اخبار کسب و کارعمومی

امکانات خانه هوشمند برای حیوانات خانگی

امکانات برای کسانی که حیوانات خانگی دارند بسیار متنوع و کاربردی است. از آن جایی که نگهداری حیوانات خانگی در منزل بسیار باب شده است استفاده و آشنایی با این امکانات امری ضروری است. نگهداری این حیوانات جزئی از زندگی بشر شده است. با استفاده از این فناوری های جدید زندگی راحت تری برای این حیوانات خانگی و صاحبان آن فراهم می شود.

خانه هوشمند چه امکاناتی را برای صاحبان حیوانات خانگی فراهم می کند؟

 • با استفاده از این امکانات نظارت کامل بر حیوانات خانگی وجود دارد.
 • امنیت افراد خانواده و حیوانات خانگی تامین می شود.
 • در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
 • فضایی مناسب و راحت برای همه اعضا ایجاد می شود.
 • بهداشت مناسب و نظافت رعایت می شود.

یکی از بستر های مناسب و اولیه برای ایجاد هوشمندسازی ساختمان، اینترنت اشیا می باشد. این امکانات با استفاده از بستر اینترنت اشیا فراهم می شود. در ادامه به برخی دیگر از این امکانات می پردازیم.

نظارت در خانه هوشمندی که حیوان خانگی دارد:

با استفاده از دوربین های هوشمند که به سیستم مرکزی متصل هستند امکان کنترل محیط و نظارت بر حیوان خانگی حنی از راه دور هم وجود دارد.

سنسور حرکتی در خانه هوشمند:

با استفاده از سنسور های حرکتی می توان حرکت حیوانات خانگی را حتی از راه دور کنترل نمود. حرکت حیوان خانگی با هشدار برای شما قابل تشخیص است. امکان بی صدا کردن هشدار نیز وجود دارد.

امنیت خانه هوشمند:

دیگر نیازی نیست در صورت کمبود وقت کلید خانه تان را به افراد دیگر بدهید تا به حیوان خانگی تان رسیدگی کند. شما می توانید به راحتی از درب ریموت دار هوشمند استفاده کنید. امکان باز و بسته کردن این درب ها از راه دور نیز وجود دارد.

ایجاد حس راحتی برای حیوان خانگی با هوشمند سازی منازل:

با غذا دادن اتوماتیک، جعبه خاک بستر هوشمند، سیستم روشنایی هوشمند، تنظیم کردن دمای محیط و سرگرمی و بازی و… حس راحتی در حیوانات خانگی به وجود می آید.

حفظ ایمنی و امنیت حیوان خانگی در خانه هوشمند:

برخی از امکانات به منظور ایجاد امنیت برای حیوانات خانگی به شرح زیر است:

با استفاده از این سیستم هوشمند حیوانات خانگی شما که در محیط آزادانه می چرخند امکان رفت و آمد هوشمند دارند. بدین صورت که غیر از حیوان خانگی شما حیوان دیگری نمی تواند از دریچه تعبیه شده توسط شما عبور نماید. دریچه به صورت اتوماتیک باز و سپس بسته می شود. با استفاده از سنسور ها کنترل دود و مونو اکسید کربن انجام می شود و  اطلاعات مربوط به آن ها به سیستم مرکزی ارسال می شود. پس از آن به شما پیامک هشدار فرستاده می شود و اقدامات لازم نیز انجام خواهد شد. می توانید با استفاده از قلاده هوشمند که ردیاب هایی درون آن ها قرار دارد حیوانات خانگی خود را گم نکنید. استفاده از این قلاده ها بسیار آسان است و حیوان خانگی اذیت نمی شود. با استفاده از ردیاب نشت آب می توان از نشت آب در آکواریم خانگی جلوگیری نمود.

امکانات خانه هوشمند برای حیوانات خانگی

دستگاه آب دهنده و خاک بستر هوشمند:

تجهیزات هوشمند بسیاری وجود دارد که خانه هوشمند را برای تمامی اعضای آن آرامش بخش تر می کند. حیوانات خانگی نیز در خانه هوشمند امکانات بیشتری خواهد داشت. دستگاه آب دهنده هوشمند مانند چشمه عمل می کند. در واقع این دستگاه به موقع ظرف آب حیوان خانگی را از آب پر می کند. دستگاه آب دهنده هوشمند برای تامین آب مورد نیاز حیوان خانگی نیازی نیست که به لوله کشی ساختمان متصل باشد.

خاک بستر هوشمند نیز باعث رفاه و آسایش اهالی خانه و حیوانات خانگی موجود در می شود. جعبه خاک بستر هوشمند نیاز به تمیز شدن ندارد. این جعبه به صورت هوشمند تمیز می شود. از این رو برای خانم های باردار و منازلی که در آن کودکان وجود دارند بسیار ضرورت دارد.

