فرهنگ و هنر

ارسال ۲۰۰ اثر به نخستین جشنواره قصه گویی” آسنی” مازندران

تیتر نیوز/مازندران مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران با بیان اینکه ۲۰۰ اثر به نخستین جشنواره قصه‌گویی آسنی ارسال شد، گفت: محمودآباد ظرفیت و استعداد پایلوت قصه‌گویی مازندران را دارد و امیدواریم با همکاری مجموعه شهری گام موثری در حوزه فرهنگی برداشته شود.

حامد فاضلی کبریا صبح امروز در نشست نخستین جشنواره قصه‌گویی “آسنی” مازندران با اصحاب رسانه که در محمودآباد برگزار شد،  با اشاره به اینکه آثار این جشنواره در سطح استان ارسال شد و اولین جشنواره‌ای است با این موضوع در شهرستان برگزار می‌شود، اظهار کرد: امروز دنیا به این سمت رفته که باید با زبان قِصه، مباحث فرهنگی و متد جدید به کودکان و نوجوانان انتقال داده شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با عنوان اینکه جشنواره‌های زیادی در سطح بین‌المللی، ملی و استانی برگزار می‌شود، تصریح کرد: با توجه به میزبانی و ظرفیت محمودآباد، امیدواریم این شهرستان به‌عنوان پایلوت قصه‌گویی مازندران شود.

ارسال ۲۰۰ اثر به نخستین جشنواره قصه گویی" آسنی" مازندران

فاضلی کبریا برگزاری این گونه جشنواره‌ها را به‌عنوان یک حرکت مداوم در حوزه قِصه بسیار کمیاب دانست و یادآور شد: با افزایش آن وابستگی کودک و نوجوان به این حوزه بیشتر خواهد شد.

وی بیان کرد: در یادگیری شنیدن از زبان تاثیر بیشتری دارد و یک نظام تربیتی در آن نهفته است.

رونمایی از ۶ کتاب قصه

“حسین کاظمی” دبیر اولین جشنواره قصه‌گویی آسنی مازندران، این جشنواره را ارزشمند برشمرد و گفت : ۶ کتاب قصه‌های ماندگار در جشنواره آسنی رونمایی می‌شود و این قصه‌ها از طرف پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها بوده که از دل این جشنواره خارج شد.

وی با عنوان اینکه ۶ آسنی بزرگسال، ۶ آسنی نوجوان، ۴ قصه مازنی و ۶ قصه ماندگار در این جشنواره به مرحله داوری رسید، افزود: رونمایی از کتاب مکتوب و صوتی قصه ماندگار را عصر امروز در اختتامیه خواهیم داشت.

ارسال ۲۰۰ اثر به نخستین جشنواره قصه گویی" آسنی" مازندران

دبیر اولین جشنواره قصه‌گویی آسنی مازندران با عنوان اینکه همکاری کانون پرورش فکری مازندران، مجموعه شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد محمودآباد در کنار هم اولین جشنواره قصه‌گویی مازنی را در این استان رقم زده است ، یادآور شد: امیدواریم این جشنواره ماندگار باشد و نسل‌های آینده ما را با  آئین‌های بومی محلی مازندران آشنا کند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.