علمی و پزشکی

گاوی که شیر کم چرب تولید می کند!/ عکس

به گزارش خبرگزاری تیتر نیوز، هلشتاین-فریزین، نژاد گاوهای شیری بزرگ است که منشا آن شمال هلند و فریزلند است. مشخصه اصلی آن اندازه بزرگ و نشانه های سیاه و سفید خالدار آن است که به وضوح مشخص است. اعتقاد بر این است که این گاوها برای حدود ۲۰۰۰ سال بخاطر کیفیت لبنیات انتخاب شده اند.

بیشتر بخوانید:

آنها مدتهاست که به طور گسترده در مناطق پست و حاصلخیزتر قاره اروپا زندگی می‌کنند، جایی که آنها به دلیل توانایی تولید شیر ارزش زیادی دارند. در ایالات متحده، نژاد هلشتاین-فریزین از تمام نژادهای شیری دیگر بیشتر است و نه دهم شیر را تولید می کند. شیر این نژاد، دارای چربی نسبتاً کمی است.

ببینید | گاوی که شیر کم چرب تولید میکند!

هنگامی که هلندی ها نیویورک را مستعمره کردند، گاوهای خود را با خود آوردند، اما پس از واگذاری مستعمره به تاج و تخت بریتانیا و مهاجران انگلیسی، گاو هلندی ناپدید شد. اولین صادرات از هلند به ایالات متحده در سال ۱۷۹۵ بود، اما بیشترین واردات بین سال های ۱۸۷۹ و ۱۸۸۷ انجام شد.

ببینید | گاوی که شیر کم چرب تولید میکند!

این نژاد معمولاً در مناطقی که بازارهای شیر خوبی دارند متمرکز است. با تأکید بر تولید گوشت گاو بدون چربی، فریزین به عنوان نژاد خالص، نقش مهمی را در تولید گوشت گاو در بریتانیا و ایالات متحده ایفا می کند.

منبع: britannica

۲۲۷۳۲۳

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.