اجتماعی

اصفهان نوروز ۱۴۰۲ بارانی است/ افزایش ۲ درجه‌ای دما – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

اصفهان نوروز ۱۴۰۲ بارانی است/ افزایش ۲ درجه‌ای دما - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

مینا معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: امروز تا روز دوشنبه ۲۹ اسفند جوی به نسبت پایدار و آسمان صاف تا قسمتی ابری در اکثر مناطق استان پیش‌بینی می‌شود و در مناطق مرکزی از جمله کلان‌شهر اصفهان طی این مدت وزش باد با غبار صبحگاهی همراه است.

وی ادامه داد: طی شبانه روز گذشته بین پنج تا هفت درجه افت دما را در سطح استان شاهد بودیم که در برخی نقاط استان دما حتی بیش از هفت درجه کاهش یافت.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان اضافه کرد: امروز وزش باد به نسبت شدید تا شدید پدیده غالب اکثر مناطق استان است.

معتمدی خاطرنشان کرد: از اواخر وقت دوشنبه (۲۹ اسفند) تا چهارشنبه دوم فروردین با ورود سامانه ناپایدار به استان افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید تا شدید و بارش رگبار بهاری را در اکثر مناطق استان انتظار داریم.

وی با بیان اینکه با فعالیت سامانه یاد شده در ارتفاعات استان بارش رگبار همراه با رعد و برق و تگرگ پیش‌بینی می‌شود، گفت: با فعالیت این سامانه طی روز سه‌شنبه (یکم فروردین) بارش رگبارهای بهاری را در مناطق غربی و نیمه جنوبی و مرکز استان از جمله کلان‌شهر اصفهان انتظار داریم.

معتمدی همچنین به بارش پراکنده باران در برخی نقاط استان طی شبانه روز گذشته اشاره کرد و افزود: بیشترین میانگین بارشی از ایستگاه اسلام آباد موگویی از توابع پشت‌کوه دوم فریدون‌شهر با ۲ میلی‌متر و فریدون‌شهر و آران و بیدگل با یک دهم میلی‌متر بوده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه کمینه دمای استان طی ۲۴ ساعت آینده بین یک تا ۲ درجه افزایش می‌یابد، ادامه داد: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۱ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۶ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

معتمدی اضافه کرد: خور و بیابانک با دمای ۲۶ درجه سلسیوس بالای صفر و بوئین میاندشت و خوانسار با دمای صفر درجه به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.