علمی و پزشکی

پادشاه منزوی‌ترین مکان جهان/ عزلت‌نشین ۵ میلیون ساله/ عکس

به گزارش تیتر نیوز، این غار در اواخر دوران میوسن (زمان تقریبی ۲۳٫۰۳ تا ۵٫۳۳۳ میلیون سال پیش)، توسط لایه‌های ضخیمی از خاک رس وسنگ آهک محصور شده است. این غار، در سال ۱۹۸۶ و در شرایطی کشف شد که محققان به دنبال مکان مناسبی برای ساخت یک نیروگاه هسته‌ای بودند و در عوض به یک معدن ارزشمند برای زیست‌شناسان دست یافتند.

زندگی در جو تقریبا غیرممکن در غار

اگر شما یک فرد درونگرا هستید و فکر می‌کنید که این غار می‌تواند خانه‌ای رویایی برایتان باشد، باید بدانید که دسترسی به این غار فقط با مجوزهای خاصی امکان‌پذیر است. رطوبت ۱۰۰درصدی، جو سمی و کمبود نور خورشید، باعث می‌شود تا گذراندن زمان طولانی در آن تقریبا سخت و غیرممکن باشد.

پادشاه منزوی‌ترین مکان جهان/ عزلت‌نشین ۵ میلیون ساله/ عکس

با وجود این شرایط سخت، زندگی در این غار را به طور کامل غیرممکن نکرده است و محققان دریافته‌اند که گونه‌های عجیبی با سازگاری با جو منحصر به فرد و متفاوت غار، در آن زندگی می‌کنند. دانشمندان ۵۳ گونه از بی‌مهرگان را در غار موویل شناسایی کرده‌اند که ۳۷ گونه از آنها در هیچ نقطه دیگری از کره زمین یافت نشده‌اند؛ عنکبوت‌ها، عقرب‌های آبی و زالوها از جمله ساکنان این غار هستند؛ در عین حال دانشمندان اخیرا یک گونه صدپا را دراین غار کشف کرده‌اند که در مقاله‌ای که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، عنوان ” پادشاه غار” را به خود اختصاص داده.

در گزارش «موجوداتی که پنج میلیون سال در غار حبس شدند» بیشتر درباره این غار و ساکنانش بخوانید.

۵۸۵۸

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.