بین الملل

🔥 بیمارستان‌های خصوصی مکلف به پوشش بیمه سلامت به میزان بیمه پایه شدند

با ابلاغ هیئت‌وزیران؛

سازمان بیمه سلامت ایران مکلف شد نسبت به پوشش دو صندوق بیمه سلامت همگانی و بیمه روستاییان و عشایر اقدام کند و در صورت مراجعه آن‌ها به بخش خصوصی به میزان پایه بخش دولتی تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور تصویب‌نامه هیئت‌وزیران در خصوص جز (۱) بند (ف) و جز (۴) بند (ل) تبصره (۱۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ کرد.

بر اساس این بند از قانون بودجه امسال، سازمان بیمه سلامت ایران مکلف است نسبت به پوشش خدمات درمانی در دو صندوق بیمه سلامت همگانی و بیمه روستاییان و عشایر همچون سایر صندوق‌های بیمه‌ای اقدام کند.

در متن جز (۱) بند (ف) تبصره (۱۷) قانون بودجه آمده است: سازمان بیمه سلامت ایران مکلف است نسبت به پوشش خدمات درمانی در دو صندوق بیمه سلامت همگانی و بیمه روستاییان و عشایر همچون سایر صندوق‌های بیمه‌ای اقدام کند؛ خدمات درمانی بیماران این دو صندوق در صورت مراجعه به بخش خصوصی و مراجعه خارج از نظام ارجاع به میزان پایه بخش دولتی تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت.

شورای عالی بیمه سلامت کشور با همکاری سازمان بیمه سلامت موظفند ظرف یک ماه از ابلاغ این قانون آئین‌نامه اجرائی لازم را تدوین کند و به تصویب هیئت‌وزیران برساند و وزارت بهداشت نیز مکلف است میزان افزایش هزینه‌های ناشی از اعمال این جز را هر سه ماه یک بار به کمیسیون‌های برنامه‌وبودجه و محاسبات و بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گزارش کند.

همچنین در متن جز (۴) بند (ل) تبصره (۱۷) تصریح شده «ارائه بسته خدمات بیمه پایه برای کلیه اقشار که بر اساس آزمون وسع در دهک‌های یک تا ۳ قرار می‌گیرند، به‌صورت رایگان خواهد بود».

گروه تحریریه علوم بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای پیچیده جهانی. با استفاده از تحلیل‌های کیفی و دقیق، شما را در جریان تغییرات جهانی قرار می‌دهم. با روشی آمیخته از روش‌های روزمره و نظری، به شما مطالب جذابی درباره اتفاقات جهانی ارائه می‌دهم.