اخبار کسب و کاراقتصادی

هر آنچیزی که باید از لمینت ناخن بدانید

ژلیش ناخن (Gelish) چیست؟

ژلیش ناخن (Gelish)؛ تکنیکی است که با کمک انواع لاک‌های ژل ترکیبی از مونومرهای جامد و با قرار گرفتن در معرض نور “UV” سخت و خشک می‌شوند. در واقع، لاک ژل، یک جلا دهنده قوی و محکم می‌باشد که وقتی تحت نور خاصی باشد، دوام و ماندگاری بالایی پیدا میکند.
به عبارتی اشعه ماوراءبنفش، سریعا لاک را خشک کرده تا براق بودن آن حفظ شود. مواد ژل بسیار قوی است، اما به آسانی و بدون آسیب رساندن بیش از حد به بستر ناخن‌های طبیعی، میتوان آنها را پاک نمود. برای آگاهی از خرید لمینت ناخن تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

هر آنچیزی که باید از لمینت ناخن بدانید

وسایل مورد نیاز برای انجام ژلیش ناخن

اقلام موردنیاز برای انجام و خرید لاک ژل یا ژلیش ناخن شامل این موارد است:

 • لامپ LED یا UV
 • فایل‌های شیشه ای یا کریستالی
 • بافر ناخن
 • روغن کوتیکول
 • میله های چوب نارنجی یا فیلرهای فولادی ضد زنگ
 • الکل
 • کت پایه
 • تاپ کت
 • لاک‌های ژل

آموزش مراحل انجام ژلیش ناخن

در قسمت زیر، کلیه مراحل انجام ژلیش ناخن را که می‌توان در خانه و یا سالن‌های آرایشی انجام داد را به صورت گام به گام آموزش می دهیم:

اولین مرحله از انجام ژلیش ناخن؛ کوتاه کردن و سوهان زدن ناخن‌ها است

اولین قدم برای داشتن یک مانیکور ژل ناخن، فرم دادن به ناخن‌ها‎ است. برای انجام این‎ کار، از ناخن‌گیر استفاده کنید تا آنها را به اندازه و شکلی که می‌خواهید در بیاورید، سپس با استفاده از سوهان ناخن، لبه های آنها را گرد کنید.

درمورد ناخن بیشتر بخوانید: .

مرحله دوم ژلیش ناخن؛ هل دادن کوتیکولهای ناخن به عقب

در این مرحله از یک فشار دهنده استفاده کنید تا کوتیکول‌های ناخن خود را به عقب برانید تا قسمت بیشتری از آنها را به نمایش بگذارید. سپس، روغن کوتیکول را برای تغذیه پوست اطراف ناخن به آنها بزنید. برای اطلاعات بیشتر؛ مطلب را در مشاهده بفرمایید.

3- صاف کردن سطح ناخن‌ها با کمک بافر

صاف کردن ناخن‌ها با استفاده از وسیله ای به نام بافر به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که سطح ناخن برای اعمال لاک ژل صاف شده است. هرچه سطح ناخن ها صاف تر باشد، مراحل ژلیش بر روی ناخن ها، بهتر عمل خواهد کرد.

مرحله چهارم در انجام ژلیش روی ناخن؛ پاک کردن ناخن

ناخن‌های خود را به خوبی با الکل یا پاک کننده های دیگر تمیز کنید تا لاک مستقیماً به ناخن طبیعی شما بچسبد. هر گونه ناخالصی، مانند باقیمانده روغن کوتیکول یا ذرات گرد و غبار، می‌تواند باعث بلند شدن زودرس لاک شود.

مرحله پنجم، اعمال پوشش پایه

حالا برای اولین لایه پولیش، از یک لایه پایه ژل خوب بهره بگیرید. این کار منجر به چسبیدن پولیش می‌شود تا دوام بیشتری داشته باشد. بنابراین، یک لایه نازک از لاک پایه روی کل ناخن بمالید، سپس آنها را زیر لامپ UV یا نور LED خشک نمایید تا خشک شوند. حداقل 30 ثانیه تا یک دقیقه طول می‌کشد تا پوشش پایه خشک گردد.

