اخبار کسب و کارعمومی

انواع کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول سخت افزاری چیست؟

کیف پول سخت افزاری نوع خاصی از  است که کلیدهای خصوصی کاربر را در یک دستگاه سخت افزاری امن ذخیره می‌کند. آن‌ها مزایای عمده‌ای نسبت به کیف پول‌های نرم افزاری استاندارد دارند. برخلاف کیف پول‌های نرم‌افزاری که در برابر حفره‌های امنیتی و هکرها آسیب‌پذیر هستند، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری آفلاین ساخته شده‌اند تا دیگر مجبور نباشید به نرم‌افزار روی رایانه خود برای نگهداری کلیدهای خصوصی خود اعتماد کنید. دستگاه شما با  کیف پول لجر نانو اس پلاس ارتباط برقرار می‌کند و تراکنش‌های رمز ارز را به دستگاهی که قرار است امضا شود ارسال می‌کند و سپس به عنوان تراکنش‌های امضا شده به شما بازگردانده می‌شود. به این ترتیب، کلیدهای خصوصی شما هرگز در دستگاه شما وجود ندارند و در برابر بسیاری از انواع ویروس‌ها مصون هستند.

انواع کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول ارزهای دیجیتال به دو دسته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تقسیم می‌شود. در واقع این دسته‌بندی به این دلیل است که کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، کلید شما را در مدارهای الکترونیکی (سخت‌افزاری) مخصوصی ذخیره می‌کنند و این موضوع امنیت نگه‌داری از آن را افزایش می‌دهد. سخت‌افزاری که تنها با اتصال محافظت‌شده به دیگر دستگاه‌ها می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد.

یک کیف پول ارز دیجیتال، در واقع از ۲ کلید خصوصی و عمومی تشکیل شده است. اجازه دهید مفهوم این ۲ آدرس را با مثالی توضیح دهیم: فرض کنید یکی از دوستان شما قصد دارد بسته مهمی را برای شما بفرستد. بدین منظور او از شما آدرس خانه‌تان را می‌پرسد و شما این اطلاعات را به صورت عمومی در اختیار او می‌گذارید. هنگامی که بسته به خانه شما برسد، تنها کسی که می‌تواند به آن بسته دسترسی داشته باشد شما هستید، چرا که فقط شما کلید خانه را در اختیار دارید.

کلید خصوصی و عمومی نیز مفهومی مشابه دارد. در واقع کلید عمومی همان اطلاعاتی است که شما برای دریافت پول یا ارز دیجیتال در اختیار دیگران قرار می‌دهید و کلید خصوصی مانند کلید خانه در مثال قبل است. شما با داشتن کلید خصوصی می‌توانید به محتوای کیف پول خود دسترسی داشته باشید. بنابراین اگر فرد دیگری کلید خصوصی شما را در اختیار داشته باشد، می‌تواند به دارایی شما دسترسی پیدا کند. فراموش نکنید که اهمیت کیف پول‌های ارز دیجیتال در امنیت کلید خصوصی است؛ چرا که مهم‌ترین اطلاعاتی است که برای دسترسی به دارایی ارز دیجیتال خود در اختیار دارید.

انواع کیف پول سخت افزاری ایرانیکارت

لیست کیف پول‌هایی که ایرانیکارت ارائه می‌دهد را در ادامه مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید انواع ، ، ، و … را از ایرانیکارت تهیه کنید.

✔️ Ledger nano s ✔️ Coolwallet pro ✔️ Safepal ✔️ Trezor t ✔️ Jubiter blade
✔️ Ledger nano x ✔️ Coolwallet s ✔️ Keepkey ✔️ Trezor one ✔️ Ellipal

ایرانیکارت با ارائه طیف گسترده‌ای از کیف پول‌های سخت افزاری، انتخاب آسان برای کاربران را فراهم کرده است.

