پمپ کلر زنی چیست؟

 پمپ کلر زنی چیست

اگر بخواهیم پاسخ این سوال که چیست را بدهیم باید بگوییم بسیاری از سیستم های کوچک عمومی برای محافظت در برابر آلودگیهای باکتریایی، از کلر استفاده می کنند. سیستم تصفیه آب کوچک معمول برای تزریق حلال هیپوکلریت سدیم به مخزن آب، یا از دیافراگم یا از پمپ پری استالیک استفاده می کند. این سیستم هنگامی که سیستم آب کاملا مشغول از بین بردن ریزجانداران بیماری زا مانند ویروس ها و باکتری ها است باید حداقل باقی مانده های کلر آزاد را به میزان ثابت فراهم کند.

به نقل از amazon.com اگر سرعت جریان آب نسبتا ثابت باشد، ممکن است اضافه کردن مقدار ثابت کلر کافی باشد. اما اگر جریان آب به طرز قابل توجهی در نوسان باشد، اضافه کردن کلر به میزان متغیر مناسب تر است. در هر کدام از موارد، اپراتورها با تغییر در میزان تزریق جریان پمپ تغذیه ی کلر و با تغییر در قدرت حلال کلر، باقی مانده کلر را تنظیم می کند.

پیشنهاد ویژه: اگر به دنبال خرید هستید، علاوه بر کلرزن، حتما و البته را بررسی کنید.

وقتی که پمپ منبع در حال کار است با یک سیم به پریز برق وصل است تا نیروی کافی داشته باشد. اغلب پمپ های تزریق کلر، میزان ثابت کلر را کنترل می کنند. پمپ کلر زنی میزان ثابتی را تزریق می کند. وقتی سیستم در حال کار کردن است، سرعت جریان آب و تولید کلرزن باید نسبتا ثابت باشد. پس از مخلوط کردن، باقی مانده ی کلر باید در نقطه ی ورود ثابت باشد.

کلید فشار ، منبع را روشن و خاموش می کند. جعبه ی کنترل پمپ با میزان ثابتی پریز برق را روشن و خاموش می کند. وقتی سیستم در حال کار کردن است، میزان جریان آب و تولید کلرزن باید نسبتا ثابت باشد. پس از مخلوط کردن، باقی مانده ی کلر در نقطه ی ورودی باید ثابت باشد.

کلر زن

همانطور که بالا تر نیز گفته شد، کلر زن یک دستگاهی می باشد که کلر را وارد اب می نماید، از کلر زن معمولا در استخر ها و در آبنما هایی که شنا در آن ها اززاد است مورد استفاده قرار میگیرد. همانطور که میدانید از کلر معمولا برای ضد عفونی و گند زدایی سطح اب استفاده میشود.

انواع سیستم های آب عبارتند از: کلرزن مایع، کلرزن گازی و کلرزن جامد که متداول ترین آنها کلرزن مایع می باشد که توسط پمپ تزریق کلر صورت میگردد.

لازم به ذکر است میزان غلظت کلر یکی از عوامل موثر در کلر زنی می باشد، به طوری که افزایش غلظت کلر باعث بهتر انجام شدن فرایند کلر زنی می باشد، در ادامه در رابطه با پمپ کلر زنی و نحوه کار آن صحبت کرده ایم.

با توجه به گفته های بالا، پمپ کلر زنی از جمله پمپ های جابجایی مثبت بوده که همواره با تنظیم دستی و یا اتوماتیکی کلر مایع را تزریق می نماید.

طرز کار پمپ کلر زنی دستی به این صورت می باشد که کلر به شکل دستی داخل مخزن وارد شده و سپس با استفاده از آب مقطر و یا آبی که تصفیه شده است و دارای درجه سختی پایینی بوده، ترکیب می گردد.

قیمت دستگاه کلر زنی

قیمت دستگاه کلر زنی

قیمت دستگاه کلر زنی متناسب با نوع آن و همچنین کارکرد ان متغیر می باشد، به عنوان مثال یک دستگاه کلر زنی خوب باید ویژگی هایی همچون اصل بودن برند و همچنین توان بالا در تزریق کلر مایع را دارا باشد. برای استعلام قیمت دستگاه کلر زنی با کارنشاسان حرفه ای ما در شرکت مستر تماس حاصل فرمایید.

دستگاه کلر زنی مزایای زیادی دارد، از جمله مزایای اصلی دستگاه کلر زنی عبارت است از:

یکی از بهترین مزایایی که استفاده از پمپ کلر زن دارد، کنترل میزان کلر ورودی به جریان آب و حل شدن کامل کلر در آب می باشد.

مدت ماندگاری کلر در داخل آب در طولانی می باشد.