مرحله ششم از ژلیش برای ناخن؛ زدن لاک ژل است

لاک ژل خود را قبل از استفاده به خوبی تکان دهید تا ترکیب غلیظ آن به درستی مخلوط شود. سپس یک لایه نازک از لاک ژل را تا لبه های ناخن‌ها بزنید.
بهتر است، لاک ژل را تا حد ممکن نزدیک به کوتیکول اعمال نمایید. تکنسین‌های ناخن، حداقل دو لایه لاک را پیشنهاد می‌کنند، اما هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، نتیجه بهتر خواهد بود. توجه داشته باشید که هر لایه از لاک خود را خشک کنید و ناخن‌های خود را حداقل 30 ثانیه زیر لامپ قرار دهید تا خشک شود.

مطالعه بیشتر در مورد زیبایی و سلامت ناخن: .

مرحله آخر برای انجام ژلیش روی ناخن ها؛ اعمال تاپ کت است

نحوه پاک کردن ژلیش یا لاک ژل از روی ناخن ها به چه صورت است؟!

برای پاک کردن ژلیش از ناخن‌؛ آنها را به سادگی با کمک یک پد پنبه‌ای آغشته به پاک‌کننده قوی استون پاک کرده و با یک تکه فویل در جای خود نگه دارید. برای حذف کردن لاک ژل از هیچ سوهانی استفاده نمی‌شود، بنابراین به ناخن‌های طبیعی آسیب نمی‎رسد.

با چوب مخصوص ، لاک ژل باقی مانده را به آرامی بردارید، مراقب باشید به آنها فشار نیاورید. در آخر، سطح ناخن را با یک بافر به آرامی صاف کنید. پس از حذف لاک ژل، زمان با استفاده از زدن مقداری روغن و ماساژ دادن است.

مراقبت های مورد نیاز بعد از ژلیش ناخن یا لاک ژل چیست؟

برای اینکه بعد از انجام ژلیش ناخن و یا لاک موقتی؛ مدت بیشتری را از زیبایی آنها لذت ببرید، بهتر است مراقبت‌های خاصی را انجام دهید که در پایین به آنها اشاره می‌کنیم:

 • در 24 ساعت اول پس از اعمال ژلیش، مراقب باشید، در این مدت از گرمای شدید (سونا یا تخت آفتاب) اجتناب کنید.
 • از روغن کوتیکول برای ناخن‌های خود دو بار در روز استفاده نمایید. زیرا ناخن‌ها مانند مو و پوست باید همواره مرطوب و تغذیه شوند.
 • از مواد شیمیایی خشن مانند استون و محصولات پاک کننده ناخن بدون محافظ، خودداری کنید و همیشه دستکش لاستیکی بپوشید.
 • ناخن‌های خود را در اندازه معقول و مناسب نگه دارید.
 • بهتر است، خودتان لاک ژل را حذف نکنید، مگر اینکه در مورد فرآیند پاک کردن صحیح آن، آموزش دیده باشید. چون که پاک کردن نادرست لاک ژل، می‌تواند منجر به آسیب ناخن‌ها شود.

انواع ژلیش ناخن یا لاک ژل! چند نوع ژلیش ناخن وجود دارد و کدام روش ژلیش برای شما بهتر است؟

به طور کلی، سه نوع ژلیش ناخن و یا لاک ژل وجود دارد که در زیر هر یک از آنها را معرفی می‌کنیم.

در مقایسه با انواع دیگر لاک ژل‌ها؛ ژل سخت، قوی‌ترین است. به همین دلیل می‎تواند به عنوان یک محافظ برای ناخن طبیعی عمل کند. به علاوه هارد ژل، قوام غلیظی دارد و با ریختن یک لایه از آن روی سطح ناخن، اعمال می‌شود. هارد ژل، معمولاً با مراقبت مناسب حدود 3 تا 4 هفته دوام خواهد داشت.

