اخبار کسب و کارعلمی و پزشکی

تشخیص، علت و درمان زگیل ناحیه تناسلی در اصفهان

زگیل تناسلی چیست؟

علل زگیل تناسلی چیست؟ عامل اصلی ظهور زگیل تناسلی در تمامی افراد، ویروسی به نام HPV می‌باشد که علاوه بر خانم‌ها در آقایان نیز مشاهده می‌شود، اما برای خانم‌ها عوارضی جبران ناپذیر دارد. این ویروس باعث ایجاد بیماری‌های دیگری مانند سرطان دهانه‌ی رحم یا واژن در بانوان می‌گردد. از شایع‌ترین نوع بیماری جنسی، ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) است. معمولا افرادی که روابط جنسی متعددی دارند بیشتر در معرض خطر بیماری زگیل تناسلی هستند.

زگیل تناسلی به خودی خود دارای بافتی برجسته و نرم است که بر روی ناحیه تناسلی و اطراف آن ظاهر می‌شود. همانطور که گفته شد انتقال این بیماری از طریق رابطه‌ی جنسی اتفاق می‌افتد که باعث ایجاد حس سوزش، خارش و درد می‌شود. درمان این بیماری امکان پذیر است که در ادامه به طور کامل به بررسی آن و هزینه لیزر پلاسما پن در اصفهان می‌پردازیم.

علائم زگیل تناسلی

یکی از راه های تشخیص زگیل تناسلی، قابلیت دیدن آن است. ( در برخی موارد نادر ممکن است با چشم غیر مسلح دیده نشود ). زگیل‌ها ممکن است همرنگ پوست یا کمی تیره‌تر باشند. این زائده‌های گوشتی دارای سطحی نسبتاٌ زبر هستند که به صورت تکی یا خوشه‌ای ظاهر می‌شوند.

زگیل تناسلی در مردان و زنان در نواحی متفاوتی ظاهر می‌شوند. معمولا این بیماری در مردان بر روی آلت تناسلی، کیسه‌ی بیضه‌ها، کشاله‌ی ران و درون حنجره ایجاد می‌شود. زگیل تناسلی در زنان درون و بیرون واژن، مقعد، دهانه‌ی رحم و درون رحم ظاهر می‌شود. علاوه بر نواحی فوق، ممکن است بر روی لب، زبان، درون دهان و گلوی فردی که تماس جنسی دهانی داشته به وجود آید. قبل از بروز زگیل بر روی اندام‌های جنسی، ممکن است فرد احساس خارش، سوزش، خونریزی و ترشحات واژن داشته باشد. این علائم بعد از بروز و بزرگ شدن زگیل‌ها باعث ایجاد درد و ناراحتی در فرد می‌شود.

روش ‌های انتقال زگیل تناسلی

انتقال زگیل تناسلی دارای روش‌های متفاوتی است که اصلی‌ترین آن از طریق ارتباط جنسی می‌باشد. زگیل تناسلی از طریق ارتباط جنسی، دهانی، واژن و مقعد نیز قابل انتقال است. از زمان انتقال ویروس و ظاهر شدن زگیل بر روی اندام تناسلی، حدود چند هفته تا چند ماه فاصله است. از دیگر روش‌های انتقال زگیل تناسلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام اپیلاسیون و لیزر در مراکز غیربهداشتی ( افرادی که به مراکز مختلف مراجعه می‌کنند، باید به تمیز بودن وسایل استفاده شده حساس باشند ).
 • انتقال از مادر آلوده به ویروس به جنین ( به خصوص در هنگام زایمان طبیعی ).
 • در موارد بسیار نادر ممکن است از طریق لباس زیر آلوده منتقل شود.
 • استفاده از تیغ‌های اصلاح باعث انتشار زگیل تناسلی به سایر نواحی می‌‌شود.

توجه: این ویروس از طریق مواردی مانند دست دادن، استفاده از سرویس‌ بهداشتی مشترک با فرد بیمار و … منتقل نمی‌شود.

تشخیص، علت و درمان زگیل ناحیه تناسلی در اصفهان

روش های درمان زگیل تناسلی

زگیل‌های تناسلی ممکن است پس از گذشت مدتی بدون درمان از بین بروند اما ویروس عامل در بدن باقی می‌ماند. ویروس باقی مانده پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دوباره اثر خود را نشان می‌دهد. به همین دلیل باید به طور کلی درمان شود تا از انتشار آن و آلوده شدن فرد دیگر جلوگیری کنیم.

توجه: زگیل تناسلی در شرایطی که بیمار فاقد هر گونه علائم بیماری است نیز قابل انتقال می‌باشد.

