ورزشی

دردسر اسپالتی برای خط حمله آتزوری

بحران خط حمله تیم ملی ایتالیا در آستانه بازی با مالت و انگلیس تشدید شده است.

به گزارش تیتر نیوز و به نقل از بی ساکر، لوچانو اسپالتی به دنبال راه حلی برای مشکل خط حمله ایتالیا در آستانه دو بازی مهم انتخابی یورو ۲۰۲۴ برابر مالت و انگلیس است. قهرمان اروپا در چهار بازی خود در گروه تنها ۶ بار گلزنی کرده است که ۱۰ گل کمتر از انگلیس صدرنشین بوده است. ایتالیا فعلا بالاتر از اوکراین و مقدونیه شمالی در رده دوم قرار دارد.

مصدومیت و محرومیت ستاره‌های کلیدی

ایتالیا همچنین بدون ساندرو تونالی و نیکولو زانیولو به میدان خواهد رفت. این دو بازیکن به دست داشتن در شرط بندی‌های غیرقانونی متهم شدند. بدین ترتیب آن‌ها از اردوی تیم ایتالیا خارج شده و ساموئله ریچی و استفان الشعراوی جایگزین آن‌ها شدند.

اعتراف دو ستاره ایتالیا به شرط‌بندی غیرقانونی!

چیرو ایموبیله مهاجم کهنه کار لاتزیو و متئو رتگی، بازیکن متولد آرژانتین که شروع  خوبی در جنوا ایتالیا داشته، هر دو مصدوم هستند و دردسر زیادی برای اسپالتی ایجاد کردند.

طلسم مهاجمان جانشین

جانلوکا اسکاماکا در شش بازی دو بار برای باشگاه جدیدش آتالانتا گلزنی کرده است، اگرچه او به دلیل مصدومیت همسترینگ اوایل فصل با مشکل مواجه شده بود و پس از ۱۱ بازی ملی هنوز نتوانسته برای آتزوری گلزنی کند.

در همین حال، مویزه کین برای اولین بار در دو سال گذشته به اردوی ایتالیا دعوت شد و هنوز موفق به گلزنی در این رقابت‌ها نشده است.

فدریکو کیه‌زا نیز برای بازی با مالت در دسترس نخواهد بود ولی می‌تواند در ومبلی تیمش را همراهی کند. کیه‌زا در هفته‌های ابتدایی فصل نشان داد که می‌تواند مهاجم مرکزی بازی کند. او توانست چهار گل در هفت بازی به ثمر برساند و درخشش خوبی در سری آ داشت.

جاکومو راسپادوری نیز یک بازیکن ایده‌آل برای اسپالتی به نظر می‌رسد و در پیروزی ۱، ۲ ماه گذشته مقابل اوکراین عملکرد خوبی داشت.

دردسر اسپالتی برای خط حمله آتزوری

هدف اصلی اسپالتی کسب سهمیه حضور در جام جهانی ۲۰۲۶ است که قرار است در کشورهای ایالات متحده، کانادا و مکزیک برگزار شود. پس از این‌ که ایتالیا جام‌های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ را از دست داد، انگیزه زیادی برای حضور در دوره بعد بازی‌ها دارد.

این مربی همچنین مارکو وراتی، هافبک کهنه کار را که از پاری سن ژرمن به العربی قطر نقل مکان کرد، به اردوی لاجوردی‌پوشان دعوت نکرد.

پس از از دست دادن جام جهانی سال گذشته، ایتالیا، قهرمان اروپا شروع ضعیفی در رقابت‌های مقدماتی یورو تحت هدایت روبرتو مانچینی داشت و در  خانه به انگلیس باخت. ایتالیا در گروه C با شش امتیاز کمتر از انگلیس و بالاتر از اوکراین و مقدونیه شمالی در رده دوم است.

انتهای پیام

کارگروه خبری علوم ورزشی

با تمرکز بر تحقیق و ارائه‌ی اطلاعات به‌روز و دقیق، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به دنبال افزایش دانش و آگاهی ورزشی خوانندگان هستم. از نکات تازه‌ترین تکنیک‌ها تا راهنمایی‌های تمرینی، همراهی با من برای تجربه‌ی یک دنیای ورزشی پویا و هیجان‌انگیز را تجربه کنید.