ژل نرم یا سافت ژل (Soft Gel)

ژل نرم یا خیس (Soft Gel) را می‎توان با خیساندن در استون پاک کرد. سافت ژل برای نگه داشتن به اندازه کافی قوی نیست، اما به ناخن‌های طبیعی که کوتاه تا متوسط هستند، استحکام می‌بخشد. قوام و غلظت آن چیزی بین ژل سخت و لاک ژل است و زیر نور UV یا LED در حدود 30 ثانیه خشک می‌شود. ژل نرم، حدود 2 تا 4 هفته دوام می‌آورد و ظاهر مناسبی دارد.

دوام و ماندگاری ژلیش ناخن چقدر است؟!

ژلیش ناخن؛ ماندگارترین نوع کاشت و است، زیرا لاک ژل ضخیم بوده و به ناخن طبیعی شما با چسبندگی بسیار قوی، می‌چسبد. با رعایت برخی از نکات و مراقبت‌های لازم می‎توانید تا مدت زیادی ژلیش ناخن خود را داشته باشید. اما نیازی نیست که خیلی راحت از انگشتان خود استفاده کنید، زیرا لاک ژل تا سه هفته بر روی ناخن‌ها باقی می‎ماند.

مزایای ژلیش ناخن چیست؟

در پایین به مزایا و فواید ژلیش ناخن اشاره می‎کنیم:

 • بعد از ژلیش ناخن، هیچ گونه خراش، تراشه، فرورفتگی و یا لکی بر روی ناخن‌ها وجود نخواهد داشت.
 • لاک ژل، محافظت طبیعی و قوی از ناخن را فراهم می‎کند.
 • لاک ژل به راحتی در مدت 10 الی 15 دقیقه از روی ناخن‎‌‌ها حذف می‌شود.
 • ژلیش ناخن، سخت و انعطاف پذیر است.
 • لاک ژل، ماندگاری طولانی دارد.
 • ژلیش ناخن، خیلی سریع خشک می‌شود.
 • لاک ژل در انواعی از رنگ‎های زیبا وجود دارد.
 • ژلیش، ظاهری طبیعی و زیبا به ناخن‌ها می‌بخشد.

ژلیش ناخن بهتر است یا لاک معمولی؟

به گفته رسانه ، اگرچه مانیکور ژلی می تواند زیبا و ماندگار باشد، اما می تواند روی ناخن ها سخت باشد. مانیکور ژل می تواند باعث شکنندگی، لایه برداری و ترک خوردن ناخن شود و استفاده مکرر از آن می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست و پیری زودرس پوست دست ها را افزایش دهد.

ژلیش ناخن، شامل پوشش ژل‌های رنگی است که به طرز فریبنده ای شبیه لاک‌های معمولی هستند. آنها معمولا تخریب ناپذیر و براق هستند. لاک‌های ژل از مواد قوی‌تری نسبت به لاک‌ معمولی تشکیل شده‌اند. به همین علت، ناخن‌ها را قوی‎تر و محکم‎تر می‎کنند تا در برابر سایش و آسیب‌های دیگر مقاومت داشته باشند.

همچنین، ژلیش ناخن در زیر یک لامپ UV یا LED قرار می‎گیرد تا دوام بیشتری داشته باشد. از طرفی لاک ژل بر روی ناخن ضخیم به نظر نمی‌رسد. در حالی که لاک معمولی، می‎تواند در عرض دو تا سه روز پاک شود، اما کاشت ژلیش برای هفته ها بدون آسیب باقی می‌ماند.

عوارض ژلیش ناخن یا لاک موقتی چیست؟

ژلیش ناخن یا لاک موقتی بر جریان خون و در نتیجه اکسیژن رسانی و رشد طبیعی ناخن‎های طبیعی شما تاثیر می‌گذارد. از سوی دیگر لاک ژل باعث کم آبی و خشک شدن ناخن‎ها می‌شود. نوشیدن آب زیاد برای ناخن‌ها نیز مفید است. همچنین، استفاده از روغن کوتیکول و مرطوب کننده بر روی ناخن‎ها برای حفظ سلامت و آبرسانی آن‌ها بعد از انجام هر نوع مانیکور از جمله لاک ژل، توصیه می‎شود. همچنین، ژلیش ناخن منجر به نازک و ضعیف شدن ناخن خواهد شد و یا رنگ آنها تغییر می‎کنند.

