عمومی

ثبت‌ نام‌ بیش از ۷ هزار نفر در کنگره زنان تاثیرگذار خراسان رضوی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

ثبت‌ نام‌ بیش از ۷ هزار نفر در کنگره زنان تاثیرگذار خراسان رضوی - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، شیوا خوش نسب در نشست خبری دومین کنگره زنان تاثیرگذار استان که در محل سالن اجتماعات شهید باهنر شماره دو استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در نخستین دوره برگزاری کنگره زنان تاثیرگذار طی سال گذشته هزار و ۲۴۳ بانو از استان خراسان رضوی در این کنگره ثبت نام کرده بودند که این رقم امسال به هفت هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یافته است.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی با اشاره به زمان برگزاری کنگره زنان تاثیرگذار افزود: دومین کنگره ملی بانوان تاثیرگذار، ۱۳ دی ماه ۱۴۰۲ همزمان با ولادت حضرت فاطمه (س)، روز مادر و همزمان با سالروز شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.

وی به اهداف این کنگره پرداخت و عنوان کرد: این کنگره با هدف شناسایی زنان الگو ساز در هشت عرصه شامل «علمی، پژوهشی و فناوری»، «سیاست گذاری و حکمرانی»، «گفتمان‌سازی و رسانه»، «فعالیت‌های اجتماعی»، «اقتصاد و کارآفرینی»، «تعلیم و تربیت»، «فرهنگ و هنر» و «ورزش» برگزار می‌شود.

خوش نسب ادامه داد: در این کنگره ۲۶ نفر از بانوان تاثیرگذار شامل ۲۴ بانوی تاثیرگذار، یک بانوی الگوی صبر و استقامت و یک بانوی الگوی تیمی اثرگذار انتخاب، تجلیل و تقدیر خواهند شد.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: هشت کارگروه در این کنگره تشکیل شده است که مدیران این کارگروه‌ها مستندات بانوان تاثیرگذار را در ۲ عرصه عمومی و تخصصی بر عهده دارند و داوری‌ها در سه سطح استانی، ملی و مردمی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در این کنگره به بانوان دانشجو و طلاب غیر ایرانی نیز توجه شده است، خاطرنشان کرد: همچنین به مناسبت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، مستند زندگی سردار پخش خواهد شد، این مستند توسط بانوی کارگردان روسی تهیه شده است.

خوش نسب یادآور شد: ثبت نام در دومین کنگره زنان تاثیرگذار تا ۱۳ دی ماه ادامه دارد و بانوان می‌توانند برای ثبت نام و تکمیل پرونده خود و همچنین معرفی پنج بانوی تاثیرگذار دیگر در عرصه‌های هشتگانه این کنگره به سامانه Banooiran.ir مراجعه کنند.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی ادامه داد: تاکنون بیشترین ثبت نام بانوان تأثیرگذار در عرصه‌های «تعلیم و تربیت»، «علمی، پژوهشی و فناوری» و کمترین میزان ثبت نام در عرصه «سیاستگذاری و حکمرانی» بوده است.

وی به دیگر اقدامات دفتر زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات این دفتر کل در حوزه زنان و خانواده آزادسازی زندانیان زن در استان است که در این راستا پویش «آزادسازی بانوان زندانی» در حال برگزاری است‌.

خوش نسب افزود: امسال اولویت آزادسازی با بانوان باردار و مادران دارای ۲ فرزند است و امید با معرفی و شناسایی بیشتر این بانوان بتوان آنان را به آغوش خانواده بازگرداند.