بین الملل

🔥 کرملین: پرونده جنایی پریگوژین بسته شد؛ او به بلاروس می‌رود

سخنگوی کرملین گفت از مختومه شدن پرونده جنایی فرمانده واگنر خبر داد و گفت که او با ضمانت شخص ولادیمیر پوتین، به بلاروس می‌رود.

به گزارش تیتر نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که پرونده جنایی علیه یوگنی پریگوژین، بنیانگذار گروه نظامی خصوصی واگنر خاتمه یافته و او تحت تضمین‌های ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، به بلاروس می‌رود.

 پسکوف به خبرنگاران گفت: پرونده جنایی علیه پریگوژین مختومه خواهد شد و او به بلاروس می‌رود. اگر بپرسید که چه تضمینی وجود دارد که پریگوژین بتواند روسیه را به مقصد بلاروس ترک کند، باید بگویم که این حرف رئیس‌جمهوری روسیه است.

 این سخنگو افزود که اعضای گروه واگنر که در رویدادهای امروز دست داشتند، با توجه به خدمات برجسته خود در طول عملیات نظامی روسیه در اوکراین، تحت پیگرد قانونی قرار نخواهند گرفت.

 روز جمعه، سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) یک پرونده جنایی را به اتهام تحریک به شورش مسلحانه علیه پریگوژین آغاز کرد. این سازمان اطلاعاتی اعلام کرد که خطر تشدید تنش‌ها در خاک روسیه وجود داشته است.

اگرچه پوتین پیشتر گفته بود کسانی را که در این شورش شرکت کرده‌اند مجازات خواهد کرد، اما به گفته پسکوف، این توافق با پریگوژین برای اجتناب از رویارویی و خونریزی حاصل شده است.
به گزارش خبرگزاری نوووستی، پریگوژین و همه جنگجویانش مقر نظامی خود را در جنوب شهر روستوف-نا-دونو که قبلاً تصرف کرده بودند، تخلیه کرده‌اند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.