استان ها

یکی از عوامل شهادت رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر رودان اعدام شد

یکی از عوامل شهادت رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر رودان اعدام شد

به گزارش تیتر نیوز، «مجتبی قهرمانی»، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: حکم اعدام یکی از عوامل شهادت شهید سعید مریدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان رودان، بامداد امروز در محل زندان شهرستان میناب اجرا شد.

وی در ادامه افزود: حکم عامل شهادت شهید مریدی پس از طی تمامی مراحل دادرسی و انجام تشریفات قانونی در محاکم استان با برخورداری متهم از حق داشتن وکیل و پس از عدم پذیرش اعاده دادرسی وی در شعبه دیوان عالی کشور و تأیید حکم، به مرحله اجرا گذاشته شده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین تصریح کرد: بر اساس حکم صادره، دادگاه انقلاب به استناد ماده 45 الحاقی به قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و مواد 1، 11، 17 و 41 قانون مبارزه با مواد مخدر و مواد 160، 211 و 215 قانون مجازات اسلامی به همراه ماده 148 قانون آیین دادرسی کیفری و ماده 8 آیین نامه اجرایی قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر، متهم این پرونده را به خاطر حمل مسلحانه مواد مخدر منجر به شهادت پلیس، در حکم مفسد فی‌الارض تلقی کرده و به اعدام محکوم کرده بود.

گفتنی است، شهید سعید مریدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان رودان در 22 فروردین ماه امسال حین انجام مأموریت در جریان تیراندازی و حمله مسلحانه قاچاقچیان مواد مخدر، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.