علمی و پزشکی

🔥 «شبح خرس آبی»، پهپادی که با هوش مصنوعی کنترل می‌شود!/ عکس

در این مانور بیش از ۷۰ کارشناس دفاعی نظامی و غیرنظامی و پیمانکار صنعتی از این ائتلاف و همچنین انواع وسایل نقلیه هوایی و زمینی برای آزمایش شناسایی هدف شرکت داشتند. هدف، توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی و خودمختاری مشترک است که به پهپادها اجازه می‌دهد تا در یک گروه مشترک به طور مستقل در زمان واقعی و در یک محیط واقعی عمل کنند.

ایده این است که به سرعت سیستم‌های هوش مصنوعی قوی، قابل اعتماد و مستقل را در عملیات‌های پیچیده‌ای که قابل اعتماد هستند به کار برد. این سیستم‌ها می‌توانند در پاسخ به ماموریت‌های در حال تکامل پهپادی، خود را درحین پرواز آموزش دهند.

به گفته وزارت دفاع بریتانیا، سه کشور با همکاری یکدیگر نه تنها می‌توانند بدون تلاش مضاعف به توسعه سرعت ببخشند، بلکه می‌توانند از وجود یک سیستم مشترک که بتواند ارتش این سه کشور را وارد عملیات کند، اطمینان حاصل کنند.

وسایل نقلیه درگیر در رزمایش سالزبری شامل یک پهپاد «بلو بر گوست» ( به معنای شبح خرس آبی از بریتانیا) و هواپیماهای بدون خدمه (پهپاد) بوئینگ/اینسیتو CT۲۲۰ (AUS)، یک تانک چلنجر ۲، خودروی زرهی «واریر» (Warrior) و وسیله نقلیه زمینی بدون خدمه وایکینگ (UGV) و یک خودروی جنگی BMP OT-۹۰ از پیاده نظام سابق بلوک شرق، بودند.

کنترل پهپادها به دست هوش مصنوعی افتاد/ عکس

هیو جفری، معاون وزیر راهبرد، سیاست و صنعت استرالیا گفت: «آزمایش هوش مصنوعی و خودمختاری نیروهای ائتلاف سه گانه«اوکاس» در دشت سالزبری، الگوریتم‌های هوش مصنوعی را نشان داد که با یک قابلیت تطبیقی متناسب با مأموریت کار می‌کنند. تیم‌های تحقیقاتی و اپراتور «اوکاس» برای توسعه، آزمایش و ارزیابی مدل‌های مشترک یادگیری ماشینی و راه‌اندازی پلتفرم‌های ملی مختلف ما در میدان جنگ همکاری کردند.

۵۸۵۸