سخن آخر:

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری خانه های هوشمند پدید آمدند. خانه های هوشمند تجهیزات هوشمند منحصر به فردی دارند. این خانه ها آسایش، راحتی و ایمنی ما را فراهم می کنند. تکنولوژی های زیادی در خانه های هوشمند وجود دارخانه هوشمند برای نگهداری از حیوانات نقش بسیار موثری جهت راحتی کاربران ایفا می کند. امروزه نگهداری از حیوانات خانگی در منزل بسیار رایج و جزئی از زندگی بشر شده و افرادی که حیوانات خانگی دارند ممکن است به دلیل مشغله کاری نتوانند به خوبی از آن ها مراقبت کنند. در همین راستا خانه هوشمند برای حیوانات نیز بکار گرفته شد تا به کمک فناوری های مدرن، زندگی راحت و لذت بخشی را هم برای حیوانات خانگی و هم صاحبان آن ها فراهم نماید.

افرادی که از حیوانات در خانه خود نگهداری می کنند احتمالا با دغدغه های زیر روبرو شده اند.

 • فراموش کردن زمان غذا و یا دارو حیوانات
 • بیرون رفتن حیوان خانگی از خانه و پیدا نکردن آن تا چند روز
 • نگرانی در مورد تنها بودن حیوانات در خانه
 • فراموشی در پر کردن ظرف آب و غذای حیوانات
 • نداشتن وقت کافی برای بازی با حیوان خانگی

بنابراین اگر حتی یکی از مورد های بالا برای شما نیز پیش آمده توصیه می کنیم ادامه مطلب را از دست ندهید. امکاناتی را برای حیوانات و صاحبان آن ها فراهم می کند که در این مطلب به مواردی از آن ها اشاره کرده و تجهیزات مناسب برای راحتی آن ها معرفی می کنیم.

امکانات خانه هوشمند برای حیوانات خانگی

 •  نظارت کامل بر حیوانات خانگی
 •  تامین امنیت افراد خانواده و حیوانات خانگی
 •  صرفه جویی در مصرف انرژی
 •  رعایت بهداشت و نظافت
 •  ایجاد فضایی مناسب و راحت برای همه اعضا

بسیاری از سیستم های هوشمندی که برای ما در خانه هوشمند بکار می روند برای حیوانات خانگی نیز مناسب می باشند. علاوه بر این سیستم ها محصولات هوشمندی وجود دارند که ویژه حیوانات ساخته شده اند، در ابتدا سیستم های هوشمند را نام برده و در مورد هر کدام ار آن ها توضیح مختصری ارائه می دهیم سپس به معرفی دستگاه های هوشمند مخصوص حیوانات می پردازیم.

تجهیزات مورد نیاز برای هوشمند سازی

سیستم امنیتی هوشمند

با کمک می توانید به راحتی نظاره گر محیط داخلی و خارجی و همچنین وضعیت قفل درب و پنجره ها باشید و از راه دور آن ها را کنترل نمایید.

این سیستم در صورت بروز حادثه و یا موارد مشکوک به صاحبان حیوانات هشدارهایی مبنی بر کنترل و بررسی وضعیت خانه اعلام می کند.

در خانه هوشمند برای نگهداری از حیوانات جهت تامین امنیت بکار گرفته می شود تنها به افراد خاصی اجازه ورود به خانه را می دهد همچنین از خروج حیوان به محیط بیرونی منزل جلوگیری می کند.

برای مکان هایی که دارای حیاط اند می توان دریچه هوشمندی را بر روی این نوع درب تعبیه کرد که تنها حیوان خانگی شما بتواند از این دریچه رفت و آمد کند و مانع از ورود و خروج هر موجود هم اندازه آن ها شد. برای نمونه می توانید به سگ خانگی خود قلاده هوشمند ببندید تا به محض نزدیک شدن به درب، به طور خودکار دریچه باز شده و به محض وارد شدن برای جلوگیری از ورود سایر حیوانات به داخل خانه بسته شود.

با بسته شدن دریچه نیز از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

برای هوشمند سازی، دوربین هایی در بخش های مختلف خانه تعبیه می شوند. افراد از طریق لپ تاپ یا تلفن همراه از راه دور می توانند بر محیط خانه و کارهایی که حیوان خانگی انجام می دهند نظارت و کنترل داشته باشند.

همچنین دوربین ها برای تامین امنیت خانه و حیوانات بکار گرفته می شود. اگر فردی به خانه شما نفوذ کند با صاحب حیوان خانگی تماس گرفته و او را از این موضوع مطلع می سازد.

سیستم سرمایشی هوشمند

در فصل گرم سال برای اینکه حیوان خانگی بیش از حد گرم نشود از برای خنک نمودن فضای خانه استفاده می شود. زمانی که در محل کار و یا بیرون از منزل هستید می توانید به راحتی و بدون توجه به محلی که در آن قرار داری، دما را از طریق اپلیکیشن خود بررسی و آن را تغییر دهید تا دمای مناسبی در محیط فراهم شود.

سیستم گرمایشی هوشمند

در روز های سرد سال برای تامین گرمای فضای خانه از استفاده می شود. این سیستم قابلیتی را در اختیار کاربر قرار می دهد که در هر زمان و مکانی دمای خانه را چک کند و در صورت سرد بودن هوا دمای سیستم گرمایشی را از طریق اپلیکیشن بالا ببرد.

