علمی و پزشکی

اثرگذاری چشمگیر بسیج در مهار کرونا 

اثرگذاری چشمگیر بسیج در مهار کرونا 

وزیر بهداشت با بیان این که بسیج، یادگار امام راحل است و نام بسیج، اتفاقی انتخاب نشده است، گفت: بسیج از سوی امام به گروهی اطلاق شد که نقشی ارزشمند در دوران دفاع مقدس داشتند و اثرگذاری مثبت آنها در دوره‌های گوناگون از جمله دوران همه گیری کرونا مشهود بوده است.

به گزارش تیتر نیوز، دکتر بهرام عین اللهی در نشست هم اندیشی رؤسای هیات‌های اندیشه ورز و مسئولان بسیج جامعه پزشکی کشور با مسئولان نظام سلامت که در تالار شهید حاج قاسم سلیمانی وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به ضرورت تقویت بسیج علمی و اساتید، گفت: خوشبختانه در سالهای اخیر شاهد برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت و آشنایی جامعه دانشگاهی کشور با پیشرفت‌های حوزه سلامت هستیم. 

وی توکل به خدا را لازمه توفیق در همه امور و  همه توفیقات را ناشی از اراده خداوند دانست و گفت: هر فردی در هر جایگاهی باید با عمل صالح و کار در جهت رضای خداوند، شکرگزاری کند و مسئولیت شناسی و خودسازی هم اهمیتی ویژه دارد.  

وزیر بهداشت با تاکید بر زمان شناسی، دشمن شناسی و مسئولیت شناسی یادآور شد: رسالت سنگینی به عهده همه ما قرار دارد و آن مسئولیت در قبال حفظ و ارتقای انقلاب اسلامی است؛ زیرا انقلاب اسلامی به راحتی حاصل نشده که به آسانی از دست برود. 

عین اللهی تشکیل حشدالشعبی را نمونه ‌ای از ویژگی الهام بخشی بسیج عنوان و تصریح کرد: بسیج به معنای حضور در همه صحنه‌هاست و هیچ بن‌بستی در حل مشکلات و مسائل توسط بسیج وجود ندارد؛  کما اینکه در بحران‌های مختلف از جمله کرونا و وقوع حوادث طبیعی شاهد حضور پررنگ بسیج هستیم. 

وی از تقویت روحیه مذهبی، حضور و مشارکت گسترده در مراسم  فرهنگی و مذهبی، برپایی نماز جماعت، داشتن حس همکاری و کار جمعی، تحول گرایی، کمک به محرومان، شجاعت و امیدآفرینی به عنوان مهمترین شاخصه‌های بسیج و بسیجی یاد کرد و گفت: اردوهای فرهنگی و جهادی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم به ویژه در مناطق محروم، بسیار اثرگذار است و باید تقویت شود. 

وزیر بهداشت با اشاره به لزوم امیدآفرینی در جامعه، گفت: باید در جامعه، امیدآفرینی کرد و از ناامیدکردن مردم که دشمنان ما به دنبال آن هستند، بر حذر بود. همچنین نباید اجازه دهیم خطوط تخریبی و سیاه نمایی‌ها در فضای مجازی در مسیر خدمت به مردم اخلال ایجاد کند.

به گزارش وبدا، به گفته عین اللهی بسیج جامعه پزشکی از مهمترین تشکل‌ها در نظام سلامت برای کمک به مردم و ارتقای سلامت جامعه است.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.