فرهنگ و هنر

برنامه‌های یلدای تلویزیون را بشناسید

تلویزیون به مناسبت شب یلدا ویژه‌برنامه‌های مختلفی متناسب با این سنت قدیمی تدارک دیده است که از شبکه‌های سیما به روی آنتن خواهد برد.

به گزارش تیتر نیوز، شبکه‌های مختلف سیما با دعوت از هنرمندان، خوانندگان، ورزشکاران و چهره‌های مطرح کشور، برنامه‌های متنوعی آماده پخش کرده‌اند که در شب یلدا پخش خواهند شد.

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا به شرح زیر هستند:

شبکه یک

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

شبکه یک سیما به مناسبت شب یلدا ویژه برنامه «ایران دوست داشتنی» را روی آنتن می‌برد.

«ایران دوست داشتنی» به تهیه‌کنندگی مقداد مومن نژاد و اجرای پدرام کریمی با حضور اقوام ایرانی و پرداختن به آداب و رسوم شب چله در قومیت‌های گوناگون ایرانی با حضور ۳۵۰ نفر تماشاچی در استودیو و تهیه مسابقه برای حاضرین چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه پخش می شود.

این برنامه پنجشنبه شب از ساعت ۱۹ و ۳۰ تا ۲۰ و ۴۵ دقیقه نیز پخش خواهد شد.

محمد روح الامین طراحی نشان‌واره این برنامه را برعهده داشته و محمد معتمدی به عنوان خواننده اولین مهمانِ این برنامه نیز خواهد بود که همراه با مهدی سیار (ترانه‌سرا) با پدرام کریمی مجری برنامه باهم گفت وگو می کنند.

هوشنگ جاوید و قدرت‌الله ایزدی معروف به آقا رشید، فریبا متخصص و علی طولایی مهمانانِ دیگرِ قسمتِ اولِ  برنامه‌ی «ایران دوست داشتنی» هستند. 

در شب دوم پدرام کریمی، میزبان نسیم عرب امیری (شاعر طنز پرداز)، محیا دهقانی، کاوه خداشناس (از بازیگران فصل دوم سریال «مستوران»)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد برمایی و علی برزگر خواهد بود.

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

در ادامه، بهمن محمدزاده(شاعر) و مرشد محسن میرزا علی نیز به «ایران دوست داشتنی» می‌آیند.

برنامه‌ی شب اول(چهارشنبه ۲۹ آذر) از ساعت ۲۳ و شب‌چله (پنج‌شنبه ۳۰ آذر) پس از پخش فصل دوم سریال «مستوران» و حوالی همان ساعت ۲۳ روانه‌ی آنتن خانه‌های مردمِ ایران می‌شود.

برنامه موسیقیایی «کرشمه» به تهیه‌کنندگی علی اسکندری در سه قسمت طی مدت سه شب از موسیقی آوایی و سنتی استان مازندران، آذربایجان شرقی و … روزهای سه شنبه، ۲۸ آذرماه تا پنجشنبه ساعت ۱۹ روی آنتن می‌رود.

همچنین فیلم سینمایی «روز یلدا، شب چله» جمعه، یکم دی ماه ساعت ۱۶ روی آنتن شبکه یک می رود.

شبکه دو

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

برنامه‌های «سیدخندان» و «مداربسته» شبکه دو سیما هم در شب یلدا ویژه خواهند شد.

«مداربسته» امشب ـ ۲۹ آذر ماه ـ با بخش‌های مختلف روی آنتن شبکه دو می‌رود. این برنامه در شب یلدا میزبان سه استدآپ کمدی خندوانه محمد حسین توسلی، نیما نافع و مصطفی احمدی خواهد بود و هر کدام برای مهمانان ایده دوربین مخفی طراحی می‌کنند و در این قسمت چهار دوربین مخفی پخش می‌شود.

شهاب عباسی و علی مشهدی هم مهمانان بخش دیگری از ویژه برنامه شب یلدا هستند که درباره حال و هوای شب یلدا با آنها گفتگو می شود. این ویژه برنامه امشب ساعت ۲۲ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

عوامل تولید برنامه «صبحانه ایرانی» نیز به مناسبت شب یلدا ویژه برنامه‌ زنده «یلدای ایرانی» را از ساعت ۱۹ تا یک بامداد با حضور مهمانان مختلف و آیتم‌های متنوع به روی آنتن خواهند برد.

المیرا شریفی مقدم، علی استادی، مژده لواسانی، حسین رفیعی، وحید رونقی، مصطفی امامی و مجید یحیایی مجریان ویژه برنامه «یلدای ایرانی» هستند.

این ویژه‌برنامه با حضور هنرمندان، خوانندگان و افراد تأثیرگذار در حوزه‌های مختلف در فضایی متناسب با این آیین ایرانی پخش می‌شود. 

«یلدای ایرانی» به تهیه‌کنندگی میثم دانش و امیرعلی آزادی تولید شده است و پنجشنبه، ۳۰ آذر ماه حوالی ساعت ۱۸ الی یک بامداد به روی آنتن خواهد رفت.

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

دو قسمت هم از خلاصه برنامه‌های «صبح جمعه» و «عصر جمعه» در ساعات ۹ و ۱۷ و ۳۰ دقیقه پخش می‌شود.

برنامه «شادونه» ویژه یلدا نیز از ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه، ۳۰ آذر ماه و دو قسمت ویژه یلدایی برنامه «خیلی دور خیلی نزدیک» هم در روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رود.

شبکه سه

ویژه‌برنامه «یلدا» در سه شب، سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۸، ۲۹ و ۳۰ آذرماه از شبکه سه سیما پخش می شود. این برنامه با اجرای ایمان قیاسی و یوسف تیموری و همچنین استفاده از مهمانان همراه است.

شبکه چهار

برنامه شبانگاهی «چاووش» شبکه چهار نیز که شب یلدا ویژه خواهد شد، میزبان مهمانانی از کشورهای همسایه و اقوام نواحی مختلف ایران است. این برنامه از ساعت ۲۱ تا ۲۴ به روی آنتن می‌رود.

مهمانان برنامه در حوزه‌های فرهنگ مردم و مشترکات آیینی گفتگو خواهند کرد و کلیپ هایی در مورد تنوع فرهنگی پخش می شود. مروری بر موسیقی فلسطین، آیین اقوام و نقش زنان در پاسداشت آیین ها، بازنمایی آیین شب چله در اقوام مختلف ایران و … از بخش های این برنامه خواهد بود.

شبکه نسیم

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

برنامه‌های جدید «بگو بخند ۲»، «نسیمی شو»، «نسیم آوا» و «شوتبال» از جمله برنامه‌های شبکه نسیم هستند که از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه تا بامداد نخستین شب زمستان به روی آنتن خواهند رفت.

فصل دوم «بگو بخند» با دو ویژه برنامه شب یلدا با اجرای عبدالله روا به تهیه‌کنندگی سید احسان حسینی پخش خود را آغاز می‌کند.

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

ویژه‌برنامه‌ یلدایی «بگو بخند» که برای دو شب تهیه و تدارک دیده شده در پنجشنبه ۳۰ آذر و جمعه اول دی ۱۴۰۲ از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه از شبکه نسیم روی آنتن می رود. در این برنامه ها عبدالله روا میزبان هنرمندانی چون: علیرضا خمسه، شهرام شکیبا، پژمان بازغی، قدرت‌الله ایزدی، سوگل طهماسبی، رضا شفیعی‌جم، نعیمه نظام دوست، شهاب عباسی، فیروز کریمی، امیر تاجیک، سپیده خداوردی، سینا درخشنده، رسول نجفیان و… است.

آیتم‌های نمایشی، استنداپ کمدی و شعرهای طنز از دیگر بخش‌های این برنامه است که توسط منتخبین فصل قبل برنامه اجرا خواهد شد.

«نسیمی‌شو» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی پرهام عمرانی با ویژه برنامه شب یلدا به روی آنتن می رود. آیتم‌های این برنامه شامل بخش‌های «پشت صحنه»، بخش «اون ور آب» با اجرای پدرام ابدان با سلبریتی های خارجی به روش هوش مصنوعی، بخش «پادرمیونی» عوامل برنامه به همراه هنرمندان سراغ افرادی می روند که با هم کدورت دارند تا آشتی آنها صورت بگیرد، بخش «استند آپ کمدی»، هانا ستوهی و محمد حسین توسلی افراد برگزیده «خنداننده شو» حضور دارند. «نسیمی‌شو» قرار است از هفته های بعد پنجشنبه‌ و جمعه‌ با شعار «حتی به یه لبخند» در ۴۵ دقیقه از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه روی آنتن شبکه نسیم باشد.

«نسیمی شو» با مأموریت معرفی برنامه‌های شبکه نسیم و همچنین تصاویر دیده نشده از این برنامه‌ها به آنتن می‌آید و با دعوت از عوامل برنامه ها به آنها می پردازد.

در ویژه برنامه شب یلدا بخش های مختلفی برای مخاطبان تدارک دیده شده است و عوامل و مجریان برنامه های «خوش نمک»، «بگو بخند»، «سرنخ»، «نسیم آوا»، «نمای رادیو» و…. حضور دارند.

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

برنامه «نسیمی شو» مهمانان بسیاری دارد و یکی از مهمترین مهمانان می توان به حضور جناب خان اشاره کرد.

ویژه برنامه یلدا «نسیمیشو» بیش از ۱۰۰ دقیقه پنج شنبه و جمعه ساعت ۱۹:۳۰ روی آنتن شبکه نسیم می رود.

ویژه برنامه یلدایی «نسیم آوا» هم با دکوری متفاوت در فضای سنتی به تهیه کنندگی و اجرای محمد رضا محبی پنجشنبه و جمعه این هفته ساعت ۱۹ از شبکه نسیم پخش می شود. در این برنامه حامد محضر نیا، مجتبی کبیری، محمد حشمتی و خواننده های اقوام و نواحی حضور خواهند داشت.

شبکه آی فیلم

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

«ترنج و انار» به کارگردانی و تهیه کنندگی امیر تاجیک هم ویژه‌ برنامه‌ شبکه آی فیلم است که ۳۰ آذر به روی آنتن خواهد رفت. این برنامه با اجرای مجریان ایرانی، افغانستانی و تاجیکستانی روی آنتن خواهد رفت.

در این برنامه خوانندگانی از ایران، تاجیکستان و افغانستان نیز حضور دارند و شاهنامه‎خوانی، نمایش رو حوضی و سیاه‌بازی از جمله آیتم‌های آن است که برخی از آنها در تاجیکستان ضبط شده است.

شبکه تهران

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

برنامه «در شهر» گزارش‌های مردمی از سطح شهر با موضوع شب یلدا، بازار شب یلدا و با محوریت آداب و رسوم و سنت عیادت از بیماران و سالمندان و تاکید بر سنت های حسنه ایرانی را پخش می کند.

برنامه «به خانه برمی‌گردیم» هم با بخش های حافط خوانی، اجرای موسیقی و با حضور کارشناسان حوزه خانواده عصر پنجشنبه در ساعات منتهی به شب یلدا پخش می شود.

«آشپزی با مامان» ویژه شب یلدا با محوریت پاسداشت آئین ایرانی و فرهنگی این شب با دعوت از مهمانان و هنرمندان و همچنین پخش پلی بک های شاد و متنوع و مرتبط به این موضوع اختصاص خواهد داشت.

ویژه برنامه صبحگاهی «سلام تهران» هم یلدایی خواهد شد.

شبکه آموزش

ویژه برنامه شب یلدا شبکه آموزش به تهیه کنندگی و کارگردانی شهرام قدیری و با اجرای احمدرضا موسوی و سیاوش قاسمی روی آنتن می رود.

در این برنامه علاوه بر پخش قطعه‌های شاد موسیقی، از هنرمندانی همچون شهرزاد عبدالمجید و لیلا بوشهری دعوت شده تا در شب یلدا و در کنار مردم از زیبایی های این شب سخن بگویند.

عروسک «ننه سرما» و «فینگیل» و بازیگران کودک برنامه نمایشی «یکی بود یکی نبود» هم با اجرای نمایش شاد و مفرح با حال و هوای یلدا برنامه اجرا می کنند.

از دیگر بخش‌های این برنامه حضور شبکه آموزش در یکی از مدارس شبانه‌روزی و برگزاری جشن یلدا در جمع دانش‌آموزان است.

وِیژه برنامه یلدای شبکه آموزش به همت تامین برنامه شبکه آموزش سیما ۳۰ آذر ماه از ساعت ۲۱ تا ۲۳ از این شبکه پخش خواهد شد.

شبکه قرآن و معارف

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

شبکه قرآن و معارف سیما با تدارک ویژه برنامه شب یلدا از بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) نیز ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده است.

این برنامه با حضور جمعی از شعرا و اساتید قرآنی، مداحان اهل بیت و خانواده معظم شهدا، لحظات شاد و عرفانی را برای بینندگان رقم می زنند.

ویژه برنامه شب یلدا شبکه قرآن و معارف سیما پنجشنبه، ۳۰ آذر بعد از اذان گاهی مغرب تا ساعت ۲۲ به صورت زنده از بارگاه امام رضا(ع) در مشهد مقدس و پس از آن تا ساعت ۲۳ از کربلای معلی پخش می شود.

شبکه نمایش

شبکه نمایش سیما هم به مناسبت شب یلدا فیلم‌های سینمایی «بلندترین شب سال»، «تیم امنیت»، «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندلوالد»، «مردان سیاه پوش بین‌المللی» و «تسخیرناپذیران» را آماده پخش کرده است.

شبکه افق

شبکه افق به مناسبت یلدا برنامه «انارستان» را با حضور مهمان‌هایی ساعت ۲۲ از مشهد مقدس روی آنتن می‌برد.

شبکه سلامت

برنامه «مثبت سلامت» با حضور مهمانان و ارتباط تلفنی با آنها به مسائل روز جامعه مرتبط با شب یلدا خواهد پرداخت.

برنامه «حال خوب» هم به صورت ویژه با حضور مهمانان حوزه سلامت با محوریت موضوعات اجتماعی و خانواده مرتبط با شب یلدا خواهد پرداخت. این برنامه از ساعت ۲۰ و ۳۵ دقیقه تا ۲۲ و ۳۵ دقیقه روی آنتن شبکه سلامت می رود.

«بلا به دور» هم به مناسبت شب یلدا از ساعت ۱۹ تا ۲۰ و ۳۰ دقیقه پخش می شود.

«پنجره باز» نیز در دو قسمت ۳۰ دقیقه‌ای روزهای پنج شنبه و جمعه به موضوع شب یلدا به صورت منعطف می‌پردازد.

شبکه کودک

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

شبکه کودک برنامه‌های «خانه آبنباتی» و «مل مل» را ساعات ۱۶ و ۳۰، ۱۷ و ۳۰ و ۲۰ و ۳۰ دقیقه به مناسبت یلدا پخش می‌کند.

شبکه مستند

مستند «خجو» تولید جدید شبکه مستند ساخته محمد عبداللهی است که چهارشنبه، ۲۹ آذر ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

مستند «انار سیاو» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی تیموری هم با نگاهی به انارستان سرسبز منطقه زیر تنگ سیاب شهرستان کوهدشت ساخته‌ شده و در حدود ۲۵ دقیقه به کاشت انار در لرستان و باغ‌های آن می‌پردازد.

این مستند با موضوع یاقوت سرخ دیار لرستان ساخته ‌شده است و کیفیت انار عالی این منطقه و رضایت باغداران از این محصول را به تصویر کشیده است.

«انار سیاو» چهارشنبه، ۲۹ آذر ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه از شبکه مستند پخش خواهد شد.

مستند «طنز پارسی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی تولید جدید شبکه مستند هم پنجشنبه، ۳۰ آذر ساعت ۲۰ پخش می شود.

این مستند پرتره ای از امیر پارسی است، هنرمندی که اغلب مردم او را با ایفای نقش «اوستا» در مجموعه‌ «عبدلی و اوستا» می‌شناسند.

مستند «چیله شو» هم ساخته نادر شیخ الاسلامی با نگاهی به آداب و رسوم مردم مازندران ساخته شده و پنجشنبه، ۳۰ آذر ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه پخش می‌شود.

همچنین برنامه «سیمرغ» کارگردانی مسعود سلطانی ارج تولید جدید شبکه مستند همزمان با شب یلدا روی آنتن شبکه مستند می رود.

«سیمرغ» مجموعه‌ای نوستالژیک است و با استفاده از تصاویر آرشیوی دهه ۶۰ و ۷۰ ساخته شده است.

این مجموعه ۵۲ قسمتی برای پاسداشت چهره‌های ارزشمند ایران، یادآوری و معرفی آداب و رسوم و مردم شناسی کشور و همچنین به بهانه رویدادهای مختلف ملی در مناسبت های مختلف روی آنتن خواهد رفت. 

پخش این مجموعه همزمان با شب یلدا آغاز می‌شود و مروری بر آداب و رسوم مردم آذربایجان و زنجان در طولانی‌ترین شب سال مثل شاهنامه خوانی خواهد داشت. 

«سیمرغ» ۲۹ و ۳۰ آذر ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه از شبکه مستند پخش می شود.

شبکه امید

«باشگاه امید» برای شب یلدا ویژه برنامه‌ای را در دو قسمت از ساعت ۲۲ تا یک بامداد با اجرای محمد فکری چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۹ و ۳۰ آذر تدارک دیده است. آیتم‌های متنوع، پویش گوش سپاری در قالب قصه گویی، معرفی نوجوانان و چهره‌های موثر و … از بخش‌های متنوع این برنامه است.

ویژه برنامه «نورا» (جشنواره قصه گویی ـ یزد) در ۴ قسمت به بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه گویی در یزد به صورت زنده می‌پردازد.

«صبکوک» ویژه برنامه صبحگاهی شبکه امید است که توسط گروه تأمین برنامه تولید و آماده سازی می‌شود. تمرکز این برنامه بر استفاده از برنامه‌های کوتاه ویژه نوجوان به ویژه استفاده از فضای نوستالژی و سرگرمی از طریق پویانمایی‌های کوتاه و داستان‌های جذاب راجع به یلدا است.   

پویانمایی «جوانمردان» (افسانه شب یلدا) محصول مرکز صبا هم پنج شنبه، ۳۰ آذر ساعت ۱۶ پخش می شود.

مسابقه تلفنی «راز جزیره» از بخش راز کلبه خود و سوالات بخش مسابقه و راز فانوس خود برای انعطاف با شب یلدا استفاده می‌کند. این برنامه ساعت ۱۸ پخش می شود.

پویانمایی «مهارت‌های زندگی» از تولیدات مرکز صباست که یک قسمت آن ویژه یلداست و در آن به اهمیت به شب چله و آغاز زمستان از زبان پدربزرگ برای نوه ها و خانواده در دورهمی یلدا اشاره می‌کند. این برنامه ساعت ۱۷ روز پنجشنبه پخش می شود.

سه قسمت ویژه از پویانمایی «شکرستان» که حال و هوایی یلدایی دارد برای پخش در ایام منتهی به شب یلدا در ساعات ۱۵ و ۱۵ و ۲۱ و ۴۵ دقیقه انتخاب شده است.

شبکه جام جم

«یادمانه» ویژه‌برنامه یلدایی شبکه جهانی جام‌جم که مصادف با سالروز تاسیس شبکه است از برنامه های ۲۷ سال گذشته با محوریت یلدا، جمع آوری و تدارک دیده شده و به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش می شود. همچنین ویدئوهایی از حال و هوای ایرانیان مقیم خارج در شب یلدا در طول برنامه پخش خواهد شد.

برنامه «خانه آنلاین» در فضایی یلدایی با آموزش دسرها و غذاهای ویژه یلدا به روی آنتن می رود.

همچنین برنامه موسیقایی «دلشدگان» با محوریت یلدا به دستگاه ها و ردیف های موسیقی سنتی خواهد پرداخت. این برنامه که از بخش های مختلفی همچون تک نوازی با یادی از استادان قدیمی همچون حبیب الله بدیعی، همایون خرم و فرهنگ شریف، معرفی و خواندن اشعار شعرای قدیم و معاصر و معرفی دستگاه های موسیقی تشکیل شده است به تهیه‌کنندگی مرتضی مومنی تولید شده و به مدت ۲۰ دقیقه به روی آنتن جام جم می رود.

مستند «شهر شیرینی» هم کاری ۶۰ دقیقه ای از مهدی احمدی با گشت و گذار در استان قزوین به حال و هوای این استان در شب یلدا می پردازد.

آثار دریافتی مخاطبان مقیم خارج از کشور (شامل ویدئو، دل نوشته، صوت و شعرخوانی، عکس های دورهمی قدیمی و جدید و …) در قالب «پویش یلدا» نیز در فواصل برنامه ها به روی آنتن می رود.

شبکه فراتر

برنامه‌های تلویزیون در شب یلدا را بشناسید

فیلم مستند «شگفتی آواز» پنجشنبه، ۳۰ آذر در ساعت ۱۸ اولین برنامه شب یلدای این شبکه است. در ساعت ۱۹ و ۵ دقیقه هم مستند کوتاه «جاذبه‌های ایران – توران» اثر فتح‌الله امیری پخش می شود و سپس آخرین قسمت سریال تلویزیونی «نجلا» قسمت ۱۷ در ساعت ۱۹ و ۱۵ دقیقه پخش خواهد شد.

قسمت ۳۲ فصل دوم مجموعه تلویزیونی «چیا» هم در ساعت ۲۰ و ۱۵ دقیقه پخش خواهد شد و پس از آن قسمت ۸۸ مجموعه تلویزیونی «قندون» در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه پخش خواهد شد. همچنین اولین قسمت از فصل دوم سریال تلویزیونی «مستوران» به عنوان ویژه‌برنامه یلدایی در ساعت ۲۱ پخش خواهد شد و سپس قسمت دیگری از مستند کوتاه «جاذبه‌های ایران – میانکاله» در ساعت ۲۱ و ۵۵ دقیقه پخش خواهد شد.

فیلم سینمایی «تلقین» از آثار «کریستوفر نولان» که برنده ۴ جایزه اسکار شده در ساعت ۲۲ به روی آنتن شبکه فراتر می رود و در نهایت ویژه برنامه‌های شب یلدا، در ساعت ۰۰ و ۱۵ دقیقه بامداد قسمت ۴۴ «کودک شو» پخش خواهد شد.

ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه روز جمعه، یکم دی ماه هم فیلم مستند «خرس قطبی» پخش خواهد شد.

بازپخش برنامه‌ها از ساعت یک و ۱۵ دقیقه بامداد با تکرار «چیا» و پس از آن بازپخش فیلم پویانمایی «چگونه اژدهای خود را آموزش دهید-۳» در ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد، سپس تکرار آخرین قسمت «نجلا» در ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد و پس از آن تکرار «قندون» در ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه خواهد بود.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.