🔥 پخش مستند تحسین شده ایرانی امشب از تلویزیون

مستند تحسین شده «آواز جغد کوچک» به نویسندگی و کارگردانی مهدی نورمحمدی امشب چهارشنبه، ۲ فروردین ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش می شود.

به گزارش تیتر نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، «آواز جغد کوچک» یک مستند بلند زیست‌محیطی است که در ۶۰ دقیقه بدون کلام داستان زندگی جغدها و حیات وحش ایلام را روایت می‌کند.

این مستند به بررسی زندگی پرندگان در جنگل‌های زاگرس و تاثیر مخرب مداخلات انسانی و تخریب محیط زیست آنها پرداخته است.

مستند «آواز جغد کوچک» ساخته مهدی نورمحمدی فیلمساز و عکاس ایلامی تاکنون موفق به دریافت ۹ تندیس و جوایز متعدد از جشنواره‌های سینما حقیقت، جشن مستقل خانه سینما، جشنواره تولیدات مراکز و جشنواره شبکه مستند شده است.

مهدی نورمحمدی خالق مستندهای «در پناه بلوط» و «آواز جغد کوچک» که تاکنون دریافت ده‌ها جایزه معتبر ملی و بین‌المللی از جمله سیمرغ بلورین فیلم فجر، تندیس‌های مختلف جشنواره سینما حقیقت، جشنواره‌های حیات وحش ژاپن، نامور بلژیک، مینی گوت فرانسه، شوالیه طلایی روسیه، ماتسالو استونی، گرن پارادیزو ایتالیا و… را در کارنامه خود دارد، او با مستند «آواز جغد کوچک» توانست در بخش مستند بلند جشنواره طبیعت و پرندگان فرانسه‏ هم تندیس و جایزه ویژه هیئت داوران این جشنواره را دریافت کند.

این مستند زیست محیطی از تولیدات صداوسیمای مرکز ایلام است و مهدی نورمحمدی و صدیقه خدایی آن را تهیه کرده‌اند.

شبکه مستند در ایام نوروز ساعت ۲۰ گلچینی از بهترین مستندهای حیات وحش ایرانی را برای پخش آماده کرده و در روزهای پیش رو هم به ترتیب مستندهای «زندگی در خور موسی»، «عملیات پلنگ»، «عروس بوکان»، «اش، خرس قهوه‌ای»، «چین دامن البرز»، «زندگی در شب»، «سفر به آمادای»، «پرواز پلیکان‌های سفید» و «تنها چند متر» به روی آنتن خواهند رفت. تکرار این مستندها هم روز بعد ساعت ۸ است. 

پخش مستند تحسین شده ایرانی امشب از تلویزیون

انتهای پیام