همچنین می توان این سیستم را بر روی دمای خاصی که مناسب حیوانات خانگی است را تنظیم کنید تا سیستم گرمایشی هوشمند به صورت خودکار دمای محیط خانه را به این دمای مطلوب برساند.

سیستم روشنایی هوشمند

می توان در از استفاده کرد تا با تشخیص حضور حیوان خانگی در محل مورد نظر میزان نور مناسبی را در محیط ایجاد کند و با خروج حیوان از آن محل سیستم روشنایی خاموش تا بدین شکل از اتلاف انرژی جلوگیری کند.

سیستم تهویه مطبوع

یکی دیگر از سیستم هایی که در خانه هوشمند برای نگهداری از حیوانات مورد استفاده قرار می گیرد  می باشد که با استفاده از این سیستم می توان محیط مراقبت از حیوان را مطبوع و سالم نگه داشت.

سیستم اعلام و اطفا حریق

وظیفه دارد ساکنین را از بروز حادثه هایی مانند نشتی گاز و آتش سوزی مطلع سازد تا مانع از گسترش حادثه برای حیوانات نگهداری شده در خانه شود. هایی مانند سنسور دود و گاز که در این سیستم بکار می روند به محض تشخیص گاز و حرارت بیش از حد تعیین شده به سرعت آژیرها را فعال می کنند و هشدارهایی را به تلفن همراه شما ارسال می کنندتا برای نجات حیوانات خانگی خود اقدام نمایید. در این هنگام سیستم اطفا حریق نیز برای مهار آتش شروع به فعالیت م کند. و از آتش سوزی بیشتر جلوگیری می کند. بنابراین با کمک این سیستم می توان ایمنی حیوانات خانگی را تامین و آن ها را در برابر گاز گرفتگی و آتش سوزی محافظت کرد.

دستگاه های هوشمند مخصوص حیوانات

ظرف غذای هوشمند

حفظ یک برنامه غذایی مناسب برای حیوانات خانگی بسیار اهمیت دارد. حیوان خانگی باید مرتبا آب و غذا دریافت کند اما صاحب آن به دلیل وجود مشغله های روزمره نمی تواند تغذیه حیوان را طبق برنامه تعیین شده پیش ببرد. بنابراین شما می توانید زمانی که خارج از خانه هستید و یا فراموش کرده اید که به حیوان خانگی خود غذا بدهید به کمک ظرف غذای هوشمند می توانید اطمینان حاصل کنید که گرسنه نخواهد ماند. فقط کافی است مخزن غذای دستگاه را پر کرده و در هز زمان و مکانی که هستید با تلفن همراه خود ظرف غذای حیوان را پر کنید.

ظرف آب هوشمند

خوردن آب کافی نیز یکی از مواردی است که باید در برنامه روزانه حیوان خانگی شما وجود داشته باشد. ظرف آب هوشمند می تواند آب کافی را در اختیار حیوان قرار دهد همچنین این دستگاه آب را نیز تصفیه می کند.

دستگاه تمیز کننده هوشمند

از تمیز کردن خراب کاری حیوان خانگی خود متنفرید؟ دستگاه تمیز کننده هوشمند به صورت خوکار تمیزکاری را انجام می دهد. وقتی حیوان خانگی شما وارد این دستگاه می شود و کار خود را انجام می دهد این دستگاه متوجه شده و بعد از چند دقیقه آن را تمیز می کند. تنها کافی است شما هر چند مدت یکبار محفظه این دستگاه را عوض نمایید.

قلاده هوشمند

قلاده های هوشمند مجهز به وجود دارند که محل حیوان خانگیتان را به شما از طریق موبایل نشان می دهند و در نتیجه آن ها را گم نخواهید کرد. این وسیله همچنین علائم حیاتی مانند ضربان قلب و تنفس آن ها را اندازه گیری می کند. و بدین صورت از وضعیت سلامتی حیوان مطلع شوید. این وسیله ضد آب، سبک و انعطاف پذیرند.

جمع بندی

نگهداری از حیوانات در منزل به خصوص برای افرادی که مشغله زیادی دارند کار راحتی نمی باشد. خانه هوشمند برای حیوانات به کمک تکنولوژی های نوین بسیاری از نگرانی های افراد در این زمینه را برطرف می سازد.

خانه هوشمند آسایش، راحتی و ایمنی برای شما و حیوان خانگیتان فراهم می کند. سالیان زیادی در زمینه هوشمند سازی ساختمان خدماتی را ارائه می دهد. که می توانید با به راحتی از حیوانات خود مراقبت کنید.برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

امکانات خانه هوشمند برای افرادی که حیوان خانگی دارندخانه هوشمند برای نگهداری از حیوانات چه نقشی دارد چه تجهیزاتی در این راستا کاربرد دارند؟د که حفظ و نگهداری حیوانات خانگی در منزلمان را بسیار راحت و لذت بخش می کند. هوشمند سازی نه تنها راحتی مارا فراهم می کند بلکه باعث راحتی حیوانات خانگی نیز خواهد شد. برای خرید محصولات برکر می توانید با ما در ارتباط باشید.

منبع: آنیپکو