فرهنگ و هنر

? خاکسپاری بازیگری که دلگیری‌هایی داشت

پیکر جواد اعرابی، بازیگر، تهیه‌کننده و منتقد تئاتر صبح امروز، سه‌شنبه دهم مرداد ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

به گزارش تیتر نیوز، مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری این چهره تئاتری با سخنانی از محمد رسول صادقی(رییس هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان تئاتر ایران)، سیاوش چراغی‌پور، بازیگر تئاتر و یکی از خویشاوندان اعرابی برگزار شد.

در آغاز، رسول صادقی ضمن مرور فعالیت‌های زنده‌یاد اعرابی در تئاتر، از صداقت و درستکاری او سخن گفت و از حاضران خواست تا به پاس سال‌ها تلاش و کوشش صادقانه جواد اعرابی، او را تشویق کنند.

در ادامه سیاوش چراغی‌پور دیگر بازیگر تئاتر و از دوستان اعرابی، از دوستی و رفاقت‌شان سخن گفت.

او با مرور بخشی از خاطرات خود با اعرابی در گروه تئاتر «آناهیتا» از روزهایی صحبت کرد که اعضای این گروه برای تمرین‌ها و جلسات خود در خانه مادری جواد اعرابی گرد هم می‌آمدند.

چراغی‌پور از دلگیری‌هایی هم سخن گفت که جواد اعرابی از خانه تئاتر داشته و عنوان کرد به جای همه کسانی که او را آزردند و هرگز از او دلجویی نکردند، از اعرابی عذرخواهی می‌کند.

سپس آقای پیوند، یکی از اقوام جواد اعرابی به نمایندگی از خانواده او از حاضران قدردانی کرد و گفت که جواد اعرابی هرگز به مورچه‌ای هم آزاری نرسانده و هیچ کس از او دلگیری و کدورتی ندارد.

ساسان پیروز و محسن حسن‌زاده (اعضای هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان تئاتر)، شکرخدا کودرزی، فخرالدین صدیق شریف، جواد زیتونی، وحید نفر، محمدرضا مالکی، هوشمند هنرکار، سیامک زمردی، سامی صالحی ثابت، محمدرضا علایی و … از جمله حاضران در این برنامه بودند.

گفتنی است که مجلس ختم زنده‌یاد جواد اعرابی روز جمعه ۱۳ مرداد ماه از ساعت ۱۱ و سی دقیقه تا ۱۳ در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.

جواد اعرابی، بازیگر، تهیه‌کننده و منتقد تئاتر، عضو هیات مدیره انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر ایران و بازرس پیشین هیات مدیره خانه تئاتر روز یکشنبه هشتم مرداد ماه به دلیل بیماری از دنیا رفت.

خاکسپاری بازیگری که دلگیری‌هایی داشت

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.