استان ها

🇮🇷 از ارتباط با صنایع تا اندازه‌گیری آلاینده‌های هوا و صوت

توسط محققان دانشگاه آزاد اصفهان انجام می‌شود؛

مدیر گروه پژوهشی آلودگی هوا و صوت، حوزه فعالیت این گروه را اندازه‌گیری آلاینده‌های هوا، غبار محیط و اندازه‌گیری‌های مربوط به صوت در محیط‌های گوناگون دانست.

مژگان احمدی‌ندوشن رئیس مرکز تحقیقات پسماند و پساب دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با تشریح فعالیت‌های این مرکز تحقیقات اظهار کرد: انجام طرح‌های خوداظهاری برای صنایع گوناگون، اندازه‌گیری آلاینده‌های هوا، غبار محیط و اندازه‌گیری‌های مربوط به صوت در محیط‌های گوناگون ازجمله فعالیت‌های این مرکز تحقیقاتی است.

وی افزود: گروه پژوهشی آلودگی هوا و صوت به‌عنوان گروه زیرمجموعه مرکز تحقیقات پسماند و پساب دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) از سال ۱۳۹۸ فعالیت خود را آغاز کرد. هدف از تشکیل این گروه پژوهشی ارتباط با صنایع و انجام طرح‌های خوداظهاری صنایع برای اندازه‌گیری آلاینده‌های هوا و اندازه‌گیری‌های مربوط به صوت بوده و اعضای این گروه شامل مژگان احمدی ندوشن، عاطفه چمنی و الهام چاوشی می‌شود. محل استقرار گروه در مرکز تحقیقات پسماند و پساب واقع در پژوهشگاه مرکزی واحد دانشگاهی اصفهان است.

از ارتباط با صنایع تا اندازه‌گیری آلاینده‌های هوا و صوت

رئیس مرکز تحقیقات پسماند و پساب دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) گفت: این مرکز علاوه بر مرکز تحقیقاتی، یکی از آزمایشگاه‌های معتمد استان اصفهان نیز بوده که مجوز خود را از سازمان حفاظت محیط‌زیست دریافت کرده وعقد چند قرارداد خوداظهاری زیست‌محیطی، اجرای چند طرح پژوهشی و چاپ بیش از ۳۰ مقاله علمی پژوهشی از دستاورد‌های آن است. در صورت تکمیل دستگاه‌های این گروه پژوهشی، قرارداد‌های بیشتری به‌ویژه با صنایع نفتی منعقد خواهد شد.

احمدی‌ندوشن عنوان کرد: یکی از مشکلات مرکز تحقیقات پسماند و پساب دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)  نبود برخی از دستگاه‌های مورد نیاز بوده که در این زمینه مذاکراتی با رئیس واحد دانشگاهی برای رفع آن انجام شده است. دستگاه‌های اندازه‌گیری گاز‌های خروجی دودکش تستو ۳۵۰، دستگاه غبارسنج مت وان و صوت سنج از دستگاه‌های این مرکز هستند.

انتهای پیام/