فرهنگ و هنر

تدارک بیش از دو هزار برنامه برای هفته دفاع مقدس در استان مرکزی

تیتر نیوز/مرکزی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: اجرای بیش از ۲ هزار برنامه در قالب ۳۰۰ سرفصل اصلی در سطح استان برای هفته دفاع مقدس برنامه ریزی شده است.

سرهنگ غلامرضا کریمی ۲۷ شهریور در نشست با اصحاب رسانه در راستای تشریح برنامه های دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس مربوط به عموم مردم و یک امر بسیار مهمی بود که به رهبری امام پیش رفت.

وی افزود: در دوره دفاع مقدس شاید برای جزئی ترین موضوعات از جمله خرید یک سیم خاردار مشکل داشتیم اما اکنون در حوزه دفاعی و بازدارنگی جزو کشورهای مطرح هستیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: دوران دفاع مقدس با پرداختن به موضوع دفاع و پشت سرگذاشتن بحران ها، مدیران را ساخت.

کریمی با تاکید بر اینکه با همت جوانان در دنیا ثابت خواهیم کرد که در دنیا جزو کشورهای تراز اول هستیم گفت: با این اقدامات و تلاش ها، ایران در بین کشورهای دنیا جز کشورهای تراز اول در حوزه های علمی، نظامی و موضوعات مختلف خواهد بود.

وی در خصوص برنامه های هفته دفاع مقدس در استان بیان کرد: مراسم “تکریم و تجلیل در حوزه جهاد و مقاومت از دیروز تا امروز”، ویژه یک میلیون رزمنده در سراسر کشور در تاریخ ۲۹ شهریور راس ساعت ۸ صبح همزمان با سراسر کشور در سالن پیامبر اعظم استانداری مرکزی برگزار می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: برگزاری رژه نیروهای مسلح به عنوان نمایش اقتدار و حرکت تبلیغی و نمادین در تاریخ ۳۱ شهریور راس ساعت ۸ صبح از مقابل سپاه روح الله استان، حضور در نماز جمعه، برگزاری همایش رزمندگان استان در روز پنجم مهرماه در مصلی بیت المقدس اراک، اجرای نمایش میدانی “به آینه نگاه کن” از یکم تا هفتم مهرماه راس ساعت ۱۹ و برگزاری شب شعر از دیگر برنامه های این هفته بشمار می رود.

کریمی بیان کرد: اجرای تئاتر “مردان سرزمین آفتاب” در شهرستان محلات از ۲۹ شهریور تا سوم مهرماه، برگزاری یادواره ایت الله شهید محلاتی و ۱۰۰ شهید پاسدار محلات در ۳۰ شهریور ماه و گلباران مزار شهدا در ششم مهرماه نیز به عنوان برنامه های شاخص برگزار می شود.

وی تاکید کرد: بیش از ۲ هزار برنامه در قالب ۳۰۰ سرفصل اصلی در سطح استان برای هفته دفاع مقدس برنامه ریزی شده و سعی شده رویکرد برنامه ها بیشتر مردمی باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: برگزاری اردوی یک روزه و بازدید از موزه دفاع مقدس برای عموم مردم از ۳۱ شهریور تا ۷ آنلاین ماه، از ۷ صبح تا ساعت ۱۹، بازدید از ایثارگران در منازل، رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب صوتی دفاع مقدس، نواختن زنگ مقاومت در مدارس، نشست تخصصی اساتید دفاع مقدس و راویان در حوزه جهاد تبیین، برگزاری محول خاطره گویی توسط فرماندهان و… نیز پیش بینی شده است.

کریمی ادامه داد: دشمن با ابزاری به نام رسانه به جنگ ما آمده و این مسئله رسالت رسانه را سنگین کرده است لذا رسانه ها باید به عنوان سرپنجه دفاع، در مقابل دشمن بایستند و این فتنه را از بین ببرند.

وی  خاطرنشان کرد: اکران فیلم های دفاع مقدس، نامگذاری اماکن توسط شهرداری به نام شهدای دوران دفاع مقدس، برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع دفاع مقدس، برگزاری یادواره شهدای اصناف، برگزاری اردوی راهیان نور، انجام ویزیت و معاینه رایگان توسط مراکز بهداشتی و درمانی در این هفته عمدتا در مناطق محروم و روستاها، تولید و انتشار نماهنگ و… نیز برنامه ریزی شده است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.