جابجایی آسان و نصب راحت از جمله مهمترین می باشد.

هزینه تامین کلر برای پایین است.

اگر قسمتی از دستگاه دچار خرابی شود، به راحتی می توان آن را جدا کرده و تعمیر نمود.

تا اینجا متوجه شدیم که پمپ کلر زنی چیست و چه کاربردی دارد، در واقع میتوان گفت برای پاک سازی و گند زدایی هر استخری مورد نیاز خواهد بود. معمولا از جنس pp می باشد که همین امر باعث مقاوم شدن دیواره آن میشود.

یکی از کاربرد های دیگر پمپ کلر زن این می باشد که این نوع پمپ توانایی انتقال موادی که قابلیت رسوب گیری دارند، برای جلوگیری از عمل رسوب را دارا می باشد . برای رسوب گیری نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

پمپ تزریق کلر

پمپ تزریق کلر

که به همان پمپ کلر زنی معروف است، آلاینده هیا موجود در آب را به کمترین میزان خود رسانده و همواره باعث تصویه شدن آب می گردد. انتخاب پمپ تزریق کلر به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله این عوامل عبارت اند از:

بستگی دارد، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب و با شماره تلفن های فروشگاه مستر تماس بگیرید.  |

قیمت دستگاه کلرزن اتوماتیک

همانطور که بالا تر گفته شد، متشکل از شفت و پروانه بوده که با کمک الکتروموتور شروع به چرخش نموده و کلر را در داخل مخزن تهیه می نماید. این کلرزن نسبت به نوع دستی، تنظیم و کاربرد ساده تری دارد. نکته قابل توجه اینکه، قیمت کلرزن اتوماتیک در مقایسه با کلرزن دستی بیشتر و گرانتر است که علت این امر، وجود قطعات و تجهیزات موتوری و الکترونیکی آن می باشد. برای استعلام با شماره تلفن های کارشناسان ما در شرکت مستر تماس حاصل فرمایید.  |

دستگاه کلر زن خانگی

می تواند با کلیدهای فشار به همان روش کنترل شود.

در پاسخ به سیگنال از طرف جعبه ی کنترل سطح آب، جعبه ی کنترل پمپ آب، دور پمپ تغذیه ی کلر و منبع پمپ آب می چرخد. وقتی منبع با میزان ثابتی، آب پمپاژ کند و کلر با میزان ثابتی اضافه شود، باقی مانده ی کلر حاصل، باید با جریان متناسب باشد.

 

وقتی سرعت جریان به طرز قابل توجهی در نوسان باشد، مثل وقتی که یک منبع چند پمپ دارد، میزان متغیر تزریق کلر مناسب تر است. یک کنتور جریان دیچیتالی، با تولید پالس های دیجیتالی متناسب با میزان جریانی که منبع یا ها تولید می کنند، این سیستم های کلرزدن را کنترل می کند.

این پالس ها مقدار کلری که پمپ تغذیه به سیستم آب تزریق می کند را کنترل می کند. با افزایش آبی که از کنتور جریان دیجیتالی می گذرد، کلر بیشتری تزریق می شود و این اطمینان حاصل می شود که آب تمام شده متناسب با جریان باشد.

این سیستم آب دو منبع دارد. این دو منبع قادر هستند به تنهایی یا با هم کار کنند و میزان جریان های قابل توجهی را تولید کنند. کنتور جریان دیجیتالی به همراه پمپ منبع، تولید پمپ تغذیه ی کلر را متناسب با جریان آب نگه می دارد.

بدون کنتور جریان، پمپ کلر زن مقداری ثابت از کلر را تزریق می کند اما مقدار آب متغیر است. و همین باعث می شود مقدار غیر قابل اطمینانی کلر باقی بماند. سیستم ها باید سطح آزاد کلر غیرثابت را جستجو کنند.

کلرزن دوبل در طرح های متنوعی وجود دارند. برای مثال در هر منبعی می تواند تزریق کلر وجود داشته باشد. شما معمولا می توانید با دنبال کردن خطوط نیرو و سیگنال پمپ و پرسیدن از اپراتور در مورد سطح مطلوب باقی مانده کلر آزاد، بفهمید که سیستم های کلرزن چطور کار می کنند.

تجهیزات ضدعفونی کننده هایوارد

یکی از راه های پاکیزه نگاه داشتن استخر خانگی یا عمومی استفاده از تجهیزات ضدعفونی کننده آب می باشد. از معروفترین و پرکاربرد ترین این تجهیزات می توان به دستگاه های کلرزن اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر، وارد صفحه شوید.

امروزه شرکت آمریکا با تولید کلرزن های خطی اتوماتیک امکان تزریق کلر به استخر را برای مشتریان فراهم می کند. با کلرزن های خطی اتوماتیک هایوارد، عمل ضدعفونی کردن استخر بسیار آسان شده است.

