فرهنگ و هنر

جلال آل احمد شخصیت اثرگذار و جریان‌سازی داشت

جلال آل احمد شخصیت اثرگذار و جریان‌سازی داشت

تیتر نیوز/البرز معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مهمترین ویژگی جلال آل احمد که در همه فعالیت‌های وی می‌توان آن را دید، علاقه او به بازگشت به خویش است.

به گزارش تیتر نیوز، یاسر احمدوند روز شنبه، ۱۱ آذرماه در مراسم بزرگداشت یکصدمین سالروز تولد جلال آل احمد که در شهر طالقان برگزار شد؛ گفت: برگزاری چنین مراسم‌هایی کار بسیار خوبی است چون مردم هر شهر با مشاهیر و مفاخر خود بیشتر آشنا شده و مایه عزت اهالی است.

احمدوند افزود: ایران سرزمینی غنی از مشاهیر و بزرگان است و البته طالقان هم مشاهیر بزرگ و ارزشمندی در حوزه‌های مختلف دارد.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد در ادامه با اشاره به شخصیت جلال آل احمد، خاطرنشان کرد: جلال شخصیت اثر گذار و جریان‌سازی بود و به خاطر ویژگی‌های مختلف شخصیتی و اجتماعی که داشت علاوه بر حوزه ادبیات در سایر حوزه‌ها از جمله سیاست هم  تأثیر خود را بر جا گذاشت.

وی تصریح کرد: مهمترین ویژگی جلال که در همه فعالیت‌های وی می‌توان آن را دید علاقه به بازگشت خویش است. جلال از اوضاع اجتماعی جهان بعد از جنگ جهانی دوم و نگاه منتقدانه نسبت به غرب و گرایش روشنفکران ایرانی در دوره پهلوی الهام گرفته بود.

احمدوند خاطرنشان کرد: او همچنین به حوزه ترجمه هم توجه جدی داشت تا روایت‌های درستی از جهان را منتقل کند.

گفتنی است در پایان این مراسم از تمبر یکصدمین سالروز تولد جلال آل احمد هم رونمایی شد.

 انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

با استفاده از انتخاب دقیق واژگان، تازگی و جذابیتی به نثرم اضافه می‌کنم.