فرهنگ و هنر

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز برگزار می‌شود

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز برگزار می‌شود

تیتر نیوز/آذربایجان شرقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز پس از چهار سال وقفه در دهه‌ی دوم آبان‌ماه ۱۴۰۲ خبر داد.

سیدمحمدحسین بلاغی با اعلام این خبر گفت: هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب و اولین نمایشگاه ملی عفاف و حجاب امسال در دهه‌ی دوم آبان‌ماه در تبریز برگزار می‌شود.

وی افزود: نمایشگاه کتاب تبریز به عنوان شاخص‌ترین و پرمخاطب‌ترین رویداد فرهنگی شمالغرب کشور، پس از چهار سال وقفه، امسال با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حمایت و همراهی استاندار آذربایجان‌شرقی و همکاری سایر نهادهای استانی برگزار می‌شود.

وی ایجاد فضای رفابتی سازنده‌ در حوزه نشر و همچنین ایجاد فرصت برابر برای تسهیل دسترسی علاقمندان به تازه‌های نشر را از نقاط قوت نمایشگاه کتاب تبریز عنوان کرد و گفت: در طول سال اقدامات مختلفی برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه در استان انجام می‌گیرد اما برپایی نمایشگاه کتاب را می‌توان نقطه‌ی عطف این اقدامات عنوان کرد.

بلاغی استقبال گسترده مردم از این رویداد فرهنگی در دوره‌های پیش را حاکی از اهمیت و جایگاه نمایشگاه کتاب در میان مردم برشمرد و افزود: نمایشگاه کتاب یکی از مطالبات اصلی اصحاب فرهنگ و اقشار مختلف مردم است که امیدواریم امسال نیز به نحو شایسته‌ای برگزار گردد.

وی همچنین برپایی نخستین نمایشگاه ملی عفاف و حجاب را فرصت مغتنمی برای نمایش ظرفیت‌های این حوزه در استان عنوان کرد.

به گزارش تیتر نیوز، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، وی از ناشران استانی و فعالان حوزه مد و لباس دعوت کرد تا حضوری فعال در این رویداد فرهنگی داشته باشند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.