روش‌های متفاوتی برای درمان زگیل تناسلی در اصفهان وجود دارد که عبارتند از:

1.عمل جراحی

2.درمان دارویی

3. استفاده از پماد موضعی

4.لیز ردرمانی

5. الکتروکوتر (سوزاندن)

6. کرایوتراپی (فریز)

دکتر درمان زگیل تناسلی در اصفهان

 1. کدام دکتر در اصفهان بهترین تخصص در زمینه درمان زگیل تناسلی مردان را دارد؟
 2. آیا دکتر مذکور تجربه کافی در این زمینه دارد؟
 3. آیا دکتر به روش های پیشرفته و مدرن در درمان زگیل تناسلی مردان که بدون بازگشت باشد تسلط دارد؟
 4. آیا دکتر مورد نظر به مشکلات مربوط به زگیل تناسلی مردان با توجه به جنبه های روانشناختی نیز توجه می کند؟
 5. آیا قبل از درمان، به صورت جامع اطلاعات لازم را از تاریخچه بیماری و علائم بیمار جمع آوری می کند؟

لیزر درمانی زگیل تناسلی در اصفهان

یکیی از راه‌های مطمئن درمان زگیل تناسلی در اصفهان، لیزر درمانی است. برای انجام لیزر ابتدا باید ویروس توسط پزشک متخصص کنترل شود. از مزیت لیزر زگیل تناسلی در اصفهان، می‌توان به غیر قابل بازگشت بودن آن اشاره کرد. لیزر درمانی در کمتر از یک ساعت انجام می‌شود و جزء عمل‌های سرپایی به حساب می‌آید. دوره‌ی نقاهت آن کوتاه است به طوری که بیمار می‌تواند بلافاصله فعالیت‌های روزانه‌ی خود را شروع کند. لیزر درمانی نسبت به سایر روش‌ها، دارای هزینه‌ی بیشتری است. برای انجام عمل لیزر باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید. پزشک کم تجربه می‌تواند باعث بروز آسیب‌های جبران ناپذیری در سلامت شما شود.

پیشگیری از زگیل تناسلی مردان

متداولترین راه پیشگیری از زگیل تناسلی در آقایان استفاده از واکسن است. دو نوع واکسن با نام های گارداسیل و پاپیلوگارد برای جلوگیری از ابتلا به ویروس HPV کاربرد دارند. واکسن سرواریکس نیز برای خانم ها در دسترس است. اجتناب از تماس جنسی با افراد مبتلا به HPV هم می تواند ریسک ابتلا را کاهش دهد اما استفاده از کاندوم تماماً محافظت نمی کند. و قبل از رابطه حتما باید ویروس رو درمان کنید.

کرایوتراپی ( فریز کردن )

کرایوتراپی از دیگر روش‌های از بین بردن زگیل تناسلی است. در این روش پزشک ماده‌ای شیمیایی بر روی زگیل اعمال می‌کند و زائده پس از انجماد از بین می‌رود. این روش نسبت به لیزر درمانی از ایمنی کمتری برخوردار است اما می‌توان به عنوان روشی مطمئن از آن استفاده کرد.

الکتروکوتر (سوزاندن )

الکتروکوتر یا سوزاندن از روش‌های قدیمی از بین بردن زگیل تناسلی است. پزشک متخصص با استفاده از جریان الکتریکی با گرم کردن، بافت‌های غیر نرمال سطح پوست را از بین می‌برد. امروزه این روش معمولا برای زگیل‌های نرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای زگیل‌های زبر و سفت، لیزر درمانی و کرایوتراپی بهترین گزینه است.

راه های پیشگیری از زگیل تناسلی

یکی از راه‌های پیشگیری از زگیل تناسلی در اصفهان، تزریق واکسن گارداسیل است. واکسن گارداسیل در این استان اهمیت بالایی پیدا کرده است. این واکسن از فعالیت انواع زیادی از ویروس‌های HPV و بروز سرطان دهانه‌ی رحم جلوگیری می‌کند.

 • واکسن گارداسیل باید پیش از سن فعالیت جنسی تزریق شود.
 • از دیگر روش‌های جلوگیری از ابتدا به زگیل تناسلی، استفاده از کاندوم در ارتباط جنسی است.
 • اما ایمن‌ترین روش پیشگیری، برقراری ارتباط با فردی است که از صحت و سلامت آن اطمینان کامل دارید.

تشخیص زگیل تناسلی در زنان

برای تشخیص زگیل تناسلی در بانوان، لازم است معاینه‌ی لگنی انجام شود. برای تشخیص زگیل در این معاینه از نوعی محلول اسیدی استفاده می‌شود. علاوه بر آن، آزمایش پاپ اسمیر انجام می‌شود تا وجود ویروس HPV تایید شود. ( در آزمایش پاپ اسمیر ، از سلول‌‌های گردنه‌ی رحم نمونه برداری می‌کنند).

در این آزمایش ممکن است نوع خاصی از ویروس نتایج غیر نرمالی را ایجاد کند که پیش زمینه‌ی سرطان است. پس از تشخیص تغییرات غیر طبیعی توسط پزشک، ممکن است به آزمایشاتی بیشتری نیاز باشد تا بیماری تشخیص داده شود.

برای اطمینان از وجود ویروس HPV و سرطان می‌توانند آزمایش DNA انجام دهند. با انجام این آزمایش، پزشک می‌تواند نوع ویروس را تشخیص دهد و نسبت به آن درمان را آغاز کند.

انجام آزمایش HPV برای آقایان در دسترس نیست.

سوالات متداول زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی در اصفهان چگونه انجام می‌شود؟

معمولا در استان اصفهان از روش لیزردرمانی استفاده می‌شود. با این حال، در ابتدا پزشک باید نوع ویروس را تشخیص دهد که پس از کنترل آن، روش مناسب برای درمان تعیین می‌شود.

قیمت لیزر زگیل تناسلی در اصفهان چقدر است؟

هزینه‌ی لیزر درمانی به تعداد زگیل‌ها و سفت و سخت بودن آنها وابسته است. به همان میزان که پزشک زمان بیشتری را برای از بین بردن آنها اختصاص می‌دهد، هزینه‌ی آن نیز افزایش می‌یابد.