عوامل تاثیرگذار در قیمت کیف پول سخت افزاری

عواملی مانند شرکت سازنده، تعداد ارزهای پشتیبانی شده و …  نمی تواند در قیمت یک کیف پول سخت افزاری دخیل باشد. چرا که این موارد تنها باعث محبوبیت بیشتر می شوند. در اصل چیزی که یک کیف پول سخت افزاری را از رقبا متمایز می کند ویژگی های امنیتی و امکانات اضافه ای است که ارائه می دهد. به این دلیل که افرادی که در پی کیف پول سخت افزاری هستند، اولویت اول آن ها امنیت و سپس دسترسی و امکانات است. برای مثال کیف پول هایی که از نظر امنیت عملکرد خوبی دارند و امکاناتی مانند صفحه نمایش، بلوتوث و … ارائه می دهند، قیمت بالاتری دارند. یک مثال برتر از این مورد مقایسه کیف پول های لجر و الیپال است. کیف پول های لجر بسیار پرطرفدار و محبوب هستند. با این حال کیف پول الیپال قیمت بیشتری نسبت به کیف پول های لجر دارد. دلیل آن هم وجود مواردی مانند صفحه نمایش لمسی، رابط کاربری متاسب، ظاهر موبایلی، ویژگی های امنیتی و … است. کیف پول های لجر و الیپال در تعداد ارزهای پشتیبانی شده تفاوت های جزیی دارند با این حال مواردی که در الیپال باعث راحتی و امنیت بیشتری شده، باعث شده قیمت بالاتر باشد.

قیمت به روز کیف پول سخت افزاری

قیمت کیف پول های سخت افزاری به دلیل نوسانات نرخ دلار در ایران، مدام در حال تغییر است. شما می توانید آخرین قیمت کیف پول های سخت افزاری را در ایرانیکارت از همین صفحه پیگیری و مشاهده کنید.

بهترین ولت سخت افزاری برای ایرانیان

کیف پول‌های لجر

کیف پول‌های ترزور

Trezor سازنده کیف پول‌های سخت افزاری ارزهای دیجیتال است که برای ذخیره ارزهای دیجیتال، تایید تراکنش‌ها و مدیریت آن‌ها استفاده می‌شود. ترزور به شما ضمانت امنیت ۱۰۰٪ می‌دهد و از تمام ارزهای دیجیتال در برابر خطرات امنیتی احتمالی آنلاین و همچنین آفلاین محافظت می‌کند. ترزور هرگز کلیدهای خصوصی را در سیستمی از دستگاه‌های متصل به اینترنت ذخیره نمی‌کند و تراکنش‌های دور از اینترنت را تأیید می‌کند. اطلاعات خصوصی در این کیف پول تحت هیچ شرایطی لو نمی‌رود، بازنویسی نمی‌شود یا پاک نمی‌شود، حتی اگر برای مدت طولانی از آن استفاده نکرده باشید. نیاز به استفاده از باتری ندارد، چرا که می‌توان را از طریق اتصال USB نیز با آن کار کرد. دو مدل در کیف پول ترزور وجود دارد، یکی کیف پول ترزور one و کیف پول ترزور T. هر کدام تفاوت‌های قابل توجهی دارند. کیف پول Trezor one در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۴ معرفی شد و Trezor T مدل پریمیوم در ۲۶ فوریه ۲۰۱۸ عرضه شد.

کیف پول الیپال

کیف پول کیپ کی

کیف پول‌های کول ولت

کیف پول سیف پال

قیمت کیف پول سخت افزاری

قبل از هرچیز شایان ذکر است که کیف پول‌های سخت افزاری به همان قیمتی که در وبسایت اصلی درج شده است قابل خریداری نیست. همانطور که می‌دانید امکان خرید مستقیم برای ایرانیان داخل کشور از کمپانی‌های سازنده وجود ندارد. از این رو واردات این کیف پول‌ها قطعا هزینه‌هایی در پی خواهد داشت. به همین دلیل قیمت خرید کیف پول‌های سخت افزاری از ایرانیکارت، نسبت به وبسایت‌های اصلی تفاوت‌های جزیی دارد.

  • قیمت درج شده فعلی در وبسایت اصلی لجر برای مدل نانو ایکس معادل 149 دلار و برای مدل نانو اس معادل 59 دلار می‌باشد.
  • قیمت انواع مدل‌های ساخت کمپانی ترزور که رقیب اصلی لجر محسوب می‌شود، کمی بالاتر است. به صورتی که قیمت ترزور وان معادل 124.95 دلار و ترزور تی معادل 224.91 دلار است.
  • کول ولت یکی دیگر از کیف پول‌های سخت افزاری است که به دلیل نوع طراحی و ویژگی‌های امنیتی خود مورد توجه قرار گرفته و مدل کول ولت اس آن 99 دلار و کول ولت پرو 149 دلار قیمت‌گذاری شده است.
  • کیف پول کیپ کی که توسط صرافی شیپ شیفت ارائه شده، نسبت به سایرین قیمت مناسب‌تری دارد. قیمت این کیف پول در حال حاضر 49 دلار می باشد.
  • جدیدترین محصول بایننس که کیف پول سیف پال می‌باشد، ویژگی‌های جالب توجهی داشته و با قیمت 49.99 دلار معامله می‌شود.
  • قیمت کیف پول‌های کمتر شناخته شده ژوپیتر و الیپال نیز به ترتیب 39.5 و 169 دلار می‌باشد.

راهنمای خرید کیف پول سخت افزاری

اگر برای خرید کیف پول سخت افزاری به مشاوره نیاز دارید، می‌توانید از طریق ارتباط با کارشناسان ایرانیکارت، مناسب‌ترین کیف پول را بر اساس بودجه خود انتخاب کنید. از طرفی اگر تحقیقات خود را انجام داده و تصمیم قطعی گرفته‌اید تنها کافیست از بخش ثبت درخواست برای خرید مدل مورد نظر اقدام کنید. پس از آن کارشناسان مربوطه با شما تماس خواهند گرفت و شرایط ارسال و دریافت را توضیح خواهند داد.

بهترین کیف پول سخت افزاری چه ویژگی دارد؟

هیچوقت نمی‌توان به صورت قطعی بهترین کیف پول سخت افزاری را تعیین کرد چرا که همه انواع کیف پول‌های سخت افزاری ویژگی‌های خاص خود را دارند. با این وجود یک کیف پول سخت افزاری خوب مشخصاتی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

قابلیت چند ارزییک کیف پول سخت افزاری مناسب باید قابلیت ذخیره چندین ارز دیجیتال را داشته باشد.

صرافی داخلیوجود صرافی داخلی در کاهش هزینه‌های تراکنش تاثیر بسزایی دارد.

امنیت بالاهمه انواع کیف پول‌های سخت افزاری امن هستند اما بعضی از آن‌ها با استفاده از عناصر امنیتی پیشرفته، امنیت بالاتری دارند.

صفحه نمایشوجود یک صفحه نمایش برای کاربری راحت‌تر بسیار مناسب است.

پین کددارا بودن پین کد ویژگی بسیار مهمی است. زیرا اگر کیف پول شما به سرقت برود تا زمانی که پین کد شما در اختیار آن‌ها نباشد نمی‌توانند دارایی را انتقال دهند!

قطعا برای انتخاب بهترین کیف پول سخت افزاری مطابق با شرایط خود دچار تریددهایی خواهید شد. پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین ایرانیکارت در ارتباط باشید تا به صورت رایگان شما را راهنمایی کنند.

مقایسه انواع کیف کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

برخلاف کیف پول‌های سنتی، کیف پول‌های دیجیتال، ارز را ذخیره نمی‌کنند. در واقع، ارزها در هیچ مکان واحدی ذخیره نمی‌شوند یا در هیچ کجا به شکل فیزیکی وجود ندارند. تمام آنچه وجود دارد سوابق تراکنش‌های ذخیره شده در است. کیف پول‌های رمزنگاری برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که کلیدهای عمومی و خصوصی شما را ذخیره می‌کنند و با بلاک‌چین‌های مختلف ارتباط برقرار می‌کنند تا کاربران بتوانند موجودی خود را کنترل کنند، پول ارسال کنند و سایر عملیات‌ها را انجام دهند.

وقتی شخصی برای شما یا هر نوع ارز دیجیتال دیگری ارسال می‌کند و یا زمانی که اقدام به می کنید، در اصل مالکیت ارز‌ها را به آدرس کیف پول شما امضا می‌کند.

برای اینکه بتوانید آن ارز‌ها را خرج کنید و قفل وجوه را باز کنید، کلید خصوصی ذخیره شده در کیف پول شما باید با آدرس عمومی که ارز به آن اختصاص داده شده مطابقت داشته باشد. اگر کلیدهای عمومی و خصوصی مطابقت داشته باشند، موجودی کیف پول دیجیتال شما افزایش می‌یابد و موجودی فرستنده‌ها نیز بر همین اساس کاهش می‌یابند. هیچ تبادل واقعی ارز واقعی وجود ندارد. این تراکنش صرفاً با یک رکورد تراکنش در بلاک چین و تغییر موجودی در کیف پول ارز دیجیتال شما مشخص می‌شود.

انواع کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد که راه‌های مختلفی برای ذخیره و دسترسی به ارز دیجیتال شما ارائه می‌دهند. کیف پول‌ها را می‌توان به سه دسته مجزای نرم افزاری، سخت افزاری و کاغذی تقسیم کرد.

کیف پول‌های نرم افزاری

کیف پول‌های نرم افزاری به صورت اپلیکیشن روی موبایل یا رایانه نصب می‌شوند که می‌توانند به صورت دسکتاپی، موبایلی یا آنلاین باشند.

این کیف پول‌ها بر روی رایانه شخصی یا لپ تاپ دانلود و نصب می‌شوند. آن‌ها فقط از طریق رایانه‌ای که در آن بارگیری می‌شوند قابل دسترسی هستند. کیف پول‌های دسکتاپ یکی از بالاترین سطوح امنیت را ارائه می‌دهند اما اگر رایانه شما هک یا ویروسی شود، این امکان وجود دارد که تمام سرمایه خود را از دست بدهید. کیف پول‌های Exodus ،Electrum ،Mycelium از جمله بهترین کیف پول‌های دسکتاپی معتبر برای ویندوز و مک هستند.

کیف پول‌های سخت افزاری

کیف پول کاغذی

در کیف پول کاغذی، آدرس کیف پول شما به صورت یک کد QR روی کاغذ درج می‌شود. استفاده از کیف پول کاغذی نسبتاً ساده است. انتقال بیت کوین یا هر ارز دیگر به کیف پول کاغذی شما با انتقال وجه از کیف پول نرم افزاری به آدرس عمومی نشان داده شده در کیف پول کاغذی شما انجام می‌شود. کیف پول کاغذی امنیت بالایی دارد اما از نظر فیزیکی بسیار آسیب‌پذیر است.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال چه ویژگی‌هایی دارد؟

تعریف واحدی برای سنجش و مقایسه بهترین کیف پول از میان همه انواع کیف پول ارز دیجیتال نمی‌توان انجام داد چرا که هر نوع کیف پول ویژگی خاصی ارائه می‌دهد. با این حال چند ویژگی اصلی وجود دارد که باعث سهولت در استفاده و در نتیجه کاربردی شدن کیف پول می‌گردد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیف پول چند ارزی

به صورت کلی اگر کیف پولی ویژگی چند ارزی را داشته باشد، یعنی امکان ذخیره‌سازی بیش از یک نوع دارایی دیجیتال را فراهم کند برای نگهداری رمزارز مناسب است. چرا که اگر برای مثال برای بیت کوین، اتریوم و… هر کدام به صورت جداگانه یک کیف پول تهیه کنید، مدیریت آن قطعا سخت خواهد بود.

انواع کیف پول های ارز دیجیتال

کیف پول آفلاین

امن‌ترین کیف پول‌های رمزنگاری، کیف پول سخت افزاری است که امکان امضای تراکنش‌های ارز دیجیتال را به صورت آفلاین فراهم می‌کند. این نوع از کیف پول‌های رمزنگاری شده را می‌توان برای ذخیره تعداد زیادی ارز دیجیتال استفاده کرد.

کیف پول با صرافی داخلی

کیف پول‌هایی با وجود پلتفرم معاملاتی درون خود، برای معامله‌گران کریپتو بهترین هستند زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهند بدون شخص ثالث ارز دیجیتال را بخرند و بفروشند. به این ترتیب در هزینه تراکنش هم صرفه جویی خواهد شد.

امنیت کیف پول ارز دیجیتال

سطح امنیت کیف پول‌ها به درجات مختلفی تقسیم می‌شود. سطح امنیت به نوع کیف پولی که استفاده می‌کنید (دسکتاپی، موبایل، آنلاین، کاغذی، سخت افزار) و ارائه دهنده خدمات بستگی دارد. وب سرور یک محیط ذاتاً پرخطر برای نگهداری رمز ارز در مقایسه با نسخه آفلاین است. کیف پول‌های آنلاین می‌توانند کاربران را در معرض آسیب‌پذیری‌های احتمالی در پلتفرم کیف پول قرار دهند که می‌تواند توسط هکرها برای سرقت وجوه شما مورد سوء استفاده قرار گیرد. از سوی دیگر، کیف پول‌های آفلاین را نمی‌توان هک کرد زیرا به اینترنت متصل نیستند.

