بین الملل

🔥 درخواست کویت از ایران – تیتر نیوز

به نقل از خبرگزاری رسمی کویت(کونا)، یک منبع مسئول در وزارت خارجه کویت امروز دوشنبه در اظهاراتی گفت که از ایران می خواهیم مذاکرات درخصوص ترسیم مرزهای دریایی با عربستان و کویت را آغاز کند.

وی در ادامه اظهارات خود به مساله میدان مشترک گازی الدره(آرش) نیز پرداخت و مدعی شد که این میدان گازی در مناطق دریایی کویت قرار دارد.

پیش از این روزنامه الجریده کویت به نقل از یک مقام بلندپایه در شرکت ملی نفت ایران تاکید کرده بود که میدان گازی الدره(آرش) یک میدان مشترک بین کشورهای ایران و کویت و عربستان است و بخش‌هایی از آن در محدوده آب‌های تعیین حدود نشده بین ایران و کویت قرار دارد.

عربستان سعودی و کویت پیش از این از ایران دعوت کردند برای مشخص شدن حد شرقی این منطقه فراساحلی مشترک، مذاکره کند و بر حق خود برای توسعه این میدان گازی تاکید کردند.

پیش تر وزیر انرژی عربستان سعودی گفت: ما به توسعه این میدان ادامه می‌دهیم. ما بیانیه عمومی مشترکی را صادر و ایران را تشویق کرده‌ایم اگر مدعی سهمی در این میدان است، پای میز مذاکره بیاید و این مسئله، یک ادعا مانده است.

وی در ادامه افزود: عربستان سعودی و کویت مایل هستند در هر مذاکره‌ای با یکدیگر کار کنند زیرا منافع مشترکی در این منابع دارند.

310310

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.