگر بوده، مواجه شدند.

“لو” زمانی که افسران پلیس سر رسیدند از روی ویلچرش پایین پریده و در حالی که آنها با استفاده از شوکر دو بار برای دستگیر کردن او تلاش کردند، سعی کرده با همان وضعیت خود، فرار کند.

در ویدیوی منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، همچنان که لو سعی دارد فرار کند دو افسر پلیس نیز به سمت او حرکت می‌کنند.

پلیس اعلام کرده در حین این دستگیری دست کم هشت گلوله به دلیل نگرانی از اینکه او ممکن است چاقویش را به سمت آنها پرتاب کند، به سمت او شلیک کردند.

خانواده لو روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقابل مقر پلیس هانتینگتون پارک، این تیراندازی را محکوم کردند. آنها گفتند، او به دلیل از دست دادن دو پایش مضطرب بوده و نمی‌توانست تهدیدی جدی ایجاد کند.

یکی از نزدیکان لو نیز خطاب به نیروهای پلیس گفت: شما می‌دانستید که جان شما در خطر نیست. او روی دست و باقیمانده پاهایش می‌دوید. چقدر شما می‌توانستید سنگدل باشید؟

دفتر کلانتر ناحیه لس‌آنجلس مشغول تحقیقات درباره این تیراندازی است. به نظر می‌رسد حداقل یکی از سه افسر دخیل در رویارویی با لو، سیاه پوست بوده است.

اوایل ماه جاری میلادی هم تایر نیکولز در شهر ممفیس آمریکا در اثر ضرب و شتم نیروهای پلیس جان خود را از دست داد.

پنج افسر سیاهپوست پلیس به دست داشتن در قتل نیکولز که او نیز سیاهپوست بود متهم شده‌اند. این پرونده باعث اعتراضات علیه خشونت پلیس در سراسر ایالات متحده شده است.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل