استان ها

تخفیف ۱۰۰ درصدی بوم‌گردی‌های شهرستان گناباد در حمایت از راه‌اندازی فرودگاه منطقه‌ای شهدای گناباد

تخفیف ۱۰۰ درصدی بوم‌گردی‌های شهرستان گناباد در حمایت از راه‌اندازی فرودگاه منطقه‌ای شهدای گناباد

به گزارش تیتر نیوز از خراسان، حمیدرضا محمودی قوژدی با اعلام این خبر افزود: فرودگاه منطقه‌ای شهدای شهرستان گناباد با پیگیری های مسئولان شهرستانی، استانی و کشوری در سال جاری با دو پرواز در هفته از مقصد تهران به گناباد و برعکس توسط شرکت هواپیمایی وارش افتتاح شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گناباد با بیان این‌که حمل و نقل از ارکان اصلی توریسم است و این صنعت به‌عنوان یکی از مهمترین و پردرآمدترین منابع جهان به‌شمار می‌رود، ادامه داد: سیستم حمل و نقل هوایی یکی از عمده‌ترین عناصر تشکیل دهنده صنعت گردشگری است که بخشی از هزینه‌های گردشگران را به خود اختصاص می‌دهد.

محمودی با بیان این‌که حمل و نقل به منزله شریان‌های حیاتی کشورها و چشم انداز توسعه نمادی بنیادین شهری و بدیهی‌ترین نشانه‌های سطح توسعه در رویکرد گردشگری در منطقه به شمار می‌رود تشریح کرد با توجه به تردد سالانه تعداد قابل توجهی مسافر و گردشگر از مبادی ورودی شهرستان ایجاد زیرساخت فرودگاه گناباد لازمه رونق صنعت گردشگری بوده و نقش بسزایی در این زمینه دارد و در همین راستا جلسات توجیهی و آموزشی متعددی با بهره برداران و مدیران تاسیسات گردشگری شهرستان برگزار شد که از این فرصت به‌وجود آمده ضمن برنامه‌ریزی منسجم و مدون به منظور حداکثر بهره‌برداری در قالب حمایت از فرودگاه نوپای گناباد صورت پذیرد.

محمودی قوژدی افزود: با اعلام آمادگی بخش عمده‌ای از تاسیسات بوم‌گردی شهرستان در راستای حمایت از فرودگاه کمیته‌های تخصصی با استفاده از تشکل‌های مردم نهاد، صاحب نظران و متخصصان امر برگزار شد و مقرر شد با توجه به سابقه شهرستان گناباد در برگزاری موفق تورهای گردشگری موضوعی هم‌چون تور زعفران، تور های کویر نوردی خانوادگی و … حمایت‌های بوم‌گردی‌ها در قالب برگزاری جشنواره پاییزه گردشگری شهرستان گناباد گنجانده شود.

او تصریح کرد: بوم‌گردی‌های شهرستان بسته‌های تخفیفی خود را در دو گروه شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی اقامت برای گردشگرانی است که به‌صورت گروهی در قالب تورهای گردشگری دفاتر خدمات مسافرتی مجوز دار که از طریق فرودگاه منطقه ای گناباد وارد شهرستان شوند

محمودی قوژدی افزود: تخفیف ۷۰ درصدی اقامت برای گردشگرانی است که به‌صورت انفرادی یا خانوادگی از طریق فرودگاه منطقه‌ای گناباد وارد شهرستان شوند.

او تصریح کرد: این طرح با هدف حمایت از فرودگاه منطقه‌ای شهدای گناباد در ماه‌های آبان و آذر سال جاری اجرا خواهد شد، گفت: گردشگران، مدیران شرکت‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گناباد و پایگاه میراث جهانی قنات قصبه با شماره تلفن‌های 05157224975_05137236227 تماس گیرند.

شهرستان گناباد دارای ۱۷۷ اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی ایران و بیش از ده‌ها اثر شناسایی شده و واجد ارزش و نیز ده‌ها جاذبه گردشگری و صنایع دستی منحصربه‌فرد است. شهرستان گناباد در فاصله ۲۷۷ کیلومتری از جنوب مشهد قرار دارد.

۴۶