ورزشی

🔥 رقم قرارداد وسلین بیشتر نشده است/هدف ما با وویوویچ کسب سهمیه المپیک است

رییس فدراسیون هندبال از عقد قرارداد با وسلین و شرایط قرارداد سخن گفت.

به گزارش تیتر نیوز، علیرضا پاکدل در مورد ادامه همکاری با وسلین وویوویچ گفت: بعد از پیگیری زیاد حدود یکی دو ساعت قبل با وویوویچ قرارداد بستیم. همه نگران تغییر مربی تیم ملی بودند که خدا را شکر توانستیم مجددا با او قرارداد امضا کنیم. او مربی بزرگی است. حضور وسلین در رقابتهای قهرمانی جهان برای تیم ملی ما مثل یک وزنه بود و این نشان داد انتخاب خوبی داشتیم. او پیشنهادهای دیگری هم داشت اما باز هم با ایران قرارداد بست.

وی درباره قرارداد ارزی سرمربی تیم ملی گفت: یکی از سدهای ما همین موضوع بود. قرارداد خوبی با او بستیم و امیدواریم تدبیری شود و بتوانیم مشکلات را حل کنیم‌. امیدواریم فردا که بودجه بسته می‌شود، رقم خوبی برای ما درنظر گرفته شود. قرارداد به شکلی بسته شده که مشکلی برای هندبال ایران ایجاد نشود. قرارداد از قبل بهتر شده و با هماهنگی ایجاد شده، کار برای ما راحت‌تر شده است. رقم بالاتر نرفته و شاید هم تعدیل شده باشد. این قرارداد یک ساله است و اگر خوب پیش رود باز هم ادامه ‌می‌دهیم. 

رییس فدراسیون هندبال گفت: وویوویچ قبل از اینجا چهار سال با اسلوونی بود که در سال آخر اسلوونی در ۲۰۱۷ برنز جهان گرفت و امیدواریم همین پروسه را در ایران پیش ببریم. با رییس فدراسیون اسلوونی هم صحبت کردیم. او اعتقاد خاصی به جوانگرایی دارد. او صابر حیدری را به قهرمانی جهان برد که خوش درخشید. نظر او این است که بازیکنان نوجوان و جوان را در یک سال آینده وارد تیم ملی کند. این کاری است که در هندبال ساحلی هم کردیم. تیمی که اکنون به هندبال ساحلی آسیا رفته، تیم ملی نوجوانان است. می‌خواهیم تیم ملی ساحلی ما شانس کسب سهمیه المپیک باشد. در سالنی هم با وویوویچ همین هدف را داریم. 

او در پاسخ به این سوال که چطور وسلین راضی شد که به ایران بیاید؟ گفت: در رقابتهای قهرمانی آسیا در عربستان با خیلی از مربیان بزرگ وارد مذاکره شدیم ولی به هر دری زدیم بسته بود. مربیان جست‌وجو می‌کردند و می‌دیدند که هیچ سابقه ای در رقابتهای جهانی نداریم و پیشنهاد ما را رد می‌کردند. وویوویچ هم در آن مقطع گزینه ما و تنها مربی‌ای بود که وقتی پاسخ داد خیلی خلاصه بود و گفت نه، چون مربی واردار مقدونیه بود که از باشگاه‌های دارای مقام آن کشور است. او ایران را تحویل نگرفت. 

رییس فدراسیون هندبال در ادامه گفت: بعد از عربستان که تیم جهانی شد، به دلیل مشکلاتی با مانوئل ادامه ندادیم و دوباره با وسلین وارد مذاکره شدیم. او دیدارهای ما را رصد کرده بود و استقبال کرد. باشگاه ذاگرب کرواسی هم او را می‌خواست اما بعد از یک هفته قبول کرد و با ما قرارداد بست. البته ابتدا فضای خوبی را برای او ترسیم نکرده بودند و وقتی آمد دید ایران آن شکلی نیست.

وی گفت: تیم ملی در لهستان هم خوش درخشید؛ هر چند که تنها با یک برد تمام شد اما همین که صعود کردیم و وسلین به جوانان میدان داد، خوب است. من نگران بودم که اگر مربی دیگری بیاید باید از نو شروع می‌کردیم. او فضای کشور را می‌شناسد و مشکلی نخواهیم داشت. وسلین اواسط فروردین به ایران می‌آید. دفعه قبل هم بود و لیگ را دید. او مربی بزرگ و پیگیر و خیلی سختگیر است. 

پاکدل افزود: به این زودی نمی‌شود برای قهرمانی قول داد. قطر و بحرین از آسیا فاصله گرفته‌اند. ما تیم‌هایی داریم که تیم‌های بزرگی را از پیش رو برداشتند. می‌توانیم در آینده قطب بزرگ آسیا باشیم. در رده‌های پایه که زودتر به هدف رسیدیم، مربیان جوان را در تیم ملی گذاشتیم. ما یک برنامه پنج ساله داشتیم و تیم‌های پایه زودتر به هدف رسیدند. 

او گفت: در شیوع کرونا همه تیم‌های ما با حفظ پروتکلهای بهداشتی اردوها را دنبال کردند. ما بعد از ۹ سال سهمیه گرفتیم. زنان در میان رشته های توپی سهمیه جهانی نداشتند اما ما در دو دوره سهمیه جهانی گرفتیم. هدف در وهله اول این بود که هندبال ایران شناخته شود. ما جزو چند کشور دنیا بودیم که در دو دوره سهمیه گرفتیم. حالا دیگر رییس فدراسیون جهانی به طور کامل کشور ما را می‌شناسد. هدف ما این است غولی که از قطر و بحرین ایجاد شده بتوانیم بشکنیم و روی سکو برویم. 

او گفت: مسیر و راه خود را پیدا کردیم اما زمان می‌برد که رده‌های سنی به تیم ملی تزریق شوند. ما یک اسپانسر بزرگ هم وارد فضای هندبال کردیم. او به هندبال کشور کمک کرد و شرایط باید طوری باشد که بتوانیم به هندبال کشور کمک کنیم. از بودجه ۱۳ میلیاردی ۵ میلیارد به ما تخصیص ندادند. شاید دارو نیاز اصلی مردم باشد اما ورزش هم باید جزو اولویتها باشد. هندبال در سال آینده با مشکل اساسی مواجه است. باید کیفی سازی کنیم و اعزام‌ داشته باشیم.

وی در خصوص ادامه حضورش به عنوان سرپرست آکادمی ملی المپیک گفت: ما یک تکلیف داشتیم که در آن موفق هم بودیم. سعی هم کردیم به هندبال لطمه وارد نشود. برای ادامه راه در سال جدید صحبت می‌کنیم و هر تصمیمی که رییس کمیته بگیرد انجام می‌دهیم. 

وی در پایان گفت: نمی‌توان قول مقام آوری داد چون این اکنون مد نظر ما نیست. پشتوانه سازی هدف و شعار ما در سال پیش رو است. 

انتهای پیام