اجتماعی

سازمان ملل: یک‌سوم جمعیت میانمار به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند

سازمان ملل: یک‌سوم جمعیت میانمار به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند

یک مقام سازمان ملل روز گذشته (دوشنبه) با جلب توجه‌ها به وضعیت انسانی «وخیم» در میانمار گفت که یک سوم از جمعیت این کشور آسیایی به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

به گزارش تیتر نیوز به نقل از آناتولی، این مقام سازمان ملل گفت: سازمان ملل متحد و شرکای بشردوستانه ما امروز برنامه نیازهای بشردوستانه و پاسخگویی به این کشور را برای سال ۲۰۲۴ منتشر کردند.

«استفان دوجاریک»، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل به خبرنگاران گفت: یک سوم جمعیت – یا ۱۸.۶ میلیون نفر – به کمک های بشردوستانه نیاز دارند و این آمار یک میلیون نفر بیشتر از سال گذشته است.

وی گفت: کودکان بار این بحران را تحمل می‌کنند و افزود که حدود شش میلیون نفر از آنها به دلیل جابجایی، اختلال در مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی، ناامنی غذایی و سوء تغذیه و همچنین خطرات حفاظتی به کمک نیاز دارند.

او اظهار کرد که زنان، دختران و افراد دارای معلولیت از جمله افرادی هستند که بیشترین تاثیر را از این شرایط ناامن می‌پذیرند.

او خاطرنشان کرد که در مواجهه با نیازهای فزاینده در میانمار، کمک‌های بشردوستانه برای ۵.۳ میلیون نفر را در سال ۲۰۲۴ در اولویت قرار داده‌اند و به ۹۹۴ میلیون دلار کمک مالی نیاز دارند.

انتهای پیام

انتشارات مقالات اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.