پیشنهاد ویژه: اگر به دنبال خرید تجهیزات استخری هستید، علاوه بر کلرزن، حتما و البته را بررسی کنید.

کلرزن خطی اتوماتیک

دستگاه کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد قابل نصب در زیرزمین و یا روی زمین می باشد. امکان نصب دستگاه کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد هم در موقع ساخت استخر و هم پس از آن وجود دارد. مدل های مختلف آن به صورت خطی مستقیم و خطی غیر مستیم برای تجهیز هر نوع سیستم لوله کشی و مناسب با هر مساحت و فضایی وجود دارد. این دستگاه ها با داشتن بدنه ABS مقاوم و سخت، سیل ویتون با کیفیت و طراحی ارگونومیک پوسته ی خود که باز کردن سرپوش را راحت و ایمن می کند موجود می باشد.

دستگاه کلرزن خطی مستقیم هایوارد در دو مدل CL100 و CL200 و کلرزن خطی غیر مستقیم هایوارد در دو مدل CL110 و CL220 در بازار موجود می باشند. همانطور که در شکل زیر مشاهده می نمایید، در کلرزن خطی مستقیم از یک ورودی و خروجی تشکیل می شود و کونکتور در آن اختیاری است. آب ابتدا وارد فیلتر می شود و سپس آب وارد شده وارد کلرزن شده و به استخر می ریزد. در کلرزن خطی غیر مستقیم، کلرزن در کنار یک سیستم فیلتر قرار دارد و باسیستم فشار دیفرانسیلی کار می کند و به راحتی به کوپلینگ ها متصل می شود. تمام تیوپ ها و کونکتورهای مورد نیاز هم به همراه هر کلرزن وجود دارند.

پمپ کلر زنی چیست؟

مزایای کلر زن اتوماتیک

اندازه ی کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد به گونه ای طراحی شده است که برای بیشتر استخرها و اسپاها مناسب باشد.

وزن مدل های مختلف کلرزن خطی اتوماتیک هایورد حدود 5 کیلو و 2 کیلو است.

کلرزن و بروم زن هایوارد در مدل های متنوع موجود است.

قرص های بزرگ و کوچک، حلال، قرص های کلرین و برومین در کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد استفاده می شود.

امکان نصب آسان برای ساختمان های جدید، خدمات پس از فروش و تعویض با کلرزن های خطی و اتوماتیک هایوارد

داشتن شیر کنترل شماره ای بزرگ برای تنظیم آسان

پوشش آسان بازشو برای دسترسی آسان به قرص ها

قطعات مقاوم در برابر خوردگی و کیفیت بالای سیل ویتون برای عمر بیشتر کلرزن خطی اتوماتیک هایوارد

گروه صنعتی و بازرگانی مستر به عنوان عامل فروش انواع تجهیزات استخری و تجهیزات ضد عفونی آب HAYWARD اعلام می نماید که کلرزن خطی هایوارد از قیمت فروش مناسب برخوردار می باشد، لذا خرید آن را برای مصرف کننده توصیه می نماید. ضمنا کلرزن های اتاترون ETATRON هم با کیفیت و قیمت مناسب توسط گروه صنعتی و بازرگانی مستر به مشتریان محترم عرضه می شود. شما همواره می توانید برای سفارش تجهیزات استخری یا هر نوع مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برندهای معروف پمپ کلر زنی

از بهترین برندهای پمپ کلر زنی می توان به زیر اشاره کرد، یکی از بهترین انواع پمپ کلر زن به حساب می آید که به دلیل مقاومت بالا و کیفیت زیاد این نوع از جمله محبوب ترین ها در لیست برند های معروف پمپ کلر زنی قرار گرفته است.

اگر به یادگیری در مورد پمپ های آب علاقمند هستید، وارد صفحه گروه مستر شوید.

پمپ کلر زنی چیست؟

پمپ کلر زنی نوعی پمپ می باشد که با تزریق کلر مایع باعث ضد عفونی کردن و گند زدایی می گردد. داخل مقاله در رابطه با پمپ کلر زنی به صورت جامع صحبت کرده ایم.

بهترین پمپ کلر زنی چیست؟

یکی از بهترین پمپ های کلر زنی می باشد. جنس این نوع پمپ کلر زنی از PP بوده که باعث مقاومت بالای آن می گردد.

قیمت پمپ کلر زنی چقدر است؟

قیمت پمپ کلر زنی متناسب با نوع آن متغیر می باشد، برای استعلام با شماره تلفن های کارشناسان ما در شرکت مستر تماس حاصل فرمایید