بین الملل

کرملین: اوکراین می‌خواهد کشورهای غربی را به‌نبرد با روسیه بکشاند

به نقل از تاس، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که اوکراین بر این باور است که غرب از تمامی اقدامات این کشور علیه روسیه حمایت می‌کند.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین روز سه‌شنبه اعلام کرد که دولت کی‌یف این باور را دارد که غرب از تمایل این کشور برای نابودی همه چیز روسیه از جمله حمله به کریمه حمایت می‌کند.

سخنگوی کرملین ادامه داد: با این حال اوکراین خطرات کشاندن دیگران به این درگیری‌ را درک نمی‌کند.

پسکوف در واکنش به اظهارات اخیر مشاور رئیس جمهور اوکراین تاکید کرد که نمایندگان رژیم کی یف قصد دارند هر کاری انجام دهند تا کشورهای غربی را هر چه بیشتر به این درگیری بکشانند. کشورهای غربی از خطرات این کار آگاه هستند.

پیش از این «میخائیلو پودولیاک» مشاور «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین گفت که غرب از هر لحاظ از جمله حملات کی یف به کریمه، از اوکراین حمایت می کند.

۳۱ تیرماه نیز «سرگئی آکسیونوف»، رئیس منطقه شبه‌جزیره کریمه بدون ارائه جزئیات اعلام کرد که ارتش اوکراین تلاش دارد با حملات پهپادی زیرساخت‌های شبه‌جزیره کریمه را هدف قرار دهد. خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که حمله پهپادی ارتش اوکراین به مناطق مختلف کریمه، منجر به انفجار انبار مهماتی در این منطقه شده است.

شبه‌جزیره کریمه سال ۲۰۱۴ با برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد و از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین مدام هدف حملات ارتش اوکراین بوده، اما این حملات در هفته‌های اخیر تشدید شده است.

310310

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.