اقتصادی

🔥 حمله سایبری چهار ماهه به بزرگترین تولیدکننده انرژی اروپا

حمله سایبری به وزارتخانه‌های دولت نروژ که هفته گذشته فاش شد و با استفاده از یک آسیب پذیری مرتبط با یک دستگاه مدیریت موبایل انجام شد، حداقل به مدت چهار ماه ادامه داشته است.

به گزارش تیتر نیوز، آژانسهای امنیت سایبری آمریکایی و نروژی در اعلامیه مشترکی، با بیان مطلب فوق، اعلام کردند که آسیب پذیری در دستگاه اندپوینت منیجر موبایل شرکت ایوانتی، به هکرها اجازه داد به جمع آوری اطلاعات از سازمانهای نروژی متعدد پرداخته و حداقل از آوریل، به شبکه یک سازمان دولتی نروژ، دسترسی پیدا کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سازمان “امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا” و “مرکز امنیت سایبری ملی” نروژ اعلام کردند که سیستمهای مدیریت دستگاه موبیل، اهداف جذابی برای هکرها هستند زیرا امکان دسترسی به هزاران دستگاه موبایل، فراهم می کنند. شرکت ایوانتی در روزهای ۲۳ و ۲۸ ژوییه، وصله های امنیتی برای محصول خود منتشر کرد.

نروژ که بزرگترین تولیدکننده انرژی در اروپاست، در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین، به بزرگترین تامین کننده گاز این منطقه تبدیل شده است. بخش دولتی نروژ پیش از این هم هدف حملات سایبری قرار گرفته بود که شامل حمله داس (انکار سرویس) در ژوئن سال ۲۰۲۲ بود که به یک گروه هکری روسی نسبت داده شد. طبق آمار سازمان امنیت سایبری نروژ، تعداد حملات سایبری در فاصله سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱، سه برابر شده است و تعداد وقایع سایبری جدی در سال ۲۰۲۲، مشابه سطح سال ۲۰۲۱ بود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.