اجتماعی

پرداخت۳۰۰۰میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران شهرداری/توزیع عادلانه اعتبارات و منابع از خزانه واحد

پرداخت۳۰۰۰میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران شهرداری/توزیع عادلانه اعتبارات و منابع از خزانه واحد

مدیرکل خزانه‌داری شهرداری تهران گفت: انضباط مالی ناشی از اجرای سیاست خزانه واحد سبب شده، پاسخگویی به مراتب بالادستی اعم از شورای شهر یا مدیران شهرداری تسهیل شود؛ چرا که صورت‌های مالی شفاف‌تر از قبل شده است.

رضا قهرمانی در گفت‌وگو با تیتر نیوز، در مورد اقدامات اداره کل خزانه‌داری با بیان اینکه پرداخت به موقع حقوق و مزایای پرسنل شهرداری تهران و تعیین تکلیف و تسویه مطالبات پیمانکاران شهرداری از مهم‌ترین اقدامات اداره کل خزانه‌داری شهرداری تهران در سال گذشته به شمار می‌رود، گفت: برای اولین بار در پایان سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد تومان مطالبات پیمانکاران به کمک انواع روش‌ها مانند «اهدای تسهیلات، ال‌سی و برات کارت» پرداخت شد.

قهرمانی در پاسخ به علت به وجود آمدن «خزانه واحد» در شهرداری تهران با تأکید بر اینکه در گذشته دریافت‌ و پرداخت‌ها در سازمان‌های مختلف شهرداری تهران به صورت متمرکز نبوده و امکان نظارت دقیق بر منابع و مصارف وجود نداشت، اظهار کرد: بر همین اساس شهرداری تهران با تأسی از ارکان دولت و برنامه‌ریزی، سامانه خزانه واحد را راه‌اندازی کرد. بر این اساس، درآمدهایی که در بخش‌های مختلف شهرداری اخذ می‌شود، وارد خزانه شده و بر اساس اعتباری که مصوب شده و تخصیص یافته، نسبت به پرداخت آن‌ها اقدام می‌شود.

مدیرکل خزانه‌داری شهرداری تهران با تاکید بر توزیع عادلانه اعتبارات و منابع با وجود اجرای خزانه واحد عنوان کرد: این انضباط مالی سبب شده، شرایط مناسبی جهت پاسخگویی به مراتب بالادستی اعم از شورای شهر یا مدیران شهرداری به وجود آید؛ چرا که صورت‌های مالی شفاف‌تر از قبل شده است.

انتهای پیام