نکات مهم درمورد ژلیش ناخن‌ یا لاک موقت که بهتر است بدانید

نکات مهم درمورد ژلیش ناخن شامل این نکته ها است:

 • قبل از استفاده از لاک ژل آن را کاملا تکان دهید تا ژل به خوبی مخلوط شود تا به پس از زدن آن به خوبی بچسبد.
 • برای مراقبت از لاک ژل و افزایش ماندگاری آن، یک رقیق کننده تهیه کنید. اگر پولیش یا لاک شما غلیظ‌تر از حد معمول باشد، کافیست چند قطره از آن بریزید و آن را به شدت تکان دهید.
 • اشعه ماوراء بنفش اثرات مضری برای پوست، کوتیکول و همچنین ناخن‌ها دارد. اما اگر می‎خواهید، ناخن‌های خود را زیر اشعه UV درمان کنید، باید قبل از قرار دادن ناخن های خود در زیر آن از ضد آفتاب با SPF بالاتر بهره بگیرید.
 • آب داغ بدترین دشمن ژلیش ناخن است. بنابراین، توصیه می‌شود، زمان زیادی را زیر دوش آب گرم و جکوزی نباشید و همینطور هنگام شستن ظرف‌ها از دستکش لاستیکی استفاده کنید.

ژلیش ناخن (Gelish) چیست؟

ژلیش ناخن (Gelish)؛ تکنیکی است که با کمک انواع لاک‌های ژل ترکیبی از مونومرهای جامد و با قرار گرفتن در معرض نور “UV” سخت و خشک می‌شوند. در واقع، لاک ژل، یک جلا دهنده قوی و محکم می‌باشد که وقتی تحت نور خاصی باشد، دوام و ماندگاری بالایی پیدا میکند.
به عبارتی اشعه ماوراءبنفش، سریعا لاک را خشک کرده تا براق بودن آن حفظ شود. مواد ژل بسیار قوی است، اما به آسانی و بدون آسیب رساندن بیش از حد به بستر ناخن‌های طبیعی، میتوان آنها را پاک نمود.

عوارض ژلیش ناخن یا لاک موقتی چیست؟

ژلیش ناخن یا لاک موقتی بر جریان خون و در نتیجه اکسیژن رسانی و رشد طبیعی ناخن‎های طبیعی شما تاثیر می‌گذارد. از سوی دیگر لاک ژل باکاشت ناخن ها می تواند فرم زیبایی به ناخن های شما بدهد و از آن چیزی که دل خواه شما می باشد را می توان ساخت. یکی از عناصر زیبایی دست ها ناخن ها می باشند. در ادامه شما را با این کار بیش تر آشنا می کنیم.

لمینت ناخن چه کار می کند؟

اگر از فرم ناهن های خود ناراضی می باشید می توانید با انجام لمینت در مدت کوتاهی فرم آن ها را تغییر بدهید. در واقع از لمینیتی که برای زیبا سازی دست و جلوگیری از صدمه دیدن آن ها استفاده می شود. در نظر بگیرید که این کار به شما کمک می کند تا ناخن های خود را برای مدت طولانی بلند نگه دارید. مواد زیبا سازی دست ها روی ناخن شما کار می شود و از شکستگی آن جلوگیری می کند. زیبا سازی دست و ناخن با استفاده از لاک و ژلیش از بهترین روش هایی می باشد که می توانید به جای کاشت از آن استفاده کنید.

عملکرد لمینت

لمینیت کردن یکی از راه هایی می باشد، که می توانید از آن برای کاور کردن ناخن های دست و زیبایی و استحکامشان از آن ها استفاده کنید.

یا همان لمینت بسیار شبیه به کاشت می باشد، با این تفاوت که در این روش از تیپ های ناخن ها استفاده نمی شود. همه مواد به طور مساوی تقسیم می شود و فرم ظریف تری نسبت به کاشت دارد.

