اجتماعی

کلنگ‌زنی۱۴۰کلاس دربهارستان/ تاکید استاندارتهران براستفاده از تکنولوژی‌های روز برای آموزش وپرورش

کلنگ‌زنی۱۴۰کلاس دربهارستان/ تاکید استاندارتهران براستفاده از تکنولوژی‌های روز برای آموزش وپرورش

آیین کلنگ‌زنی و خشت‌گذاری ۱۴۰ باب کلاس درس در شهرستان بهارستان با حضور استاندار تهران برگزار شد.

به گزارش تیتر نیوز، علیرضا فخاری استاندار تهران در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان مردم خون‌گرم، انقلابی و شریف بهارستان اظهار داشت: طی سفری که با رئیس‌جمهور به شهرستان بهارستان داشته‌ایم، در میان موارد پیشنهادی، ایشان به ساخت این مدارس تاکید کردند و آن را به عنوان امری زیرساختی و پایه و اساس کار آموزش و پرورش برای نسل آینده در دستور کار قرار دادند. 

وی ضمن تشکر از اداره نوسازی مدارس افزود: خدا را شاکر هستیم که اداره نوسازی مدارس به حقیقت چگونگی اجرایی پروژه‌های پیش ساختی پی‌برده و این مسئله را مورد توجه قرار داد که با استفاده از تکنولوژی‌های روز، نیازمندی‌های حوزه آموزش و پرورش را با سرعت بیشتری تامین کند.

استاندار تهران با تاکید بر نقش آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده عنوان کرد: آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده، رکن اساسی در حوزه زیر ساخت‌های کشور را برعهده دارد؛ بنابراین توجه به بخش زیرساخت‌های آموزش و پرورش به عنوان یک اصل کیفی در تربیت و توسعه ذهنی، اخلاقی و تربیتی نیازمند ظرفیت جدیدی است. 

فخاری سپس گفت: در شهرستان بهارستان، ۱۲۵ هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل در مدارسی هستند که روزانه بیش از دو شیفت فعالیت می‌کنند و تعداد مدارس کمی که در این شهرستان وجود دارد؛ بنابراین بی‌شک این تعداد، جوابگوی جمعیت دانش‌آموزان شهرستان نخواهد بود که معضل عقب ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان را در پی دارد که به هیچ وجه این مشکلات، در شأن مردم این شهرستان نیست. 

وی خاطرنشان کرد: استعداد دانش‌آموزان در حوزه شهرستان‌ها به واسطه نوع نگاه، اصالت و تربیت خانوادگی و دورنمای ذهنی دانش‌آموزان، زمینه‌ای را فراهم می‌کند که مسئولان برای جبران کم و کسری‌های موجود تلاش بیشتری کنند. 

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ کلنگ‌زنی ۱۰ باب مدرسه ۱۴ کلاسه در حالی برگزار شد برگزار شد که از ۱۰ مدرسه چهار  مدرسه متعلق به ناحیه یک بهارستان و ۶ مدرسه متعلق به ناحیه ۲ بهارستان است به نام شهدای گرانقدر حاج قاسم سلیمانی، حسن تهرانی مقدم، شیرین مرادی راد، محسن حججی، آرمان علی‌وردی، سعید کاظمی آشیانی، احد سلطانی، رضا پناهی، محسن پورقاسمی و عباس دشتی نامگذاری شده است.

انتهای پیام