بین الملل

🔥 صد ثانیه با هنر؛ مهجور و شکست‌خورده، مثل «بچه‌های طوفان»

آنا گزارش می‌دهد؛

فیلم سینمایی «بچه‌های طوفان» ساخته صادق صادق دقیقی، از فیلم‌های مهجور اکران نوروزی امسال است، اثری در ژانر کودک و نوجوان که فعلا در میان آثار نوروزی کمترین مخاطب را داشته است. 

به گزارش خبرنگار سینمایی گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، در نوروز ۱۴۰۲ با پادکست‌های «صد ثانیه با هنر»، مروری داریم بر فیلم‌های سینمایی که در ایام عید امسال به روی پرده می‌روند، فیلم‌های که هرکدام حال و هوای خاص خود را دارند و قطعا مخاطبان متفاوتی هم خواهند داشت. 

پادکست‌های نوروزی «صد ثانیه با هنر» در چهار قسمت و برای چهار فیلم اکران نوروزی تهیه شده که نگاهی گذرا بر ویژگی‌ها، کم و کاستی‌ها و اطلاعات مربوط به هر فیلم دارد. 

قسمت سوم این مجموعه در رابطه با فیلم سینمایی «بچه‌های طوفان» به کارگردانی صادق صادق دقیقی است. فیلمی در ژانر کودک و نوجوان که برگ برنده آن نیز بازیگران نوجوان و کم سن و سال حاضر در پروژه است. 

«بچه‌های طوفان» مهجورترین فیلم اکران نوروزی است و از طرف سینماداران نیز کمترین توجه به آن شده است. این فیلم اگرچه همچون دیگر آثار اکران نوروزی از ۲۵ اسفند به روی پرده سینماها رفت، اما تعداد سالن‌های نمایش دهنده آن با دیگر آثار قابل مقایسه نیست.در حال حاضر تنها ۲۱ سالن این فیلم را در کشورمان نمایش می‌دهند که این رقم برای یک اثر اکران نوروزی واقعا غیرقابل باور است.

در این تعداد سالن محدود نیز  در هفته اول اکران، ۱۱۳ قطعه بلیط به فروش رسیده و تا جمع فروش این اثر در هفته اول اکران کمتر از ۵ میلیون تومان باشد. این رقم به هیچ عنوان قابل دفاع نیست و بیشتر از همه مدیران سازمان سینمایی باید هم برای انتخاب این فیلم در اکران نوروزی هم تعداد سالن‌هایی که در اختیارش قرار دادند، توضیح دهند.   

در ادامه می‌توانید پادکست «صد ثانیه با هنر» با موضوع فیلم سینمایی «غریب» را بشنوید: 

انتهای پیام/