همانطور که می دانید لمینت به گونه خاصی از افراد توصیه می شود زیرا ناخن ها از یک لایه پروتئینی تشکیل می شوند، و برخی از ان ها صاف و و طبیعی می باشند. ولی برخی دیگر به دلیل کمبود هایی که در بدنشان وجود دارد از داشتن ناخن هایی صاف و خوش حالت محروم می شوند. در ادامه توصیه می‌کنیم یک سری از افراد از این کاشت ها استفاده کنند که عبارت اند از :

 1. افراوی که صدف ناخن هایشان آسیب دیده است و دارای پستی و بلندی می باشند.
 2. افرادی که از عوارض کاشت ناخن خسته شده اند.
 3. حساسیت به مواد لیکوئید دار در کاشت ناخن
 4. افرادی که به تقویت ناخن نیاز دارند.

آموزش زیبا کردن ناخن

کاور کردن یکی از راه های زیبایی دست ها می باشد بدون آن که از تیپ های ناخن استفاده کنیم. این روش یا با لاکژلیش انجام می شود و یا با پودر و لیکوئید انجام می شود. اما روش رایج این کار بدون پودر و لیکوئید انجام می شود و همانطور که می دانید آراستگی به معنای لایه لایه می باشد و شایان ذکر است که این کار هم با قرار گرفتن لایه لایه مواد انجام شده و زیبایی را به ناخن ها شما هدیه می دهد

مواد مورد نیاز

 1. ابزار مانیکور که شامل ناخن گیر، سوهان، کارتر و گوشت گیر می باشد.
 2. محلول ضد قارچ
 3. پرایمر
 4. ژل پایه
 5. مواد مخصوص لمینت

مراحل انجام

 1. ابتدا باید ناخن ها را مانیکور کنید و بعد از سوهان کشیدن محلول ضد قارچ را روی سطح ناخن قرار دهید.
 2. بعد از خشک شدن محلول پرایمر را روی ناخن زده و ۳۰ ثانیه در دستگاه uv قرار دهید تا کمی خشک شود. پرایمر نقش بسیار مبهم در چسبیدن مواد به ناخن دارد.
 3. در مرحله سوم باید ژل بیس را روی ناخن قرار دهید و آن را کاملا یکنواخت بر روی ناخن ها پخش کنید. باید ۳۰ ثانیه در دستگاه UV قرار دهید.
 4. در آخر باید لمینت را روی ناخن ها قرار دهید و مانند لاک آن را روی ناخن هایتان اعمال کنید. این مرحله سه بار تکرار می شود و بعد از پایان در هر مرحله ناخن ها باید ۲ دقیقه در دستگاه قرار بگیرد تا خشک شود و سپس باید مرحله بعدی را اعمال کنید.

نکات مهم

 1. باید پس از اتمام کار یک پنبه الکی را روی ناخن بکشید تا براق شده و چسبندگی آن از بین برود.
 2. مواد لمینت در رنگ های متفاوت موجود است ولی بسیاری از افراد رنگ طبیعی آن را می پسندند.
 3. مواد آراستگی ناخن انواع متفاوتی دارد که باید در هنگام خرید دقت کنید تا بهترین محصول را انتخاب کنید. برای این کار می توانید از متصدی فروشگاه کمک گرفته و از او بخواهید تا بهترین مارک را برای شما بیاورد زیرا اگر از محصولات بی کیفیت استفاده کنید ممکن است ناخن های شما دچار بیماری هایی مانند قارچ  شود.
 4. اگر ناخن های شما در حالت طبیعی زیباست بهتر است ناخن های خودتان را بلند کنید و از مواد شیمیایی استفاده نکنید زیرا این مواد هر چقدر هم که با کیفیت باشند اما می تواند ناخن های شما را ضعیف کند و به مرور آن ها را شکننده می کند بهتر است بین هر بار که می خواهید آراسته کنید چند باری فاصله ایجاد کنید و از ماسک های تقویت ناخن استفاده کنید تا ناخن های شما ضعیف و شکننده نشود.
 5. بهترین راه برای داشتن ناخن های زیبا و مستحکم استفاده از قرص زینک پلاس است زیرا این قرص می تواند کمبود هایی که در بدن وجود دارد را درمان کرده و در نهایت ناخن های شما را محکم سازد.

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی