اجتماعی

طرح ویژه مبارزه با سرقت در کشور به کجا رسید؟

طرح ویژه مبارزه با سرقت در کشور به کجا رسید؟

با گذشت حدود دو ماه از اجرای طرح ویژه و سراسری پلیس برای مبارزه با سارقان آمارها حاکی از آن است که بیش از ۵۶ هزار نفر در ارتباط با جرم سرقت دستگیر شده و به بالغ بر ۶۵ هزار پرونده سرقت نیز رسیدگی شده است.

به گزارش تیتر نیوز، با آغاز فرماندهی سردار احمدرضا رادان در راس فراجا، یکی از مواردی که در از همان ابتدا مورد تاکید وی قرار گرفت، موضوع برخورد با پدیده سرقت و سارقان بود. موضوعی که بارها و بارها از سوی رادان مورد تاکید قرار گرفت و سرانجام نیز طرح ویژه برخورد با سارقان در سراسر کشور به عنوان اولین طرح رسمی اجرا شده در دوران فرماندهی جدید فراجا به مرحله اجرا درآمد. در این طرح؛ قرارگاه مبارزه با سرقت هم که از اوایل سال ۱۳۹۳ تشکیل شده بود، تقویت شده و با برخی تغییرات و اصلاحات به فعالیت خود ادامه داد.

سردار احمدرضا رادان به عنوان فرمانده قرارگاه و سردار محمد قنبری، رئیس پلیس آگاهی فراجا نیز به عنوان دبیر این قرارگاه فعالیت خود را آغاز کردند. در طرح ویژه پلیس برای مبارزه با سرقت تمامی یگان‌های انتظامی از جمله پلیس پیشگیری، پلیس آگاهی، یگان امداد و … مشارکت خواهند داشت.
سردار سعید منتظرالمهدی، سخنگوی فراجا، گزارشی از نتایج اجرای طرح ویژه برخورد با سارقان تا پایان سال را تشریح کرده است. او گفت:‌ بسطِ امنیتِ عمومی مردمانِ عزیزمان از اولویت های فراجاست و بر اساس تاکید فرمانده کل انتظامی کشور در حوزه مقابله و مبارزه با سرقت ها و جرایم خشن، پلیس در دو ماه پایانی سال، طرح مقابله با سرقت را با شدت و گستردگی بیشتر کلید زد و آن را تا زمان رفع دغدغه نسبی مردم ادامه خواهد داد.

دستگیری ۵۶ هزار سارق و کشف ۶۵ هزار پرونده سرقت

سخنگوی فراجا ادامه داد:‌ در این مدت ۵۶ هزار و ۳۴۸ تن از سارقان و به ویژه اعضای باندهای سرقت دستگیر شده و ۶۵ هزار و ۸۴۳ پرونده سرقت نیز کشف شد. 

منتظرالمهدی با بیان اینکه پلیس در رسیدگی به سرقت به هیچ عنوان ارزش اموال را مدنظر قرار نمی‌هد، گفت:‌ ما به تمام موارد رسیدگی می‌کنیم، در مورد اموال کشف شده در این طرح نیز بازگرداندن اموال مسروقه به مالباختگان در دستور کار پلیس قرار دارد.

به گفته وی راه‌اندازی گشت‌های ویژه مبارزه با جرایم خشن در تهران و دیگر استان‌ها و همچنین شناسایی باندهای سرقت‌های سازمان یافته و سریالی از جمله اقدامات پلیس برای ارتقاء امنیت عمومی و اجتماعی است. در نتیجه این اقدامات نیز شاهد کاهش شش درصدی وقوع سرقت‌های مسلحانه، کاهش ۱۷ درصدی نزاع و درگیری و کاهش ۱۶ درصدی آدم ربایی و گروکشی در کشور بودیم.

سخنگوی فراجا همچنین گفت که پلیس در یکسال گذشته اقدام به کشف 84 درصدی سرقت‌های اتومبیل و همچنین کشف 90 درصدی جرایم خشن کرده است.

منتظرالمهدی تاکید کرد که در سال جدید نیز طرح مبارزه با سرقت و فعالیت قرارگاه مقابله با سرقت با قوت ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام