علمی و پزشکی

بیماران مناطق محروم مازندران «از راه دور» معاینه می‌شوند

بیماران مناطق محروم مازندران «از راه دور» معاینه می‌شوند

تیتر نیوز/مازندران مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه این دانشگاه به دنبال ایجاد دسترسی آحاد جامعه بخصوص در مناطق دورافتاده و شهرستان‌های دور از مناطق قطب درمانی است، گفت: اجرای پروژه تله مدیسین بین سطوح ۱ و ۲ و انجام مشاوره بین بیمارستانی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش تیتر نیوز، دکتر رسول ظفرمند اظهار کرد: در جلسه‌ای با حضور کارشناسان حوزه‌های درمان و بهداشت دانشگاه در مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت بهداشت، شیوه اجرای این طرح در مازندران مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی از ویزیت برخط بیمار توسط پزشک متخصص و امکان تبادل نظر با سایر متخصصین مراکز درمانی به صورت ویدئو کنفرانسی بعنوان مزایای این طرح بر شمرد و افزود: در این نشست نسخه آزمایشی، تجهیزات مورد نیاز و قابلیت‌های این پروژه توسط دکتر مظهری رئیس اداره فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تشریح شد.

ظفرمند تصریح کرد: با توجه به وجود مناطق صعب العبور در استان، این پروژه می‌تواند دسترسی این مناطق را به خدمات تخصصی و فوق تخصصی مهیا نماید.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم پزشکی

نوشته‌هایم به طور خلاقانه، با جذابیت و همراه با مطالعات علمی تهیه می‌شوند. هدفم جلب توجه شماست و شما را در دنیایی از اطلاعات جذاب و پر رمز و راز پزشکی به سفری هیجان‌انگیز دعوت کنم.