اجتماعی

تدوین برنامه دو ساله سازمان تعزیرات حکومتی

تدوین برنامه دو ساله سازمان تعزیرات حکومتی

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت راهبردی سازمان تعزیرات حکومتی از تدوین برنامه دو ساله این سازمان حکومتی خبر داد.

به گزارش تیتر نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، محمد کاشی به دستور ریاست سازمان در جلسه شورای تحول، برای تدوین برنامه ۲ سالانه تعزیرات اشاره کرد و گفت: مجموعه سازمان به ویژه  اداره کل برنامه ریزی و نظارت راهبردی مکلف شدند در راستای تحقق محورهای تحول و برای بهره‌گیری از برنامه استاندارد در بخش‌های مختلف و برای همسویی و یکپارچه سازی برنامه ها از طریق استاندارد برنامه ریزی عملیاتی، برنامه ۲ سالانه سازمان را در مدت سه ماه تدوین و تصویب کرد.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت راهبردی افزود: از مجموع این برنامه ۲ سالانه سازمان تعزیرات تا کنون هفت ماه آن ارزیابی شده است.

کاشی روزمرگی و نداشتن برنامه را از آفت های هر سازمانی بر شمرد و گفت: داشتن برنامه به معنی احصاء اولویت‌ها و تمرکز بر روی اهداف و تخصیص منابع در راستای دستیابی به اهداف است و در حال حاضر برنامه های سازمان تدوین شده و برای دستیابی به اهداف، لازم است درون سازمان نیز یک تحول اساسی اتفاق بیفتد و در هر حوزه فعالیت، مدیر مجموعه، مشخص کند در پایان تحول باید چه دستاوردی داشته باشد و چه اهداف و راهبردی را برای سازمان محقق کند.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت راهبردی افزود: از آنجا که تمرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی، در ستاد سازمان با شعار هسته دانا و شبکه توانا همراه است، انتظار می رود برنامه تحولی در ستاد سازمان مستمر و بروز با نیازهای ذی نفعان همراه باشد و چنانچه برنامه تحولی در هسته به درستی تنظیم و در شبکه به نحو قابل قبولی اجرا شود انتظارات مردم برآورده و رضایت آنها جلب می شود.

کاشی گفت: در حال حاضر بستر مناسبی برای تعامل، هماهنگی و برنامه ریزی راهبردی ایجاد شده است و برنامه سازمان حاکی از برنامه ریزی عاملانه است که باید با پیگیری اجرا شود.

وی افزود: در برنامه ریزی استان ها اولویت ما، پرونده های قدیمی است که همچنان تعیین تکلیف نشده و نیاز است ادارات استانی تا پایان سال برنامه ریزی منسجمی برای کاهش آن داشته باشند تا رسیدگی به پروندهای مانده تسریع شود.

مدیرکل برنامه ریزی و نظارت راهبردی در پایان ضمن قدردانی از زحمات مدیران و کارکنان سازمان در چهار ماه گذشته، اظهار امیدواری کرد امسال با برنامه و هدفمند وارد مرحله اجرایی ۲ سالانه شویم و چنانچه برنامه ها نیاز به بهبود داشته باشد برنامه ها مجددا در شرایط مناسب هم راستا با محورهای تحول، بازتعریف و اصلاح خواهد شد.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.