اگرچه کیف پول‌های آنلاین آسیب‌پذیرترین و مستعد حملات هکری هستند اما هنگام استفاده از هر کیف پولی باید اقدامات احتیاطی امنیتی جدی اجرا و رعایت شود. به یاد داشته باشید که مهم نیست از چه کیف پولی استفاده می‌کنید، گم کردن کلیدهای خصوصی باعث از دست دادن پول شما می‌شود. به طور مشابه، اگر کیف پول شما هک شود یا ارزی را برای یک کلاهبردار بفرستید، راهی برای بازپس گیری ارز از دست رفته یا معکوس کردن تراکنش وجود ندارد. بنابراین شما باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

بیشتر بخوانید : ledger

کارمزد کیف پول‌های ارز دیجیتال

به طور کلی، کارمزد تراکنش‌های کیف پول‌های رمزنگاری از کارمزدهای بانکی سنتی بسیار کمتر هستند. گاهی اوقات باید برای انواع خاصی از تراکنش ها، به عنوان کارمزد پردازش به ماینرهای شبکه کارمزد پرداخت شود، در حالی که برخی از تراکنش‌ها اصلاً کارمزدی ندارند. همچنین در برخی از انواع کیف پول ارز دیجیتال، امکان شخصی‌سازی هزینه کارمزد وجود دارد. برای مثال در برخی موارد، تراکنش شما اولویت پایینی دارد و شما می‌توانید کارمزد پایین‌تری پرداخت کنید که در مقابل تراکنش شما هم در مدت زمان طولانی‌تری پردازش خواهد شد. همچنین اگر نیاز دارید که تراکنش شما به سرعت تکمیل و تأیید شود، ممکن است لازم باشد مبلغی را که مایل به پرداخت هستید افزایش دهید. در نهایت کارمزد کیف پول‌ها مسئله نگران کننده‌ای نیست چرا که معمولا این مقدار ناچیز است.

کیف پول سخت افزاری یا نرم افزاری؟ کدام یک بهتر است؟

ولت‌های سخت افزاری چندین مزیت دارند مانند اینکه شما کنترل کامل ارزهای دیجیتال خود را دارید. برخلاف کیف پول نرم افزاری، نیازی به اعتماد به یک نهاد خارجی که در معرض نقض امنیتی است وجود ندارد. حتی اگر کیف پول سخت افزاری خود را گم کنید، می‌توانید به سادگی دارایی‌های خود را به یک کیف پول جدید بازگردانید.

کیف پول‌های سخت افزاری رایگان نیستند اما آرامش خاطر برای امنیت بیشتر، اغلب ارزش آن را دارد!  

کیف پول‌های سخت افزاری به شما امکان می‌دهد آدرس‌های رمز ارز خود را نظارت کنید. کلیدهای خصوصی در کیف پول سخت افزاری ذخیره می‌شوند و هرگز از دستگاه خارج نمی‌شوند. هنگامی که می‌خواهید پرداخت را تأیید کنید، تراکنش در داخل کیف پول سخت افزاری امضا می‌شود و خروجی به برنامه ارسال می‌شود. به طور کلی از سایر گزینه‌های جایگزین امن‌تر هستند، زیرا هک کردن آن‌ها بسیار سخت است. با این حال انعطاف کیف پول‌های نرم افزاری را نیز ندارند زیرا برای هر تراکنش باید دستگاه خود را همراه داشته باشید.

استفاده از کیف‌پول‌های نرم افزاری راحت‌تر از سایر انواع کیف‌پول‌ها است و شما می‌توانید از مرورگر هر دستگاهی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین دارای ویژگی‌های خوب زیادی مانند خرید سریع، فروش و معامله ارزهای دیجیتال هستند. با این وجود، ولت‌های نرم افزاری کلیدهای خصوصی شما را در یک سرور مرکزی ذخیره می‌کنند که آن‌ها را کمی شبیه بانک‌ها می‌کند و به نوعی، شما حریم خصوصی و مالکیت رمز ارز خود را ندارید. همچنین، اگر قربانی یک حمله فیشینگ شوید، مهاجم می‌تواند به کیف پول شما دسترسی پیدا کند و ارزهای دیجیتال شما را بدزدد. زیرا کلید خصوصی شما به صورت آنلاین ذخیره می‌شود. به صورت کلی امنیت یکی از مهم‌ترین موارد فعالیت در بازار ارز دیجیتال محسوب می‌شود که کیف پول‌های سخت افزاری بسیار بهتر از سایر کیف پول‌ها امنیت لازم را ارائه می‌دهد.

پول سخت افزاری

در جدول زیر ویژگی‌هایی هم چون تعداد ارزهای قابل پشتیبانی، وضعیت امنیت، قابلیت حمل، رابط کاربری، قابلیت بروزرسانی، قابلیت تبدیل ارز و شرایط باتری کیف پول‌های یاد شده، مورد بررسی قرار گرفته است.