اجتماعی

در غزه بیمارستان را گورستان کردند/جهان با پدیده‌ای فراتر از نسل‌کشی روبروست

در غزه بیمارستان را گورستان کردند/جهان با پدیده‌ای فراتر از نسل‌کشی روبروست

رییس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه شب گذشته رژیم صهیونیستی در غزه حمام خون راه انداخته و بیمارستان را تبدیل به گورستان کرد، گفت: همه آنچه که سال‌ها به عنوان حقوق بشر انسان‌گرای غرب بر توحش غربی‌ها نقاب زده بود، شب گذشته کنار زده شد.

به گزارش تیتر نیوز، دکتر رئیس زاده – رئیس کل سازمان نظام پزشکی در تجمع کادر بهداشت و درمان در حمایت از مردم مظلوم غزه و محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان غزه، گفت: شب قبل بمباران بیمارستان قلب همه را به درد آورد و این موضوع را تسلیت عرض می‌کنم. تقدیر ما این است که در این روزگار زنده باشیم و با چشمان بهت‌زده مردم دنیا، قومی وحشی و درنده‌خو و خالی از هر ارزش انسانی در غزه مظلوم و مقاوم حمام خون به راه ‌اندازند و بیمارستان را تبدیل به گورستان کند و کشتار فاجعه بار دیر یاسین در سال ۱۹۴۸ میلادی را زنده کنند.

وی افزود: امروز گویا امتحان تشنگی با فلسطین است و دریا را بستند اما دریا با فلسطین است. امروز خورشید در آسمان غزه بر سر و دست و پای قطع شده کودکان و پیکر خونین مادران می‌تابد. امروز اشک و آه و بغض ما از جنس روز شهادت حاج قاسم سلیمانی است. جهان امروز با پدیده‌ای فراتر از نسل کشی روبرو شده است. شب قبل همه آنچه که سال‌ها به عنوان حقوق بشر انسان‌گرای غرب بر توحش غربی‌ها نقاب زده بود، کنار زده شد.

او تاکید کرد: فاجعه بزرگتر این است که هنوز عده‌ای در خواب خرگوشی خود در توهمات هستند و می‌پرسند چرا در لانه زنبور انگشت کردند؟ لانه زنبور در قلب دنیای اسلام چه می‌کند؟ گفته‌اند که آیا بمباران بیمارستان کار رژیم صهیونیستی بوده است؟ مگر به اذعان مقامات بهداشت و درمان فلسطین در طول ۱۰ روز گذشته بیمارستان الشفا و … بمباران و تخریب نشده است؟ مگر رژیم صهیونیستی ضرب‌العجل تخلیه بیمارستان نداد؟ مگر نخواست پزشکان بدون مرز آن منطقه را ترک کنند؟ این همه جنایت آیا جای سوالی برای جنایت بزرگ شب گذشته می‌گذارد؟

وی افزود: اوضاع بهداشت ودرمانی در غزه از هم فروپاشیده و حجم بالای اجساد از توان مدیریت خارج است و بیش از ۵۰ هزار زن باردار در این ایام نیاز به مراقبت مامایی دارند و بیش از ۵۰۰۰ نفر از آنها در همین روزها باید فارغ شوند.  در خیابان‌ها بدون بیهوشی عمل جراحی می‌کنند و همکاران ما در بهداشت و درمان غزه ده‌ها روز است که خواب و خوراک نداشتند و در حال درمان، خبر شهادت عزیزان‌شان را به آنها می‌دهند. آیا اینها جای سوال برای مردم آزاده دنیا باقی گذاشته است؟ آیا این همه سوابق تاریخی برای جهان اسلام کافی نیست؟ قوم صهیونیست سه اعتقاد دارند که با جان کثیف آنها عجین است؛ فکر می‌کنند قوم برگزیده خدا هستند و هر کاری را مجاز هستند انجام دهند. اعتقاد بعدی این است که رکوددار اشغالگری در طول تاریخ هستند اما تنها اشغال‌گرانی هستند که قربانی‌اند و اعتقاد سوم‌شان این است که غیر یهود بشر نیستند و این را در پروتکل‌های خود آورده‌اند.

او ادامه داد: این واقعیت تاریخی که این قوم درنده باید در محیطی جدا محصور شوند را اروپا و آمریکا زودتر از همه فهمیدند و ۷۰ سال قبل فهمیدند که این قوم غاصب باید در جایی دور از اروپا باشند. جنایت بی‌مرز، مقاومت بی‌مرز و حمایت بی‌مرز می‌خواهد.

وی با تاکید بر اهمیت کنشگری در عرصه جهانی، گفت: ما کادر بهداشت و درمان باید به وظیفه خود عمل کنیم و قدرت روایت مهم است. با قومی که نه منطق قدرت را می‌فهمد و نه قدرت منطق، باید با زبان زور بی‌حساب و قدرت صحبت کرد.   نباید از هیمنه پوشالی این رژیم بترسیم. برادران ما که در غزه به شهادت می‌رسند ضرر نکردند.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.